Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

Archiv novinek

27.09.2022
Provozujete nebo uvažujete o provozování či outsourcování call centra? Obojí představuje určitou investici, která by se vám měla vrátit přinejmenším v zefektivnění zákaznické péče a uspokojení klienta. Telco (telekomunikace) ovšem nezůstávají na vlně digitální transformace pozadu, a tak i call centrum nebo kontaktní centrum vám dnes může nabídnout spoustu chytrých funkcí a nástrojů, kterými posunete zákaznickou péči na vyšší úroveň, a navíc ušetříte čas i prostředky. Přečtěte si o nich.

21.09.2022
Počítačová bezpečnost a ochrana dat je pro většinu společností klíčové téma, které musí průběžně řešit a stále aktualizovat bezpečností opatření. Sepsali jsme pro vás hlavní trendy, které se týkají ochrany firemních dat i ochrany dat vašich zákazníků, oboje je totiž velmi důležité.

14.09.2022
Doba covidová a současná post-covidová (alespoň doufejme) s sebou přinesly mnoho změn a zdá se, že některé s námi už zůstanou natrvalo. Patří k nim nejen masivní migrace společností do cloudu, ale i „home office“, tedy práce z domova, někdy rovněž označovaná za „virtuální pracoviště“. Bude počet zaměstnanců v trvalém dálkovém či hybridním režimu přibývat? Čekají nás v tomto ohledu legislativní změny? A jak je to s kybernetickou bezpečností?

13.09.2022
Před deseti lety jsme v Libčicích nad Vltavou dokončili stavbu a slavnostní otevření cloudového centra. „Aktuálně provozujeme Algotech Cloud ze třech lokalit, dosáhli jsme certifikace ISO 27001 a jsme první zapsaný poskytovatel cloudu pro státní správu v rámci e-government cloudu,“ vyjmenovává dosavadní úspěchy Petr Loužecký, ředitel cloudových služeb Algotechu.

07.09.2022
Petr Loužecký, nadšenec do IT i starých sporťáků, nás nechal nahlédnout „pod pokličku“ datového centra Algotechu a v rozhovoru prozradil, jak tráví pracovní den, jak vidí budoucnost cloudu i celého IT a mnoho dalšího.

31.08.2022
Víte, že každoročně narůstá objem přenášených dat? V souvislosti s nástupem IoT (internetu věcí) předpokládají výzkumníci společnosti Gartner do roku 2025 nárůst o 61 %. Ukládání dat v cloudových datacentrech tlačí požadavky na šířku pásma sítě na hranice svých limitů. Řešení nabízí edge computing – výpočetní procesy jsou optimalizované a běží i na koncových zařízeních na okraji sítě (odtud „edge“), aby mezi serverem a klientem probíhala co nejmenší komunikace. Jaké jsou poslední IT trendy v edge computingu?

24.08.2022
ERP, tedy informační systém pro správu a plánování podnikových zdrojů, je bezpochyby neocenitelným nástrojem, který přispívá k vyšší efektivitě podnikání i zvýšení příjmů. Jeho implementace je však zdlouhavý a náročný proces z finančního i organizačního hlediska. Není proto divu, že k implementaci ERP systému podniky přistupují s obezřetností a provádějí ji pouze v případě, když už je to opravdu nezbytné. Jaké jsou hlavní důvody, proč byste měli uvažovat o zavedení nového ERP systému, aby se vám implementace vyplatila?

19.08.2022
Co je to ERP systém a proč by právě on měl být mozkem i srdcem vašich firemních procesů? ERP je informačním systémem pro plánování podnikových zdrojů – od financí a výroby, přes logistiku a sklady, až po HR a řízení projektů. Pokud je ERP systém správně naimplementovaný a nakonfigurovaný, dokáže snížit chybovost uživatelů, celkové náklady a finance alokované ve skladových zásobách a mnoho dalšího.

17.08.2022
Ransomwarové útoky nabírají na počtu a intenzitě. Zdá se, že kybernetičtí útočníci se neštítí už ničeho – terčem jejich útoků se začínají stávat i nemocnice a další životně důležitá infrastruktura. Hrozí skutečně útoky přímo i na naše životy? A jak se můžeme účinně bránit?

12.08.2022
Dnešní společnosti čelí stále se zvyšujícím digitálním hrozbám všeho druhu. A úniky dat patří k těm nejčastějším. Ovšem i přesto, že jsou hackeři stále vynalézavější, jsou pro firmu výraznou hrozbou hlavně samotní zaměstnanci, kteří svou nepozorností, leností nebo nevědomostí únik dat velmi usnadní. Aby se problémy s kybernetickou bezpečností vaší firmě vyhnuly, shrnuli jsme do několika bodů základní pravidla počítačové bezpečnosti a ochrany dat, která i přes jejich jednoduchost stále mnoho firem nedodržuje.

10.08.2022
Letos oslavíme přesně 10 let, kdy do Algotechu nastoupil náš kolega Lukáš Lopatář. Lukáš je velký sympaťák, pracuje jako manažer ERP týmu, a na starosti tak má projekty od prvního návrhu řešení až po jejich realizaci. V našem rozhovoru vám prozradí, jak u Algotechu začínal a čeho si na své práci cení ze všeho nejvíc.

09.08.2022
Slyšeli už jste o nové veřejné vyhlášce Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost, která vzešla v platnost 1. ledna 2022? Tato vyhláška stanovuje minimální požadavky na zabezpečení e-mailové komunikace, které jsou nově povinny splňovat všechny organizace spadající pod takzvaný kybernetický zákon. Ověřte si, zda nařízené požadavky splňuje i vaše organizace, a získejte Osvědčení o shodě s ochranným opatřením NÚKIB.

03.08.2022
V čele Algotechu stojí bezmála dvacet let. Technologie se za tu dobu proměnily, ale základní principy společnosti Algotech vnímá její generální ředitel František Zeman stále stejně – spravedlnost, transparentnost a spolehlivost. V rozhovoru František prozradil svůj recept na optimální „work-life balance“, jak vypadá ideální kandidát na volnou pracovní pozici, i to, jak si představuje budoucnost technologií.

27.07.2022
AI (umělá inteligence) je podle „technooptimistů“ spásou lidstva, která vyřeší všechny problémy současného světa: od globálního hladomoru a chudoby až po léky na dosud nevyléčitelné choroby. Podle „technoskeptiků“ naopak umělá inteligence přivodí zkázu lidstva – například tím, že bude brát lidem práci nebo si postupně uvědomí sama sebe a lidi vyhodnotí jako „nadbytečné“, nebo dokonce „škodlivé“. Je podobný optimismus, nebo naopak obavy na místě? Jaké jsou trendy v oblasti umělé inteligence a jak (z)mění náš svět?

20.07.2022
Co je ERP systém, jaké nabízí funkce a proč byste neměli jeho pořízení a výběr brát na lehkou váhu? ERP označuje softwarové nástroje pro plánování podnikových zdrojů (anglicky Enterprise Resource Planning). Jde o pokročilý systém, který automatizuje procesy v celé společnosti, od výroby a logistiky, přes prodej a marketing až po personalistiku a účetnictví.

20.07.2022
Platinových partnerů společnosti Sophos je opravdu jen pár a Algotech nyní patří mezi ně. Díky velikosti odběru jsme se stali hrdým Platinovým partnerem společnosti Sophos.

13.07.2022
Chcete si udržet konkurenční výhodu? Potom musíte neustále zefektivňovat své podnikové procesy. Přitom se neobejdete bez kvalitního informačního systému pro plánování podnikových zdrojů – ERP. Potřebujete ERP systém, který je snadno implementovatelný, dobře udržovatelný, dostupný, a především s garancí dostatečné podpory ze strany výrobce. Právě takovým systémem je Oracle JD Edwards.

06.07.2022
Jak hodnotí svůj profesní posun i vývoj celého Algotechu a jeho firemní kulturu, co obnáší její pracovní pozice, jak obvykle probíhá její pracovní den, ale i jak nejraději tráví (a chce trávit v budoucnosti) svůj volný čas, to vše i mnohem více prozradila v rozhovoru Martina Borkovcová, Scrum Master a QA v oddělení Vývoje na zakázku.

30.06.2022
Ministerstvo financí Slovenské republiky v úzké spolupráci s finanční správou zavádí jednotný proces elektronizace oběhu faktur a zasílání strukturovaných údajů z faktur finanční správě přes informačně komunikační řešení – Informační systém elektronické fakturace (IS EFA). Zasílání údajů finanční správě z faktur daňových subjektů je nezbytnou součástí opatření, kterými chtějí ministerstvo financí a finanční správa bojovat proti daňovým podvodům, snižovat daňovou mezeru a zefektivňovat výběr daní.

29.06.2022
Komplexní. Moderní. Plně modulární a flexibilní. A především s garancí dlouhodobé uživatelské podpory. Je takový i váš ERP systém? Oracle JD Edwards takový je. Přečtěte si, proč se vám migrace na Oracle JD Edwards vyplatí – zvláště, jste-li dosavadními uživateli SAPu.

23.06.2022
Přemýšlíte už dlouho nad pořízením nového softwaru, který by zjednodušil procesy ve vaší firmě? Potřebujete pořídit nové počítače, tiskárny nebo služební telefony? Stále vám na to ale chybí potřebné finance? Tak zbystřete. Na to všechno (a mnohem víc) teď můžete v rámci projektu Digitální podnik využít dotace na digitalizaci a automatizaci firmy. Poradíme vám, jak na to.

22.06.2022
Hlasová analýza – švýcarský nůž moderních kontaktních center. Nejenže pomáhá s automatickým vyhodnocováním činnosti operátorů, ale dokáže pomoci i s potřebami zákazníků, a dokonce upozornit na podvodné chování. Přečtěte si, jak vám pomůže analýza hlasu nejen ve vašem kontaktním centru.

15.06.2022
Představte si ideálního pracovníka kontaktního centra, zákaznické linky nebo technické podpory: bez přestávek pracuje 24/7, odpovídá téměř okamžitě, nikdy si nestěžuje, a navíc nepotřebuje plat. Neskládá se z masa a kostí, nýbrž z jedniček a nul. Představujeme vám chatbota – software pro automatizovanou komunikaci prostřednictvím chatovacího rozhraní. Přečtěte si, co všechno dokáže a jak vám může efektivně pomoci.

08.06.2022
Jen málokterý obor se rozvíjí tak dynamicky jako právě IT. Digitální transformace, migrace do cloudu, internet věcí, průmysl 4.0. Jaké jsou ale vývojové trendy a novinky v oblasti IT architektury? Stojíme na pokraji změny paradigmatu základů moderní informatiky, nebo jsme svědky „pouze“ evolučních, nikoliv ale revolučních změn?

07.06.2022
Předchozí dva roky jsme to zvládli on-line, letos jsme se ale konečně setkali osobně, a to ve čtvrtek 19.5. v Hotelu Akademie Naháč v Choceradech. Konference se navíc nesla ve slavnostním duchu 25. výročí založení společnosti. Pojďte se podívat, jak celý den probíhal.

01.06.2022
Jeho prací je pochopit a vyřešit specifické problémy zákazníků. Co všechno obnáší pozice šéfa divize ERP a CRM systémů, jak ho práce naplňuje a jakým aktivitám se věnuje ve svém volném čase, to všechno prozradil v rozhovoru David Kazda.

25.05.2022
Připravili jsme si pro vás rozhovor s Michaelem Mackem, spokojeným členem CRM týmu, který se ve svém volném čase věnuje zpěvu v kapele Hello Marcel.

18.05.2022
Státní cloud? Podle všeho to vypadá, že jsme k němu zase o krok blíž. Stát pochopil, že digitalizace není výhradní záležitostí soukromých subjektů a podnikl první kroky k realizaci tzv. eGovernment cloudu.

11.05.2022
Kvalitní zákaznický servis by měl být v dnešní době nedílnou součástí každé firemní strategie. Z průzkumů totiž vyplývá, že se až 70 % nákupních zkušeností odvíjí od toho, jak se zákazník během nákupního procesu cítil a jak o něj bylo postaráno. Firmy se tak neobejdou bez zákaznického centra nebo call centra.

04.05.2022
Rok se s rokem sešel a opět pro vás připravujeme Zákaznický den, který se uskuteční 19. května 2022. Letos se potkáme konečně zase osobně, a to v Hotelu Akademie Naháč už ve čtvrtek 19. 5. v 9 hodin. Naše společné setkání oslavíme opravdu bohatým programem.

29.04.2022
Rádi bychom vás pozvali na nadcházející snídáni pro zákazníky, která se uskuteční ve středu 4. května 2022 od 9:00 do 11:00 hodin. Tentokrát jsme si pro vás připravili novinky nejen z oblasti GDPR, ale také praktické informace vycházející z novely zákona o elektronických komunikacích a nepochybně se dotkneme i dalších témat včetně whistleblowingu.

27.04.2022
Používáte systém SAP? Pokud ano, zbystřete: do konce roku 2024 končí podpora platforem NetWeaver a R/3, do konce roku 2027 končí SAP s podporou Business Suite 7. S reimplementací nové verze S/4HANA jsou obvykle spojená nemalá rizika a úskalí. Přečtěte si o nich, a především o tom, jak jim účinně předejít.

20.04.2022
Digitální transformace – pojem, který skloňujeme dnes a denně, obvykle ve spojení s digitalizací firem, cloudem a cloudovými službami. Telekomunikační služby přitom zdánlivě stojí opodál, opak je však pravdou. Z určitého úhlu pohledu jsou to právě telekomunikační technologie, které jsou jedním z motorů digitální transformace. Přečtěte si, jakou roli hrají telekomunikace v byznysu a co mohou přinést vašemu podnikání.

13.04.2022
„Zkusili jste to vypnout a zapnout?“ Tahle lakonická otázka už v podstatě zlidověla jako synonymum nevalné IT podpory. Jak ale vypadá kvalitní a komplexní IT podpora, která vám rychle a efektivně pomůže? A jaké jsou nejčastější požadavky směrované na IT podporu?

06.04.2022
Přelomová revoluce v oblasti telekomunikací – podobnými superlativy se často označují mobilní sítě páté generace označované zkratkou 5G. Ty mají přinést navýšení přenosové rychlosti, snížení odezvy a zvýšení počtu obsluhovaných zařízení. Jedná se skutečně o revoluční technologii, nebo jde jen o nafouknutou bublinu?

11.03.2022
Oslovování zákazníků, zejména to cílené, vede ke zvýšení prodeje. Pokud víte, kdo je váš zákazník, jaký problém řeší a máte jej na co nalákat – výborně! Kromě toho, že má oslovování zákazníků svá marketingová pravidla, má i pravidla etická a legální. Zaměříme se tedy nejen na moderní marketingové trendy, ale i na etický rozměr a především legislativu.

25.02.2022
Tento článek není oslavou služeb jakékoli tuzemské banky ani výrobce sejfů, ale pokusem o odlehčený pohled na výhody cloudových služeb.

21.02.2022
ERP systémy na plánování podnikových zdrojů představují podle společnosti Gartner budoucnost díky automatizačním nástrojům. Automatizace ale není to jediné, co nabídnou. Dobře implementovaný ERP systém, s pokrytými procesy jednotlivých firemních oddělení, umožní pak následnou optimalizaci všech procesů ve společností. Přečtěte si o tom, co vám implementace ERP systému přinese.

16.02.2022
Jen málokterý obor lidské činnosti zaznamenává tak prudký růst jako informační a komunikační technologie. Digitální transformace a virtualizace firem, průmysl 4.0, internet věcí a další vývojové trendy informačních technologií hýbou současným světem a formují svět zítřka. Přečtěte si, jaké IT novinky a trendy v IT můžeme očekávat v roce 2022.

14.02.2022
CENTROPOL ENERGY, a.s. patří k nejvýznamnějším dodavatelům elektřiny a plynu v České republice. Obsluhuje více než 280 000 odběrných míst z řad domácností, firem a institucí. Pro spotřebitele chce být férovým partnerem. Jak jsme firmě pomohli s ochranou osobních údajů?

10.02.2022
Je internet věcí (IoT – Internet of Things) pouze dnes a denně omílanou a prázdnou mantrou průmyslových hráčů a IT žurnalistů? Nebo se stáváme skutečně svědky nové průmyslové revoluce, tzv. průmyslu 4.0? Sjednotíme roztříštěnost pojmu IoT, vysvětlíme základy a ukážeme vám nejzajímavější využití IoT pro osobní potřebu i pro vaše podnikání.

02.02.2022
Pod zkratkou ACDC se neskrývá rocková skupina, nýbrž Algotech Compact Data Collector. Jde o naše vlastní softwarové řešení pro práci s čárovými kódy. Platforma pro sběr dat a jejich propojení s ERP systémem umožní efektivní řízení a zajištění kvality firemních procesů. Pokud se právě vaše společnost zabývá logistikou, výrobou anebo distribucí, bude pro vás ACDC nepostradatelným pomocníkem.

26.01.2022
Dočkáme se naplnění katastrofických scénářů, kdy se umělá inteligence (AI) stane hrozbou? Čekají nás v roce 2022 převratné změny, které díky AI odstartují novou průmyslovou revoluci? Bude mít neustále zrychlující digitalizace a virtualizace dopad na podnikání, společnosti i běžný život? Vybrali jsme pro vás 5 nejprogresivnějších trendů AI, které změní naši budoucnost.

19.01.2022
Podnikatelé na Slovensku musí nahlašovat daňovému úřadu, jaké používají bankovní účty. Slovenské Ministerstvo financí v roce 2020 tuto povinnost zrušilo, nyní ji však opět zavádí do praxe. Důvodem je především snaha zabránit daňovým podvodům. Novela zákona platí od 15. 11. 2021, první veřejné seznamy plátců jsou k dispozici od začátku roku 2022. Proč jsou pro vás důležité?

12.01.2022
Zbystřete, pokud i vaše firma spadá mezi subjekty s povinností vykazování Intrastatu. Od Nového roku totiž platí nařízení vlády s řadou legislativních změn. Týkají se samotného procesu vykazování, ale i kódů a terminologie. Přečtěte si o nich, aby vás nic nezaskočilo.

05.01.2022
Digitalizace je v dnešní době nevyhnutelná téměř pro každou průmyslovou společnost jakékoli velikosti. Pokud si podniky po celém světě budou chtít udržet svou konkurenceschopnost, pak pro ně není digitalizace otázkou, ale absolutní nutností. Co vše tedy lze digitalizovat a co to společnosti přinese? Přečtěte si, co by neměly firmy ve své strategii opomíjet, aby pro ně byla digitalizace přínosem.

29.12.2021
Jakákoli organizace je v podstatě živý, neustále se vyvíjející organismus. Ustavičně vznikají požadavky na optimalizaci a zvýšení efektivity. Intranet umožňuje publikovat oznámení, diskutovat o nadcházejících změnách nebo popisovat klíčové procesy. Zaměstnanci si tak mohou kdykoli najít informace, které zrovna potřebují. Přečtěte si, co je intranet a jaké výhody firmě přináší.

21.12.2021
ERP umožňují vašemu podnikání expandovat, protože zefektivňují, zpřesňují a automatizují procesy uvnitř firmy. Poskytují úplný přehled o obchodních procesech a optimalizují jednotlivé subsystémy prostřednictvím komplexního sledování zdrojů, správy databází a efektivního sdílení dat. Jejich zavedení je však poměrně finančně náročné. Jak tedy poznat, že je váš současný ERP systém skutečným přínosem pro vaši firmu? Pojďme se na ně podívat zblízka.

17.12.2021
Nemáte vlastní IT oddělení a potřebujete veškerou starost o ICT outsourcovat od jednoho dodavatele? Nechceme se chlubit, ale v tom případě jste narazili na toho pravého. Poradíme si totiž se správou serverů i sítě, které skvěle zabezpečíme, s přechodem do cloudu a provozem cloudových aplikací, i s implementací CRM i ERP systémů. Navíc vám budeme kdykoliv k dispozici na našem non-stop ServiceDesku.

08.12.2021
Software JD Edwards společnosti Oracle je podnikový informační systém, který splňuje požadavky na moderní a zjednodušené uživatelské prostředí. Přizpůsobuje se hlavně tomu, jak pracují jeho uživatelé. Nabízí inovativní přístup v digitálních technologiích, zvyšuje produktivitu a umožňuje vaší společnosti pracovat efektivněji i rychleji a v konečném důsledku tak dosáhnout lepších výsledků.

29.11.2021
Pro společnost Kapitol, a.s., která se věnuje finančnímu poradenství, je klíčový především perfektní CRM systém. Společnost musí koordinovat stovky obchodníků a její dosavadní systém řízení vztahů se zákazníky již nesplňoval všechny potřeby firmy. Obrátili se tedy na nás, abychom jim pomohli nalézt ideální CRM řešení.

23.11.2021
Digitalizace a automatizace ve firmách je aktuálním tématem již několik let, jelikož přináší podnikům mnoho výhod. Pandemická krize tyto úvahy prohloubila právě díky častým absencím zaměstnanců. Dalším důvodem je také nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců a nárůst personálních nákladů společně s poklesem produktivity práce. Analýza českého průmyslu 3/2021 ukázala v této oblasti zajímavá data, pojďme se na ně tedy společně podívat zblízka.

16.11.2021
Systém pro plánování podnikových zdrojů, zkráceně ERP, už dávno není výhradní doménou nadnárodních společností. V dnešní moderní době potřebují nástroj pro sledování aktiv a zefektivnění podnikových procesů i malé a střední podniky. Toto tvrzení potvrzuje i průzkum společnosti Aberdeen Group, podle které se 96 % rozvíjejících podniků spoléhá na některou z forem ERP řešení. V tomto článku vám poradíme, co všechno by měl systém pro plánování podnikových zdrojů umět, pokud řešíte B2B byznys.

10.11.2021
Automatizace, optimalizace a transformace. I tak by se dala shrnout nová verze JD Edwards EnterpriseOne Release 22, kterou společnost uvolnila na trh 11. října 2021. Pojďme se podívat, jaké novinky tato integrovaná sada aplikací pro řízení celého podniku nabízí.

04.11.2021
Utekl další měsíc a my vás opět zveme na pravidelnou snídani v  Algotechu. Tentokrát se pustíme do ERP systémů, konkrétně do Oracle JD Edwards. Tato sada aplikací, která vám pomáhá řídit celý podnik, se v poslední době dočkala řady novinek, které budou součástí programu. Udělejte si tedy ve čtvrtek 11. 11. 2021 dopoledne čas a přijďte za námi na výbornou kávu do Algotech Futurama Business Park, nebo se přidejte online z pohodlí domova.

01.11.2021
V pátek 15. 10. 2021 proběhl již 9. ročník tradičního fotbalového turnaje AlgoCup. Ačkoliv se vlivem restriktivních opatření musel přesunout z června na říjen, byl počet účastníků vysoký, počasí krásné a nálada výborná.

27.10.2021
Cloud, úložiště, sdílení. Slova, která jste již nejednou slyšeli. Cloudové služby využívá téměř každý z nás. Ať už se jedná o ukládání fotografií z letních dovolených, sdílení interních dokumentů mezi kolegy či sdílení napříč zařízeními. Uložit si dokument v počítači a pak si ho zobrazit kdykoli a odkudkoli z mobilu není nemožné. Díky cloudu se můžete připojit ke svým datům kdekoli na světě.

13.10.2021
Tématem říjnové snídaně v Algotechu bude SugarCRM a zefektivnění práce obchodního týmu

12.10.2021
Využijte možná poslední hezké podzimní dny a přijďte si s námi zasportovat!

07.10.2021
Téma robotů a umělé inteligence v poslední době rezonuje ve společnosti po celém světě. Tlak na automatizaci roste již několik let a události uplynulého roku ho ještě znásobily. Roboti totiž pracují neustále, bez ohledu na pandemii a také bez ohledu na obtížnost, jednotvárnost či nebezpečnost dané práce. Co nás čeká v nejbližší budoucnosti a na co se musíme připravit?

04.10.2021
Nejspíš už jste se s pojmem IT ServiceDesk potkali a nemusíme vám ho dlouze představovat. V následujícím článku se dozvíte, proč je tak důležitý a proč se vám vyplatí ho outsourcovat.

01.10.2021
Cloud už dávno není kontroverzní pojem vzbuzující nedůvěru. Nějakou formu cloudu využívá každý, kdo občas zabrousí na internet. Na cloudové řešení se spoléhá také stále více profesionálů a firem, které do cloudu migrují své ERP a CRM systémy, účetní programy i datová úložiště.

23.09.2021
V posledním roce došlo k výraznému nárůstu pracovníků na home office. Toto nucené zavedení plošné práce z domova s sebou přineslo řadu úskalí, kterým musely firmy chtě nechtě čelit. Ať je konkrétně pro vás tato situace nová nebo je vaše společnost plná ostřílených vzdálených pracovníků, jistě nám dáte za pravdu, že úspěšnost home office je do značné míry postavena na efektivním využití moderních technologií.

17.09.2021
Hybridní cloud je ideálním řešením pro společnosti, které mají vybudovanou vlastní infrastrukturu, ale některé ze svých technologií chtějí nebo potřebují provozovat ve veřejném prostředí. Hybridní cloud kombinuje používání privátního cloudu spolu s veřejným, přičemž uživatelé mohou přesouvat aplikace i data mezi těmito dvěma prostředími. Podívejte se na hlavní výhody tohoto řešení i způsoby využití v praxi.

08.09.2021
Chybovat je lidské. Známé pořekadlo by se ovšem nemělo týkat chyb zaměstnanců při práci s osobními daty. Tyto chyby totiž vaší firmě způsobí řadu nepříjemností a sankcí. V dnešním článku vám poradíme, proč školení GDPR pro zaměstnance nepodceňovat, co zvážit při jeho přípravě a jakou formu zvolit.

30.08.2021
V  loňském roce došlo na území ČR ke 468 hlášeným kybernetickým útokům. To je více než dvojnásobek oproti roku 2019. V oblasti kyberbezpečnosti bylo celkem nahlášeno 8 013 trestných činů. Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost vydal statistickou zprávu za rok 2020. Jak vypadá současná situace? Co se ve světě kyberbezpečnosti změnilo? Ale hlavně, na co si dát největší pozor?

30.08.2021
Novela zákona o elektronické komunikaci může proměnit principy fungování telemarketingu a souborů cookie. Od 1. 1. 2022 by mohl být vyžadován aktivní souhlas uživatele s marketingovými nabídkami v případě telemarketingu a v případě souborů cookie s jejich samotným používáním.

23.08.2021
Jak probíhá a na co se připravit? To vám v kostce přiblížíme v následujícím článku.

19.08.2021
Výkupné za přístup k vlastnímu počítači? Přesně na tomto principu funguje hackerský vynález jménem ransomware. Jaké zásady byste měli dodržovat, pokud se nechcete stát jeho obětí?

13.08.2021
Umělá inteligence ovlivnila telekomunikační průmysl v mnoha směrech. Její zavedení přináší benefity pro zákazníky a má přidanou hodnotu i pro společnosti. Dnes se proto společně podíváme na 7 pádných argumentů, proč byste měli AI implementovat do svého call centra i vy.

11.08.2021
Po čase kanceláře Algotechu opět provoní káva a ranní speciality. Připravujeme pro vás další Snídani v Algotechu, tentokrát na téma novinky z oblasti GDPR.

05.08.2021
Kyberzločinci stále neřekli své poslední slovo. Naopak se jejich vynalézavost zvyšuje, a tak po hrozivém phishingu přicházejí s ještě hrozivějším spear phishingem, který je aktuálně největší hrozbou českých firem. V dnešním článku zjistíte, čím se spear phishing vyznačuje a jak se liší od tradičního phishingu.

28.07.2021
Roboti, kteří byli dříve vnímáni spíše jako plechoví pomocníci s jednoduchým designem, sestavení k tomu, aby pomáhali lidem zvedat a přepravovat těžké předměty, jsou dnes pokročilými stroji. Jako takové jsou schopni myslet, učit se a vykonávat rozmanitou paletu činností bez lidského přičinění. Automatizace s robotizací se zkrátka stává klíčovou součástí našeho každodenního života. Pojďte se s touto oblastí seznámit a připravit se na výzvy, které na Vás čekají.

21.07.2021
Jednoznačný identifikátor produktu (GS1 Global Trade Item Number), známý pod zkratkou GTIN, oslavil na sklonku letošního března 50 let od svého zavedení. Obrovský význam této iniciativy potvrdila i společnost BBC, která ji označila za jeden z 50 milníků ve vývoji světové ekonomiky.

14.07.2021
Práce na dálku přináší mnohá úskalí. Mezi nimi je například fakt, že se s kolegy, obchodními partnery a zákazníky nemůžete setkat tváří v tvář, a tudíž klesají komunikační i organizační schopnosti celého týmu. Připravili jsme si pro Vás přehled čtyř nejznámějších nástrojů pro konferenční hovory, které Vám problém pomůžou vyřešit.

21.06.2021
Jsme národem skrytých hrdinů. Pomáháme druhým, aniž bychom za to očekávali zisk. To ostatně potvrzují i údaje Českého statistického úřadu, podle kterého měli Češi jen v roce 2018 odpracovat téměř 57 milionů hodin pro více než 142 tisíc neziskových organizací.

21.06.2021
Tradiční Zákaznický den, který od nás již všichni dobře znáte, jsme museli z důvodu přetrvávající koronakrize pojmout poněkud netradičně. Byli jsme totiž ON AIR. Pevně věříme, že jste si i tak setkání s námi užili a nemáte nám za zlé, že jsme se nepotkali tváří v tvář.

07.06.2021
Budování vztahů se zákazníky je náročnou, ale zcela klíčovou disciplínou z hlediska dlouhodobé úspěšnosti každé společnosti. Na jaké úrovni budete schopni vyřešit požadavky svých zákazníků, závisí do značné míry i na tom, jakou technologii si k tomu zvolíte. Kromě kritérií, která musíte zvážit, byste neměli zapomínat ani na potřeby a očekávání svých zákazníků. Ti podle zjištění Microsoftu automaticky očekávají, že s vývojem nových technologií, se budete automaticky posouvat kupředu i Vy. Jaké otázky je tedy třeba zodpovědět, abyste vybrali to nejlepší kontaktní centrum přesně pro Vás?

21.05.2021
Tak jako každý rok pro Vás i letos připravujeme zákaznický den, který se uskuteční již 27. 5. 2021 od 14:00. Přijměte naše pozvání a nenechte si ujít ani letošní ročník. Už teď můžeme prozradit, že se máte skutečně na co těšit.

11.05.2021
Ochrana osobních údajů je v dnešní technologické době stále tématem číslo jedna. Jelikož se Obecné nařízení, které tuto problematiku upravuje, dotýká celosvětově všech firem, je nutné připravit pro své zaměstnance školení, které je bude informovat o právech a povinnostech, které z toho plynou. Jak často byste ale měli takové školení pořádat a jakou formou ho vést? I na tyto otázky Vám dá odpověď dnešní článek.

04.05.2021
Máte své IT systémy pod kontrolou? Běží všechny prvky Vaší infrastruktury tak, jak mají? Víte, jak se vyhnout kolapsu ve výrobě? Máte představu o tom, jak dlouhá je reakční doba při odstraňování závad? A zvládne vaše IT na všechny tyto otázky bez problémů odpovědět?

13.04.2021
Kybernetických hrozeb přibývá. Jen za rok 2019 policie zaznamenala přes 8 500 hackerských útoků na firmy. Jak se proti kybernetickým hrozbám chránit na všech frontách? Co je to phishing, malware a ransomware? Kdo nebo co nejvíce ohrožuje bezpečnost IT, jak můžete zabezpečit svůj hardware i software a co dělat, když chcete vyřešit kyberbezpečnost levně a jednoduše?

06.04.2021
Rychlost implementace, automatické zálohování, vysoká spolehlivost a stabilita. Mohlo by se zdát, že jsme si právě vystříleli všechny náboje a už nemáme co dalšího o výhodách cloudového ERP sdělit. Opak je pravdou. Připravili jsme si pro Vás 4 důvody, proč by Vaše ERP mělo běžet v cloudu.

31.03.2021
Doba, kdy šlo získat zákazníka pouhým snížením ceny výrobku pod cenu konkurence, je už nenávratně pryč. Ačkoliv i dnes pro většinu klientů finanční dostupnost produktu představuje zásadní faktor, není již tím nejvýznamnějším. Pro úspěšnou akvizici i udržení zákazníka je nutné konstantně upozorňovat na klíčové výhody svých produktů.

29.03.2021
Jste GDPR ready? Měli byste být. Práva a povinnosti plynoucí z Obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) se totiž dotýkají celosvětově všech subjektů, které zpracovávají osobní údaje občanů EU. Nařízení ovlivňuje společnosti v tom, jak mohou data využít, uchovávat i zabezpečit. Věděli jste například, že k úřadům zabývajícím se ochranou osobních údajů doputuje měsíčně zhruba 90 000 stížností? Za porušení GDPR přitom hrozí pokuta ve výši až 20 milionů eur. Projděte si náš GDPR check-list a získejte jistotu, že Vaší firmě žádné stížnosti ani pokuty nehrozí.

25.03.2021
Máte přehled o tom, jak se ve Vaší firmě nakládá s osobními údaji? Splňujete všechna kritéria GDPR? Na základě Obecného nařízení o ochraně osobních údajů máte jako firma povinnost předcházet únikům a zneužití citlivých dat o Evropanech. Právě úroveň zabezpečení ve Vaší společnosti zjistíte prostřednictvím GDPR auditu. Dnes se zaměříme na 8 oblastí, které v rámci auditu neopomenout.

24.03.2021
CRM systém je pro firmu doslova zlatý důl: pomůže Vám s cross-sellem a up-sellem, udělá pořádek v objednávkách a zefektivní pipeline. Když má ty správné funkce. Kterých 6 funkcí CRM pomůže Vašim obchodníkům v úspěšném prodeji produktů a služeb a posune sales ve Vaší firmě na ještě vyšší úroveň?

17.03.2021
Minulý měsíc jsme oslavili výročí 145 let od vůbec prvního telefonátu. Od té doby uběhly telekomunikace obrovskou cestu. Přečtěte si, jak tento vývoj vypadal a kde jsou telekomunikace dnes.

17.03.2021
Chcete pro své podnikání kontaktní centrum s mezinárodně uznávanou certifikací? Pak by Vám nemělo ujít AlgoCC – chytré call centrum v cloudu, které právě získalo prestižní certifikaci DevConnect. O co se jedná a s čím vám pomůže?

03.02.2021
Umělá inteligence je víc než jen hlasoví roboti a chatboti. Zjistěte, jak díky AI zvýšíte výkon call centra a zlepšíte zákaznickou zkušenost.

22.01.2021
Plánování podnikových zdrojů tu bylo vždycky. Jestli se pohybujete v oblasti podnikání, určitě víte, jak důležitou roli hraje. Platy zaměstnanců, kde a jaké množství produktů se má vyrobit, jak bude vypadat letošní marketingová kampaň...

15.01.2021
Dnes už firmy nedokáží fungovat (nebo alespoň zůstat konkurenceschopné) bez využití moderních technologií. Žádná kancelář už se neobejde bez počítače a žádný služební počítač zase bez softwaru, který by pomáhal zlepšit firemní procesy a šetřil čas Vám i Vašim zaměstnancům.

11.01.2021
Svět byznysu se neustále mění a konkurence je den ode dne větší. Zatímco ještě před pár lety byly pojmy jako virtualizace, Internet of Things, nebo cloud computing jen oblíbenými vizemi vývojářů ze Silicon Valley, dnes už se bez nich žádná firma neobejde – zefektivňují řízení podniku, práci se zdroji a informacemi a šetří čas manažerům, zaměstnancům i klientům.

05.01.2021
Dne 31. prosince 2020 skončilo přechodné období pro vystoupení Spojeného království z Evropské unie. To znamená, že Spojené království je nyní formálně třetí zemí a právo Evropské unie se ve Spojeném království již neuplatňuje.

09.12.2020
Dražba obrazu Divertimento II od Františka Kupky byla v kulturních kruzích událostí a skončila novým rekordem – dílo se vydražilo za více než 90 milionů korun.

04.12.2020
Pohotová komunikace a prozákaznický přístup. Pokud tyto základní předpoklady vaše call centrum nesplňuje, je vysoce pravděpodobně, že o své zákazníky přijdete. Konkurenčních podniků totiž neustále přibývá, a právě zákazníci jsou v pozici, kdy si mohou vybírat. Víte, co se stane, když budou u vás nespokojení? Najdou si firmu, která je schopna nabídnout jim přesně to, co hledají. Takových zákazníků je podle statistik až 82 %. Pusťte se do čtení a zjistěte, jak vám ke komunikaci se zákazníky pomohou technologie a jak si díky nim udržíte stávající zákazníky a získáte nové.

16.11.2020
26. srpna 2020 vláda Slovenské republiky schválila návrh novely zákona č. 222/2004 Sb. o dani z přidané hodnoty. Navržená novela implementuje legislativu EU týkající se DPH při prodeji zboží na dálku a poskytování některých služeb do vnitrostátního daňového práva. Současně dochází ke změnám kontrolního výkazu DPH a jeho XML struktury.

16.11.2020
Společnost Oracle, leader v oblasti podnikových informačních systémů, nedávno ohlásila nový Tools release ERP systému Oracle JD Edwards EnterpriseOne (JDE) verze 9.2.5. Uživatelům přináší řadu nových funkcí a zároveň jim zjednodušuje práci.

02.10.2020
Každé odvětví má svá specifika. Ta se navíc mohou v každém podniku lišit. Proto má SugarCRM několik předpřipravených business šablon. I každá jednotlivá výrobní společnost je jedinečná, proto má i připravená šablona značnou míru flexibility pro řešení specifických procesů. Jednou z takových šablon je právě CRM šablona pro výrobní podnik. Co kromě klasických CRM funkcí nabízí?

22.09.2020
Cloud, cloudové služby, v dnešní době často skloňované pojmy. Stále více firem je začíná využívat, a dokonce si zřizují vlastní privátní cloudy. Jaké výhody to má? Liší se od sebe jednotlivé typy cloudů? Může je využít i Vaše firma? A hlavně, stojí to za to?

28.08.2020
82 % zákazníků přejde ke konkurenci po zkušenosti se špatným zákaznickým servisem. Konkurenčních podniků nepřestává přibývat a retence zákazníků je čím dál tím důležitějším faktorem úspěšného fungování každé cílevědomé firmy.

27.08.2020
Každý informační systém nabízí velké množství předem definovaných parametrů. Díky nim si firmy mohou systém nastavit tak, aby jim vyhovoval bez nutnosti programových úprav jednotlivých aplikací. Na první pohled se může zdát, že tento univerzální přístup umožní použít pouze jeden informační systém – jako třeba komplexní ERP – a ten jednoduše nastavit pro všechny procesy ve firmě. Funguje to tak ale v praxi?

18.08.2020
V CRM evidujeme obchody ještě před uzavřením. Sledujeme veškeré aktivity, které k uzavření obchodu vedou nebo naopak, které aktivity vedly k jeho prohře. Již od prvního kontaktu se zákazníkem pracujeme se záznamem obchodního případu. Každou další schůzkou nebo hovorem se dozvídáme přesnější informace o hodnotě obchodu a předpokládaném datu uzavření. Tyto dvě hodnoty jsou pro nás klíčové, pokud chceme sledovat obchodní předpověď.

20.07.2020
Výběr kancelářského cloudového softwaru se může poslední dobou zdát komplikovaný. A často opravdu je. MS Office byl dlouho jedinou rozumnou volbou, ale kancelářský balík od Googlu mu brzy začal šlapat na paty. G Suite se osvědčil jako osobní nástroj, ale firmy přesto i nadále upřednostňují M365. Čím to je?

14.07.2020
Jak se Vaše firma sžila s GDPR? My jsme dokončili už 150 projektů v oblasti GDPR pro klienty od maloobchodů, přes zdravotnictví a média až k finančním službám. Na základě našich zkušeností s poskytováním služeb pověřence GDPR jsme se rozhodli sestavit a zpřístupnit pro vás aplikaci, která pomůže se všemi povinnostmi pověřence na jednom místě. Aplikace funguje z cloudu na bázi měsíčních poplatků a obsahuje mimo jiné evidenci poboček s logickými vazbami na navrhovaná opatření, záznamy bezpečnostních incidentů s dopadovou analýzou nebo knihovnu dokumentů. Veškeré informace jsme pro vás shrnuli níže. Máte o aplikaci zájem? Neváhejte nás kontaktovat.

09.07.2020
Práce z domova byla pro mnohé z nás úplně nová zkušenost. Ne že bychom předtím doma nikdy nic nedělali, ale pracovat pouze z domova bylo nové, a ze začátku to pro mnohé určitě představovalo i pěkné dobrodružství. Všechny nás „překvapilo“, že technologie fungují, komunikace je dokonce intenzivnější než dříve, a že obory, které to umožňují, fungují i bez velkých honosných kanceláří.

07.07.2020
94 % firem, které si projdou velkou ztrátou dat a nejsou schopny je obnovit, skončí do dvou let.

01.07.2020
ABO valve, s.r.o. je inovátorem ve světě výroby průmyslových armatur a jedním z největších výrobců uzavíracích a zpětných klapek pro průmyslové použití v Evropě. Firma sídlí v České republice, díky široké síti zahraničních poboček ale exportuje do více než 50 zemí světa.

30.06.2020
SugarCRM právě zaktualizovali svůj systém. Verze číslo 10 je tu! Co nového přináší a jak tím pomůže zefektivnit procesy ve Vaší firmě?

23.06.2020
Mobilní aplikace nám v dnešní době umožňují řešit stále širší spektrum činností přímo z terénu: odesílání plateb z banky nebo e-mailová komunikace už jsou samozřejmostí. Ale i práce v CRM systému do terénu neodmyslitelně patří, a to zejména (ačkoli ne výhradně) jako odpověď na potřeby obchodníků.

18.06.2020
Implementace CRM systému bývá důležitým bodem ve strategii firmy a může výrazně zefektivnit, ale i zhoršit pracovní procesy. Aby se vám implementace nevymkla z ruky, nevystačíte si jen se zkušenými CRM konzultanty. Část práce bude vždycky ležet přímo na Vašem týmu, který bude muset definovat své požadavky. V tomto článku jsme se soustředili na problematiku reportingu a připravili jsme pro vás přehled pěti nejčastějších chyb, kterých se firmy při implementaci CRM systémů v této oblasti dopouštějí.

12.06.2020
Selský rozum říká, že cloudové služby přejí malým a středním podnikům. Jak to funguje v praxi? A jaké jsou hlavní výhody cloudu pro malé, střední a pro velké podniky?

08.06.2020
Je tomu krátce přes dva roky, kdy vstoupilo v účinnost GDPR. To upravuje podmínky zpracování osobních údajů a zavádí vysoké pokuty za jejich nedodržení. Zároveň zavádí pro mnohé společnosti povinnou funkci pověřence pro ochranu osobních údajů, jejíž hlavním smyslem je kontrolovat, že se daná firma řídí nařízeními o nakládání s osobními údaji. Kdo může tuto funkci zastávat, které firmy musí pověřence mít a jak ho vybrat, si řekneme v tomto článku.

28.05.2020
V dávných dobách nebylo možné komunikovat se zákazníky tak jako dnes. Obchodníci proto uskutečňovali pravidelné cesty ke svým potenciálním i současným zákazníkům, aby je seznámili se svojí nabídkou.

22.05.2020
Zabezpečení dat je stále více skloňovaným pojmem, což vzhledem k některým skandálům týkajících se úniků dat asi nikoho nepřekvapuje. Od doby, kdy vstoupilo v účinnost GDPR, se navíc celé problematice dostalo ještě podstatně více pozornosti. Přečtěte si, jaké kroky ve vaší společnosti podniknout, abyste se nestali snadným terčem hackerů.

18.05.2020
Už se určitě každému z Vás stalo, že jste potřebovali rychle telefonní číslo Vašeho zákazníka, abyste mohli zareagovat na obchodní příležitost, a nemohli jste ho najít. Tento zdánlivě drobný problém ale může znamenat, že tak přijdete o zákazníka, nebo zákazník nakoupí minimálně v tomto případě jinde.

12.05.2020
Základní pravidlo práce se zákazníky platí již od počátků obchodování – ne CRM software, ale konkrétní lidé vytvářejí a udržují vztahy se zákazníky. I dobře navržené CRM řešení je pouze nástrojem, který jim k tomu pomáhá a umožňuje řídit obchodní procesy. Na druhou stranu má ale jen málo projektů tak zásadní vliv na chod společnosti, jako je zavedení CRM systému do firmy.

05.05.2020
Společnosti Oracle a Algotech jsou partneři již od roku 2010 - tehdy jsme si podali ruku v oblasti poskytování produktů a konzultačních služeb především se zaměřením na řešení IT aplikací pro řízení podniků a společností. Díky splnění všech potřebných certifikací jsme se stali experty na prodej a podporu Oracle aplikací na scéně českého IT. Od té doby rozšiřujeme poskytované služby a produkty v oblasti ERP systémů (angl. enterprise resource planning software). Jedním z nich je právě Oracle JD Edwards EnterpriseOne (JDE). Jak se s ním pracuje se dozvíte právě v dnešním článku.

04.05.2020
Brzy tomu budou dva roky, co vstoupilo v účinnost Obecné nařízení o ochraně osobních údajů neboli GDPR. Toto nařízení míří na všechny, kdo nějakým způsobem zachází s osobními údaji druhých, a zajišťuje, že s těmito citlivými daty bude nakládáno zodpovědně a ve všech členských státech Evropské unie stejně. Ačkoliv byly implementaci GDPR vyhrazeny více než dva roky, ne všichni se stihli pravidlům přizpůsobit. Pojďme se teď spolu podívat na ty největší provinilce v této oblasti.

30.04.2020
Nadační fond Algo, nebo častěji používaný název Algo nadace, je organizace, která sdružuje lidi s jednou potřebou – potřebou pomáhat. Algo pomáhá především těm nejslabším, těm, kteří si sami pomoci nemohou a těm nejzranitelnějším z nás. Za osm let své dosavadní existence podpořila nadace necelých padesát klientů, mezi které patří hlavně znevýhodněné děti, jejich rodiče i například senioři. Jak to v Algo nadaci funguje?

27.04.2020
Společnost Oracle, leader v oblasti podnikových informačních systémů, nedávno ohlásila nový Tools release ERP systému Oracle JD Edwards EnterpriseOne (JDE) verze 9.2.4.3. Uživatelům přináší řadu nových funkcí a zároveň jim zjednodušuje práci. Systém se tím se stává uživatelsky přívětivější a díky novým funkcím i efektivnější.

21.04.2020
Pojem cloud už se k vám pravděpodobně donesl i v jiném kontextu než při probírání počasí v angličtině. My se vám dnes pokusíme upřesnit, jak cloud computing funguje, jaké jsou jeho přednosti a pro koho je toto řešení vhodné.

20.04.2020
Implementace podnikového systému je projekt, který výrazně ovlivní celou společnost, a tak je potřeba mu věnovat patřičnou pozornost. Správně vybraný a naimplementovaný ERP nebo CRM systém dokáže společnost výrazně posunout vpřed, ale stejně tak špatně provedená implementace podnikového systému může v nejhorší variantě znamenat i krach společnosti. Na implementaci podnikového systému je tak nutné se předem důkladně připravit a nepodcenit náročnost tohoto projektu. Správný partner jako je Algotech dokáže s tímto problémem pomoci.

20.04.2020
Hledáte zaměstnání v oboru IT a zajímala by vás práce s datovým centrem, cloudovými servery nebo podnikovými systémy? Vyzpovídali jsme HR managerku Jitku, která nám prozradila, jak probíhá nábor nových zaměstnanců ve společnosti Algotech, kde se můžete přihlásit a jaké specializace jsou právě v kurzu.

08.04.2020
Současný nouzový stav má dopad i do oblasti zpracování osobních údajů. Připravili jsme pro vás odpovědi na tři nejčasnější otázky, které v rámci našeho projektu k GDPR dostáváme.

06.04.2020
GDPR neboli Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (angl. General Data Protection Regulation) je legislativa Evropské unie je platná již od roku 2018. Týká se všech, kteří shromažďují nebo zpracovávají osobní data Evropanů a platí i pro společnosti, které působí mimo evropské státy. Hlavním tématem je ochrana osobních údajů před možným zneužitím těchto dat či jejich úniku, kybernetická bezpečnost je z tohoto pohledu velmi důležitá. Pro firmy to znamená, že musí mimo jiné zajistit, aby se údaje jejich zákazníků nedostala do rukou dalších společností či osob, pokud s tím daná osoba nesouhlasí.

27.03.2020
Jsme česká IT společnost s více než 100 zaměstnanci – a našich zaměstnanců si velice vážíme. Nechceme být chladný korporát. I to je jeden z důvodu, proč si zakládáme na lidském přístupu, pochopení a vstřícnosti. Ale kdo jsou naši zaměstnanci? Jaké je pracovat pro Algotech? A co dělají naši lidé ve svém volném čase? To vše se můžete dozvědět v našem menším seriálu rozhovorů se zaměstnanci. Dnes si popovídáme s Petrem Loužeckým, který v Algotechu pracuje na pozici ředitele pro cloudové služby).

26.03.2020
I malé firmy mohou spravovat vlastní call centrum. Zákaznické služby jsou dnes již nutností a týkají se i menších společností, e-shopů nebo začínajících start-up projektů. Zajistit ale kvalitní a efektivní zákaznickou podporu a helpdesk není vždy jednoduchý úkol a celá situace se s růstem firmy značně komplikují. Než se vrhnete do vyřizování dotazů svých zákazníků, zastavte se a společně se zamysleme nad tím, co by měl ideální systém call center softwaru splňovat.

25.03.2020
Algo nadační fond se spolu s celým Algotechem pustil na pomoc dětskému domovu v Unhošti. V dětském domově se porouchal konvektomat, který pomáhal s přípravou jídla pro 48 dětí. Opravit ho nejde a dětský domov se na nás proto obrátil s žádostí o pomoc. Nový přístroj stojí 124 tisíc korun a pro rozpočet dětského domova je to opravdu velká částka

25.03.2020
Praha 3. března (ČTK) - Technologická společnost Algotech v roce 2019 zvýšila obrat o pětinu na 250 milionů korun. Vedle dodávek systémů pro řízení vztahů se zákazníky a podnikových informačních systémů loni rostl zájem o cloudové služby. Novým zákazníkem se stala Škoda Auto. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

20.03.2020
Za poslední týden nedokážu vyjít z údivu. Je to opravdu nevšední doba, pro nás všechny neznámá. Kromě různých omezení a restrikcí přinese ale i spoustu věcí, co se nově naučíme a které nás posunou.

17.03.2020
Dobré zprávy a dobrá vůle se ale šíří stejně rychle jako virus. A tam, kde se vyprazdňuje veřejný prostor, samozřejmě nejvíce pomůžou technologie. Jsme proto pyšní, že společně s Avayou dokážeme zprostředkovat „školy na dálku“ prostřednictvím nástroje Avaya Spaces.

16.03.2020
Dne 3.3.2020 proběhla snídaně na téma Novinky v GDPR. Účastníci se na akci dozvěděli nejenom aktuální novinky v legislativě na ochranu osobních údajů a dění ve světě, ale také jaké jsou nejčastější chyby při zpracování osobních údajů, jak probíhá kontrola od dozorového orgánu a jak se na ni co nejlépe připravit

09.03.2020
Možná jste o něm již slyšeli, ale pro mnohé zůstává akronym ERP záhadou. Dnes si proto vysvětlíme co je ERP systém, jaké druhy ERP systémů známe a podíváme se i na možnost, jak nastavit podnikový informační systém v cloudu.

03.03.2020
Jako cloudový obchodník mám plnou hlavu těch „správných argumentů“, proč je cloud technologie, která zásadním způsobem zlepší život ve firmách nejenom po finanční stránce. O tom ale dnes psát nechci, rád bych se podělil o to, jak se mé vnímání cloudu v Algotechu změnilo.

03.03.2020
21. století je v plném proudu a ať už chceme nebo ne, svět IT se stal nedílnou součástí našich životů. Informační technologie nás obklopují na každém kroku, i když o tom často ani nevíme. Většinou v práci, ale i v domácím prostředí se setkáváme s různými zkratkami počítačových systémů, které nám pomáhají nebo rovnou dělají věci za nás. Jedním z takových systémů je i tzv. CRMko. Pojďme si tedy říci, co je systém CRM a k čemu nám slouží.

28.02.2020
GDPR neboli Obecné nařízení o ochraně osobních údajů bylo vydáno již před necelými čtyřmi roky a nevyhlo se nikomu - v době technologické je kybernetická bezpečnost a ochrana osobních údajů tématem číslo jedna nejen v prostředí velkých korporací. GDPR v práci řeší podnikatelé i menší společnosti. Řada z nich používá praktický nástroj pro správu všech dat svých klientů - systémy CRM. Co to je a jak poskytnout klientům zaručenou bezpečnost si řekneme v tomto článku.

20.02.2020
V rámci konference Oracle Open World v Londýně, která je největší Oracle akcí pro partnery a zákazníky v Evropě, proběhlo 12. 2. 2020 oznámení, že Algotech je mezi nejlepšími partnery implementujícími aplikace Oracle.

19.02.2020
Quick fixes alias „dočasné záplaty“ nabyly v rámci EU účinnosti 1. 1. 2020, zatím však nebyly implementovány do české legislativy. Cílem těchto záplat je sjednocení pravidel pro přeshraniční transakce v rámci Evropské Unie. Jedná se o soubor dočasných opatření, než bude nastolen finální systém DPH v rámci EU. Plátce DPH v České republice může v této situaci aplikovat přímý účinek evropské směrnice a prováděcího nařízení o DPH.

13.02.2020
Před časem jsme sdíleli článek o tom, jak s hesly zacházet na internetu. Dneska se podíváme na hesla ještě trochu podrobněji – konkrétně na jejich délku, složení a celkovou bezpečnost.

05.02.2020
Nedávno jsem se dočetl, že manažer po 45. narozeninách je už nepoužitelný, protože ztrácí tah na branku a motivaci. Navíc se mu mění pyramida potřeb. Nevím, jaký výzkum nebo marketingový záměr byl za tímto textem, ale dovolím si s ním hluboce nesouhlasit, a to nejen proto, že patřím do skupiny těchto „postižených“.

03.02.2020
Nový rok je potřeba správně a poctivě odstartovat. V Algotechu pořádáme pravidelnou výjezdní akci, na které se zaměstnanci seznámí s výsledky minulého roku a cíli pro rok začínající, ale zároveň se všichni společně pobavíme, trochu zasportujeme a naladíme se i v novém roce na tu správnou AlgoVlnu.

29.01.2020
E-mail je nejčastější cestou, jak se do firmy dostane škodlivý kód či vir. Následujících 7 bodů a jejich dodržování dokáže výrazně snížit riziko pro vaši firmu.

21.01.2020
Trendy, které vidíme na obzoru pro Průmysl 4.0 v roce 2020, jsou téměř stejné jako trendy, které jsme již viděli v posledních deseti letech. Říkáte si, tedy zase se nic nezměnilo, všechny změny budou revoluční a převratné, ale to už jsme mnohokrát slyšeli a nic zásadního se nedělo. Rozdíl v roce 2020 nebude o zásadních technologických novinkách, ale o počtu společností, které je letos budou zavádět a využívat.

14.01.2020
Inovujete? Digitálně transformujete? Používáte umělou inteligenci? Je vaším koníčkem virtuální realita nebo rozšířená realita? Jste fanoušci big dat nebo edge computingu? Nebo snad tisknete na 3D tiskárně? To je super, protože začínáte používat technologie, které budou v následujících dekádách lidem pomáhat v mnoha ohledech.

09.01.2020
Obrana a útok je tu s námi stejně dlouho jako je lidstvo samo a i v dnešní době je třeba chránit své město či vesnici, tedy spíše firmu a svou domácnost. Roli hradeb a vodních příkopů převzala zařízení jménem firewall, roli ochranky a stráže různé antivirové produkty. Místo zásob v sýpkách, máme dobré zálohy svých dat, což je ten majetek, o který se nás snaží kybernetické útoky připravit či je znepřístupnit a firmu vyhladovět.

06.01.2020
Na Nový rok jsem na procházce s dcerou potkal rodinnou známou, paní Sašu, která se byla s pejskem venku projít. Popřáli jsme si krásný nový rok a já jsem nějak automaticky vytáhl mobil a udělal fotečku. Když jsem večer fotky prohlížel, tak mi došlo, jaké to bylo úžasné setkání.

02.01.2020
Od 1. 1. 2020 začaly na Slovensku platit změny v tiskopisech k daňovému přiznání DPH a souhrnnému výkazu DPH. Jak na to reagujeme v Algotechu?

19.12.2019
Na Vánoce pamatuji sníh naposled před sedmi lety, v roce 2012. Musel jsem tenkrát hodinu před chalupou odhazovat jeho obrovské hromady, abych mohl zaparkovat auto. Tak by měly Vánoce vypadat a těším se, že by letos mohly být opět takové. Alespoň to hlásili „rosničkáři“ začátkem prosince. Dnes už to bohužel opět vypadá, že bude vše jako poslední roky.

17.12.2019
Blíží se konec roku 2019 a s tím i čas na rekapitulaci toho, co se letos stalo. Microsoft Windows 7 a Windows Server 2008 „umírají“, Oracle JD Edwards prodloužil podporu až do roku 2030. Svět se mění a my uživatelé s ním. V letošním roce je to vidět hlavně v nárůstu vlivu umělé inteligence a její všudypřítomnosti v IT a ERP systémech.

13.12.2019
V pátek 6. 12. jsme na chvíli odhodili všechny pracovní povinnosti a společně jsme se naladili na vánoční atmosféru. Letošní vánoční večírek v podobě neformálního posezení, dobrého jídla, pití a skvělé společnosti našich kolegů se konal v restauraci Pivo Karlín.

10.12.2019
Cloud je dnes přístupný většině firem, které potřebují stabilní, rychlé a bezpečné prostředí, v němž budou mít data přístupná kdykoliv a odkudkoliv. Rok 2019 se nám blíží závěru, dovolíme se tedy již lehce bilancovat.

04.12.2019
Přinášíme poslední díl seriálu o JD Edwards. V článku se dočtete o vývoji produktu JD Edwards ve 20. letech až do dnešní podoby, v jaké ho nabízíme i my v Algotechu.

03.12.2019
Ve čtvrtek 21. listopadu proběhla již tradiční večeře s našimi zákazníky. Setkání se tentokrát konalo v reprezentativních prostorách pražského Břevnovského kláštera.

28.11.2019
Připojte se do call centra Messengerem nebo jiným on-line komunikačním kanálem.

26.11.2019
Přinášíme pokračování příběhu o historii JD Edwards. Jaké bylo pokračování rozvoje produktu a co vše předcházelo, než jsme i my začali nabízet Oracle JD Edwards EnterpriseOne?

22.11.2019
Avaya stále posouvá své technologie i možnosti. Dokázala to také na konferenci Avaya Engage All in v Dubaji. Jako partner Avaya jsme si účast na této akci nemohli nechat ujít.

19.11.2019
Všichni určitě víte, že Algotech nabízí ERP systém Oracle JD Edwards EnterpriseOne. Víte ale také něco o jeho historii? V dnešním článku se mnohé dozvíte.

14.11.2019
Již za pár týdnů, 14. ledna 2020, končí podpora stále rozšířeného operačního systému Windows pro servery ve verzi 2008, na které stále běží tisíce a tisíce instalací v podnicích a úřadech. Konec podpory není ale jen administrativní krok, tímto datem se výrazně zvyšuje riziko používání tohoto operačního systému na úrovni podpory a hlavně bezpečnosti.

11.11.2019
V úterý 5. 11. proběhl seminář GDPR v roce 2019. Akce se konala v prostorách Hotelu Prácheň v Horažďovicích, kde jsme určitě nebyli naposledy. Naši kolegové v čele s Petrem Loužeckým a Janou Duchkovou informovali o všem, co přinesl rok 2019 v GDPR oblasti.

07.11.2019
Není dne, abychom neslyšeli informace a příběhy týkající se úniku či zneužití dat, případně cíleného útoku na systémy firmy, státu, organizace. Je skutečně IT bezpečnost jen v rukách IT odborníků?

04.11.2019
Windows Server 2008 a Windows Server 2008 R2 se blíží ke konci podpory životního cyklu. To znamená, že k dispozici již nebudou žádné free aktualizace místních zabezpečení, nové aktualizace zapnutých zabezpečení, volně dostupné možnosti podpory ani online aktualizace technického obsahu. Zákazníci, kteří používají produkty a služby Windows Server 2008 nebo Windows Server 2008 R2, by měli tuto situaci začít co nejdříve řešit.

31.10.2019
V poslední době na nás neustále útočí informace o Průmyslu 4.0 a změnách, které tento nový koncept přináší. Proto jsem se nemohl dočkat, až budu moci navštívit letošní Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, který sliboval jako hlavní téma představení vize Digitální továrna 2.0.

29.10.2019
Kromě svých vlastních zaměstnanců Algotech navazuje také externí spolupráce s odborníky na různé oblasti. Jak takoví externí pracovníci vnímají spolupráci s Algotechem? To se dozvíte v dnešním článku.

23.10.2019
Jako každý CEO jsem odpovědný, aby naše firma měla dost placené práce, aby měla budoucnost, aby měla spokojené kolegy, zákazníky a celou komunitu kolem sebe.

21.10.2019
Aktuálním trendem v oblasti podnikových informačních systémů je automatizace a robotizace pravidelně se opakujících standardizovaných činností. Díky automatizaci uspoříte velký objem ruční práce, a navíc předcházíte i možnosti vzniku chyby. Typickým příkladem, kdy se automatizace vyplatí, je pořizování příchozích faktur do systému.

18.10.2019
Tento týden jsme v Algotechu samá akce. A tak, zatímco jedni kolegové informovali o podnikových systémech, na druhé straně Prahy se další kolegové, společně s firmou Sophos, zaměřili na bezpečnost.

16.10.2019
V úterý 15. října nastoupili představitelé Algotechu a Oracle na společnou Roadshow. Akce s názvem Oracle JD Edwards EnterpriseOne Roadshow se konala v sídle Oracle Česká republika v pražských Jinonicích.

14.10.2019
V úterý 8. 10. proběhla další AlgoSnídaně. Tentokrát jsme se zaměřili na náš cloud, který letos oslavil své sedmé narozeniny.

11.10.2019
Již tradičně s koncem léta a před obdobím Vánoc připravují v oblasti ICT jak samotní výrobci, distributoři i odborní partneři akce pro své zákazníky. Hlavními taháky jsou zejména odborné konference, kde jsou účastníci seznámeni s produktovými novinkami, plány rozvoje, zákaznickými zkušenostmi, apod.

09.10.2019
Kdyby náhodou přišlo nějaké zpomalení ekonomiky a bylo potřeba upravit podnikání firem, je Algotech tím nejlepším partnerem z důvodů skladby jeho portfolia.

07.10.2019
Velké společnosti už dávno pochopily, že dostupnost používaných softwarových aplikací je pro ně kritická, a budovaly tak vlastní datová centra, ve kterých umísťovaly své IT technologie. Malé a střední společnosti si uvedené riziko také uvědomovaly, vlastní datová centra však byla pro ně byla finančně nedostupná. S nástupem aplikací, které je možné provozovat v cloudu ve formě SaaS (software jako služba), se situace výrazně změnila.

02.10.2019
Dobré jídlo, chutná káva, příjemná atmosféra a spousta užitečných informací… Takové bylo další setkání v rámci série odborných snídaní. Tentokrát jsme se zaměřili na produkty Oracle JD Edwards EnterpriseOne.

30.09.2019
Brzy bude našemu cloudu 7 let. Hodně věcí se celosvětově kolem cloudu změnilo, hodně se toho změnilo i u nás. Jsme o hodně zkušenější, rychlejší i důslednější.

26.09.2019
Častokrát se mi stalo, že jsme přišli ke klientovi a ten měl úhledně a detailně zpracované zadání pro podnikový systém, který si u nás chtěl pořídit. Pak je velmi snadné sklouznout k tomu mu to odkývat a udělat to přesně tak, jak chce.

23.09.2019
V záříjovém čísle magazínu Playboy vyšel rozhovor s Františkem Zemanem. Článek z Playboy tu sdílíme v plném znění. Přečtěte si, jaké bylo Františkovo putování po cestě IT, o startapech i fenoménu sociálních sítí.

16.09.2019
Je to za námi a zase to bylo super! Setkání všech, kteří mají něco společného s Algotechem, tj. kolegů, rodinných příslušníků, kamarádů i zástupců zvířecího světa... Stejně jako v předešlých letech jsme oslavili začátek podzimu, pobavili se a všichni společně strávili příjemnou druhou zářijovou neděli na Císařské louce v Praze.

12.09.2019
Hlavními tématy jsou: Nové funkce JD Edwards, setkání s uživateli JD Edwards, sdílení informací a zkušeností, budoucnost JD Edwards

09.09.2019
V Algotechu máme 4 základní hodnoty: pomoc, řemeslo, kreativitu a lidi. Chceme, aby naše práce pomáhala, dokážeme se řemeslně starat o námi dodávané produkty a kreativně umíme řešit problémy, se kterými se my nebo naši zákazníci potýkáme.

02.09.2019
V dnešní době je velice snadné se vyjadřovat různými kanály k různým věcem. To je super! Co bychom za to před dvaceti lety dali? Můžeme online svobodně a bez cenzury říkat co chceme na jakékoli téma, a vlastně za to neneseme ani žádnou odpovědnost. A v tom vidím malinký zádrhel. Internet je dnes plný různých příspěvků, které pouze kritizují práci někoho jiného a hlásají, jak by se to mělo dělat. Největší problém těchto příspěvků je, že autor většinou sám nic nedokázal a o nic se ani nepokusil. Je mi z toho občas docela smutno.

29.08.2019
Již tradičně se v druhé polovině prázdnin Telco tým Algotechu vypravil odreagovat na vodu a dokázat tak, že ani analogová zařízení (mezi které kánoe bezesporu patří) nedělají těmto specialistům a inženýrům problém. :)

25.08.2019
Algotech je celý naprosto výjimečný díky jeho lidem. Je výjimečný také díky jednomu z pracovišť, které je často nedostatečně doceňováno – a to je Service Desk. Parta, která se 24 hodin denně 7 dnů v týdnu stará o to, aby požadavky zákazníků byly vyřízeny včas, aby všechny systémy „jely“, jak mají a aby prostě byli všichni spokojení.

01.08.2019
V dnešní době si málokterá společnost dokáže představit svou existenci bez podnikového ERP systému. Bez něj by totiž nedokázala řídit svoje činnosti, nezvládla by plánování výroby a organizovat běžné firemní procesy efektivně. Přesto se stále objevují společnosti, které místo ERP systému používají několik různých aplikací a nejpoužívanějším nástrojem je společnosti je pak MS Excel, kde se uživatelé snaží smysluplně propojit data získaná z těchto jednotlivých aplikací.

17.07.2019
Mezinárodní logistická konference SpeedCHAIN International 2019 se pomalu blíží a my budeme u toho. Algotech se stal bronzovým partnerem 14. ročníku s mottem LOGISTIKA: TRENDY, TECHNOLOGIE A TRANSFORMACE.

11.07.2019
Kontrolní úřady na ochranu osobních údajů nezahálí ani o prázdninách a udělují sankce společnostem, které zanedbaly ochranu dat a neimplementovaly GDPR v plném rozsahu. Vybíráme pro vás ty nejzajímavější.

08.07.2019
Managed services jsou prakticky určité činnosti ve firmách, které jsou outsourcovány. Hlavně ty, které nesouvisejí přímo s předmětem podnikání dané firmy, ale jsou pro ni nepostradatelné. Do těchto činností určitě patří i ICT služby.

29.06.2019
Projekt: Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II Období realizace: 2017 Podpis služby: Školení zaměstnanců v oblasti IT včetně procesů, možností a funkcionality informačního sysytému JDE E1

27.06.2019
Oracle poskytuje neomezenou podporu (tkz. Application Unlimited) i pro starší verze systému ERP Oracle JD Edwards a tak má zákazník vždy možnost volby používat svoji původní verzi aplikace, nebo kdykoliv upgradovat na nejnovější verzi JD Edwards bez dalších licenčních nákladů. Starší verze Oracle JD Edwards EnterpriseOne instalované před rokem 2010 ale obsahují licenční omezení klientského software a to s omezením platnosti licence do 30. června 2019.

20.06.2019
V pátek 14.6.2019 se uskutečnil v Praze na Pražačce již 8. ročník tradičního fotbalového turnaje AlgoCup, který pořádá společnost Algotech. Tradičně se zúčastnila mužstva zákazníků a partnerů Algotechu, nechybělo spousta fanoušků a pohodové zázemí na Pražačce.

19.06.2019
Přestože novinky v oblasti DPH nabyly účinnosti už na začátku dubna, nová XML struktura kontrolního hlášení začne platit k 1.10.2019

17.06.2019
Na technologii Avaya naše společnost začala před mnoha lety růst. Chvíli to vypadalo, že se tato spolupráce již nemůže dále prohlubovat, ale v tomto předpokladu jsme se hluboce mýlili. Díky tomu, že technologie Avaya jsou zvlášť v Západní Evropě čím dál tím více oblíbenější pro oblast podnikové komunikace a call center, hledala Avaya partnera, který by se o implementaci a podporu této rostoucí zákaznické báze postaral.

11.06.2019
Algotech kromě toho, že vlastní datové centrum v Libčicích, kde je místo pro několik desítek lidí, sídlí již šest let v Praze ve Futurama Business Parku. Máme k tomu mnoho důvodů, dovolte nám je shrnout.

06.06.2019
V okruhu zákazníků užívajících Oracle eBusiness Suite příjemně zarezonovala zpráva vydaná společností Oracle o prodloužení garance podpory pro stávající verzi EBS R12, jakož i závazek k průběžným inovacím v rámci stávající řady 12.2.x.

05.06.2019
Při řízení projektu v jakémkoli oboru a jakékoli práci u zákazníka se občas objeví tato otázka. Krásná, že? Ale někdy je pokládána častěji, než by se každému z nás líbilo. Pokusím se na ni odpovědět strukturovaně a nastínit všechny možné důvody, proč na ni občas odpovídat musíme.

03.06.2019
Většina nových zákazníků se zajímá o velikost Algotechu. Algotech má v současné době čtyři hlavní úseky, jejichž práce je na sobě hodně nezávislá, ale zároveň komplexně pokrývá potřeby firem a nově i jednotlivců. Jsou to úseky Telca, ERP, CRM a Cloudu. Dohromady je nás v současné době kolem stovky kolegů a toto číslo neustále roste.

27.05.2019
Určitě jste se s tím už setkali. V reklamách jsou rozesmátí lidé, protože si koupili produkt, který reklama nabízí. Internet je zaplaven inzeráty, že v té či oné firmě jsou všichni štastní a že je naší velkou chybou, že tam nepracujeme, protože pak přece nemůžeme být štastní. Zdá se, že všechno se všem daří na první pokus. Motivační knihy a videa, podcasty, Instagramové příspěvky a já nevím co ještě – to všechno se nás snaží navést na tu správnou cestu ke štěstí a stálé pozitivitě.

13.05.2019
Na tuto otázku se ptá každý, kdo se s námi chystá realizovat projekt. Projektový manažer je pro úspěch projektu jedna z nejdůležitějších komponent. Samozřejmě bez odborníků na jednotlivé oblasti v realizaci by projekt také nešel dodat, nicméně organizační role je nezastupitelná.

06.05.2019
Často dostáváme otázku, jak je společnost Algotech a její datové centrum v České republice vlastněna a jaký je vztah s Algotechy v ostatních zemích

03.05.2019
NetSuite WMS (Warehouse Management System) neboli systém pro správu skladu je navržen tak, aby pomohl distributorům, výrobcům a maloobchodníkům efektivně spravovat řízení zásob, výrobu a vychystávání položek co nejrychleji a nejpřesněji s minimálním dodatečným nastavením.

26.04.2019
Cena je vždy tou nejdůležitější součástí každé dodávky služby nebo zboží. V některých oborech se ceník nedělá snadno, protože cena se skládá z mnoha komponent, a proto se některé zdánlivě stejné případy mohou lišit. Obor IT není výjimkou a firmy v oblasti informačních technologiích jsou brány z tohoto pohledu často velmi negativně a netransparentně.

23.04.2019
Poslední nedávné roky se pořád dokola opakuje, že generace A dělá to, generace B dělá ono a generace C dělá tamto. Sociální sítě jsou zahlceny všemožnými průzkumy, kterými různé společnosti podporují prodej svých produktů a služeb. Tyto průzkumy nám říkají, že tato generace dělá to a další generace dělá tamto. Jedna generace je zodpovědnější, druhá věrnější, jiná štastnější a další zase krásnější.

17.04.2019
Každá firma může zkrachovat z různých důvodů. Za něco si může sama a něco mohou způsobit externí faktory. Je to nepříjemné pro její zaměstnance, majitele a také pro zákazníky, kteří jsou na službách firmy závislí. Nikdo není dokonalý a stát se to může jak těm malým, tak těm největším. Historie zná spoustu případů, kdy velcí obři začali padat a nikdo neměl slitování.

15.04.2019
Zdá se mi, že přirozeností každého člověka a Čechů zvláště je neustále si na něco stěžovat. Můj poslední čerstvý zážitek mi potvrzuje, že to ve většině případů není oprávněné a že nás pravděpodobně všechny pálí akorát tak dobré bydlo.

27.03.2019
Od 1.4.2019 začne platit daňový balíček, který předložilo Ministerstvo financí. Daňový balíček je souborem novel, které upravují vybrané zákony včetně Zákonu o DPH. Ministerstvo financí očekává od sloučení daňových změn do jednoho zákona vyšší přehlednost v daňové legislativě a urychlení legislativního procesu.

15.03.2019
Cloudové úložiště, virtuální server nebo prostě jen internetové data centrum – s „obláčkovými“ službami se roztrhl pytel. Co je to cloud a proč se cloudové služby hodí vašemu podnikání? To vše Vám dnes vysvětlíme na příkladu českého hostingu webové domény.

12.03.2019
Stali jsme se Elite Partnery a zařadili se tak mezi ty nejlepší implementátory CRM řešení Sugar na světě. Co nás ale těší ještě více je fakt, že jsme stále jedinými certifikovanými partnery pro Českou republiku.

07.03.2019
Informace se na nás hrnou ze všech stran. Každý den nás média, sociální sítě i naši přátelé zásobují novinkami v takovém množství, že snadno ztratíme přehled. Marketéři díky tomu čelí složité výzvě – jak efektivně oslovit zákazníka a navázat s ním silný a osobní vztah v době, kde jsou digitální technologie na prvním místě?

04.03.2019
29. března 2019 končí dvouletá lhůta pro vyjednávání a schválení dohody mezi EU a Velkou Británií. Nejpravděpodobnějším scénářem je tzv. tvrdý "no-deal" Brexit.

13.02.2019
Algotech má čtyři základní hodnoty - pomoc, kreativitu, řemeslo a hlavně lidi, kteří první tři hodnoty proměňují v realitu. Už to samo o sobě by stačilo, abychom byli prospěšní a užiteční. Každý z našich lidí umí skvěle něco, co může jiný potřebovat, a proto si dovolím shrnout, co vlastně umíme nejlépe.

07.02.2019
Avaya je výrobcem komunikačních řešení již dlouhá desetiletí. Počínaje jejím zakladatelem Grahamem Bellem, který přivedl na svět telefon, až do dnešních dnů unifikované komunikace různými kanály ať už v prostředí firmy nebo v kontaktním centru.

01.02.2019
22. ledna se v Praze na Andělu uskutečnila snídaně na téma Kam kráčíš ICT. Přes třicet účastníků, pod vedením generálního ředitele Algotechu, celé dopoledne diskutovalo o směru vývoje ICT jako celku včetně robotizace, cloudu, umělé inteligence atp.

23.01.2019
NetSuite - celosvětově nejúspěšnější ERP cloudový systém pro všechny velikosti společností od startupů po větší firmy.

17.01.2019
To, že Algotech stojí na 4 základních pilířích, jsme již mnohokrát zmiňovali. Dva z těchto pilířů jsou lidé a pomoc. Co jsme ale možná tak často neopakovali, je to, že součástí Algotechu je i nadační fond Algo. Představte si, že jsme ho založili již v dubnu roku 2012.

13.01.2019
Už v listopadu vyzpovídal populární portál CzechCrunch generálního ředitele Algotechu Františka Zemana o nepostradatelnosti cloudu pro mnoho firem. Nyní ho vyzpovídal o tom, co se bude v cloudovém světě dít v roce 2019.

07.01.2019
V prosinci se kolegové z telco týmu účastnili workshopu organizovaného Avayou v jejím sídle v Paříži. Hlavním tématem workshopu byla Avaya Unified Communication, konkrétně produkty a služby schované pod označením Avaya Equinox.

01.01.2019
Od 1. ledna 2019 posílil Top management společnosti Algotech David Kazda, který bude plně odpovídat za vedení úseku ERP. David má v Algotechu zkušenosti více než 10 let nejen z oblasti ERP, ale i z obchodních pozic.

14.12.2018
Předvánoční Zákaznická večeře je již tradičním setkáním lidí z Algotechu s jeho zákazníky a obchodními partnery před koncem roku. V letošním roce se večeře konala 22. 11. 2018 v nádherných prostorách restaurace AUREOLE v City Toweru na Pankráci, která se nachází ve výšce 109 m nad zemí.

11.12.2018
Každý rok je to stejné. Doděláváme resty, co nemůžeme přenést do nového roku. Máme plnou hlavu toho, jak udělat radost svým blízkým. Je více tma než světlo a na nic nemáme čas. Neumím vůbec poradit, jak toto změnit, ale ze zkušenosti vím, že nic není tak horké, jak se uvaří a že většinou vše dobře dopadne a nakonec si pod stromečkem užijeme zařící oči dětí, troje ponožky a svetr.

06.12.2018
Státní správa a převážně města a obce si začali uvědomovat, že provoz aplikací a hlavně ukládání dat v cloudu, který umí garantovat uložení dat v ČR a který má dostupnou lidskou obsluhu, je tou správnou cestou pro řešení jejich potřeb.

04.12.2018
Algotech naimplementoval a provozuje pro společnost Expreska, kterou tvoří 28 poboček fitness center pro ženy, CRM systém, který zajištuje kompletní správu dat o klientkách, rezervace cvičení a ekonomickou správu.

28.11.2018
Omnichannel přístup začíná být samozřejmostí pro většinu strategií pro komunikaci se zákazníkem. Avaya Oceana je v současnosti nejlepší řešení pro plnění těchto strategií větších zákaznických centrech.

26.11.2018
NetSuite je nejrozmanitější ERP na světě s nejlepším finančním managementem pro všechny velikosti společností od startupů po větší firmy.

21.11.2018
Po nějakou dobu se ukazuje, že nejlepším prostředím pro běh jakéhokoli účetnictví je Algocloud. V poslední době migrujeme minimálně jednoho zákazníka týdně a je jedno jaký systém používá. Systémy Pohoda, Money, Helios a další se u nás cítí jako doma a provozem těchto pro spoustu firem klíčových systémů se nemusí nikdo zabývat.

19.11.2018
Oracle masivně investuje do rozvoje řešení Oracle JD Edwards. Potvrzením toho je, že nyní společnost Oracle uvolnila novou verzi Tools release ERP systému Oracle JD Edwards EnterpriseOne (JDE) verzi 9.2.3, který přináší uživatelům řadu nových funkcí a zároveň zjednodušení práce se systémem.

12.11.2018
V rámci Algo Snídaně na téma Řízená komunikace v organizaci proběhl 30.10. v Algotechu workshop, jehož cílem bylo ukázat pro jaké způsoby komunikace mohou dnešní systémy svým uživatelům poskytnout podporu a jaké oblasti produktů a konkrétní produkty jsou k dispozici.

07.11.2018
Algotech je členem společenství firem nazvaném Aura Alliance skoro od jejího vzniku v roce 2009. Cílem této aliance je sdružovat ty nejlepší společnosti podobného typu z celého světa k tomu, aby mohli obsluhovat jednotným přístupem ty největší a nejnáročnější zákazníky.

30.10.2018
Algotech je v technologiích pro call centra matador. Call centra a podniková komunikace jsou v jeho DNA velmi hluboko zaryta. Proto také víme, že dobrý technologický pomocník musí být stabilní a stále dostupný. Není větší noční můry pro manažery call center než agent, který nemůže díky nedostupné technologii pracovat.

25.10.2018
Algotech pomáhá zákazníkům v oblasti komunikace, kontaktních center, ERP, CRM, GDPR, bezpečnosti a cloudu. Ve vlastním datovém centru umístěném v České republice, kde jsou uložena veškerá data, poskytujeme svým zákazníkům komfort osobní péče nejlepších specialistů, kteří nejsou roboti, ale kreativní odborníci.

23.10.2018
Každý rok SugarCRM pořádá pro své partnery, zákazníky, obchodníky a profesionály z celého světa největší událost v oblasti CRM SugarCon a letos tomu nebylo jinak. Letošní ročník se konal 10. a 11. října v Las Vegas. Během této dvoudenní konference SugarCon 2018 byla představena jak obchodní, tak i technická část, která byla zaměřena na to, jak udělat Vaše CRM ostřejší, chytřejší a více produktivní.

19.10.2018
Nástroje a aplikace pro komunikaci zažívají velký rozmach a k dispozici je jich rozmanitá řada. Potvrzuje to vzrůstající důležitost komunikace, od níž se může odvíjet úspěch či neúspěch projektů, organizací atp.

17.10.2018
Společnost Avaya v září 2018 uspořádala pro své zákazníky a obchodní partnery velkou konferenci, kde naše společnost Algotech byla hlavním partnerem. V konferenčním centru City Tower představila přístup společnosti k novým trendům i novinky ze světa komunikací.

15.10.2018
Společnost ČD – Informační systémy, a.s. (ČDIS) hledaly řešení uživatelské podpory, které by nahradilo již nevyhovující systém, který kromě jiného nebyl schopen řešit specifické požadavky na vyřizování problémů jejich klientů.

10.10.2018
Společně s OracleNetsuite vás zveme na webinář 16.10.2018 v 10:00 o světovém cloudovém ERP číslo 1. Netsuite Vám pomůže vybudovat konkurenční výhodu a podpoří váš obchodní růst. Netsuite je škálově nejrozmanitější ERP na světě s nejlepším finančním managementem ve své kategorii pro několik světových trhů.

05.10.2018
Společnost Algotech dlouhodobě spolupracuje se středními a vysokými školami v ČR. Její pracovníci vedou diplomové a bakalářské práce, přednáší studentům, poskytují studentům odbornou praxi apod. V letošním roce Algotech dostal příležitost pomoci v projektu učebnice pro IT studenty.

01.10.2018
25. září u nás proběhla zákaznická snídaně na téma Implementace GDPR a řízení změn v organizaci. Společně jsme probrali otázky týkající se dodržování nových povinností při zpracování osobních údajů, dále jaká je efektivní a účinná cesta pro řízení systémových změn v organizaci, jaká je role DPO v procesu řízení změn a další.

27.09.2018
Přišly další novinky v Oracle ERP a rádi bychom se s Vámi o ně podělili. Připravili jsme si pro Vás další společnou akci na téma „Co nového v Oracle ERP“ . Těšit se můžete na novinky v systémech Oracle JD Edwards a Oracle E-business Suite (EBS), např. jejich produktové roadmapy a jiné.

19.09.2018
Další snídaně pro zákazníky je tu! Tentokrát jsme si pro Vás připravili téma Implementace GDPR a řízení změn v organizaci. Víte jaká je role DPO v procesu řízení změn? Nebo do jaké míry jsou správci fakticky připraveni na nová pravidla? Tyto a další otázky Vám zodpovíme 25. září u nás v Algotechu. Tešíme se na Vás!

17.09.2018
Malé a střední firmy zaostávají ve využití cloudu, tedy pronájmu služeb prostřednictvím internetu. Zatímco placený cloud využívají zhruba dvě pětiny velkých firem s více než 250 zaměstnanci, u podniků mezi 50 a 250 pracovníky je to jen zhruba čtvrtina a u ještě menších firem mají uživatelé cloudu pětinový podíl.

10.09.2018
U nás v Algotechu se stalo již tradicí pořádat Algo Family Day. Tato akce je skvělou příležitostí k neformálnímu setkání nejen s kolegy, ale i jejich nejbližšími. Letošní ročník se konal 1. září v Praze na Ladronce a program byl velice pestrý. Na své si přišli jak rodiče, tak i nejmladší členové rodiny. Vyráběli jsme mýdla, drželi balanc na indo boardu, závodili na koloběžkách, běhali v běžeckém minicampu a při tom plnili úkoly.

22.08.2018
Jako každý rok, tak i letos časopis PCMag zveřejnil výsledky hodnocení nejlepších IT systémů pro podniky. Již počtvrté za sebou se na prvním místě do exkluzivního seznamu zařadil náš CRM systém od Sugaru.

20.08.2018
Technologie Avaya je stálou špičkou v oblastech kde pomáhá. Již podeváté za sebou to potvrzuje celosvětová studie „Gartnerů“. Jsme pyšní, že jsme nejlepší poskytovatel nejenom technologií Avaya, ale i Oracle ERP, Sugar CRM a cloudu v našem regionu.

09.08.2018
Pohled do kalendáře dává vědět, že léto je v plném proudu a naši kolegové z datacentra, využívajíc této příležitosti, uspořádali pro celý Algotech grilovačku v nám všem již známém areálu Šroubáren v Libčicích.

07.08.2018
Avaya je přední poskytovatel řešení pro kontaktní centra a sjednocenou komunikaci. Svoje systémy posouvá v poslední verzi k „team engagement“ a „customer engagement“ filosofii. Platforma Avaya Aura 8 je důkazem, že se jí to daří.

02.08.2018
Polovinu letních prázdnin máme sice již za sebou, krásné počasí nám ale stále přeje. Od dnešního dne jsme v Algotechu dali našim zaměstnancům k dispozici elektrokola pro cesty za zákazníky.

03.07.2018
V pátek 22.6.2018 se tradičně v Praze na Pražačce uskutečnil již 7. ročník fotbalového turnaje pro zákazníky a partnery společnosti Algotech, nazvaný AlgoCup.

29.06.2018
Na základě požadavků nařízení GDPR jsme pro uživatele informačního systému Oracle JD Edwards EnterpriseOne (E1) připravili řešení, které zajištuje proces anonymizace osobních údajů.

19.06.2018
Dušan Macháček Business konzultant Algotechu společně s Generálním ředitelem Františkem Zemanem se zúčastnili konference společnosti NICE Interactions 2018 v Londýně. Program byl skvěle připravený a velmi inspirativní. Spíkři ukazovali příklady využití hlasové analýzy v kontaktních centrech, které vedou k reálnému zlepšení prodejních výsledků, nebo k lepší efektivitě nákladů.

04.06.2018
Dne 17.5.2018 se konal další ročník Zákaznického dne společnosti Algotech. Letos organizátoři vybrali krásné prostory hotelu SEN v Senohrabech kousek za Prahou. Jedním z hlavních důvodů výběru tohoto hotelu byly zejména kapacitní požadavky z důvodu rozšíření celé akce. V průběhu celého dne se na akci dostavilo přes 150 účastníků.

01.06.2018
Pomohli jsme nadaci Dobrý anděl s implementací GDPR.

28.05.2018
O víkendu proběhl náročný zápas Berounských Piranhas a proto dresy zaslouženě odpočívají.

17.05.2018
Společnost Algotech, přední evropský dodavatel podnikových ICT řešení a cloudových služeb, oznámila převzetí společnosti Sugar Factory, českého dodavatele světově uznávaného řešení pro řízení vztahů se zákazníky SugarCRM.

15.05.2018
Tradiční fotbalový turnaj AlgoCup se uskuteční v pátek 22.6.2018. Letos se koná již 7. ročník. Těšíme se jak na hojnou účast fotbalistů, tak jsou vítáni i fanoušci a fanynky. Případní noví zájemci o účast se hlaste na rkopecky@algotech.cz.

10.05.2018
Naším dlouhodobým záměrem je se postupně rozšiřovat a být schopni pomáhat i v dalších oblastech. V souladu s tímto záměrem jsme pod svoje křídla získali 100% podíl společnosti Sugar Factory, s. r. o..

27.04.2018
24.4. 2018 proběhla v prostorách Algotechu snídaně s hlavním tématem GDPR a využití cloudu pro splnění podmínek tohoto nařízení. Kromě základních povinností účastníci slyšeli příklady z praxe.

24.04.2018
Na přelomu roku 2017/18 se management společnosti rozhodl přistoupit k procesu splnění podmínek GDPR a vybrat externího dodavatele služeb, který bude schopen pokrýt celý proces, tj. nejen úvodní analytické činnosti, ale i fázi realizace a fázi poskytování následných služeb školení, konzultací a IT podpory v oblasti kybernetické bezpečnosti.

17.04.2018
Společnost Oracle, leader v oblasti podnikových informačních systémů, nedávno ohlásila nový Tools release ERP systému Oracle JD Edwards EnterpriseOne (JDE) verze 9.2.2.4, který přináší uživatelům řadu nových funkcí a zároveň zjednodušení práce se systémem.

13.04.2018
Doufám, že jste měli všchni úspěšný pátek 13. a že jste si užili víkend, který následoval. V době, kdy píšu tyto věty, předpověď ukazuje sluníčko na oba dni.

11.04.2018
V oblasti podnikové komunikace a call center byla Avaya vždy skvělá, svoji pozici neztratila ani během restrukturalizace a nyní se skvělým portfoliem začíná opět dominovat. Nejen „klasika“ - jako je telefonie - je tou doménou. Nová profesionální řešení jsou k dispozici pro řízení interakcí z různých chatovacích nástrojů (Viber, Messenger, atp.), sociálních sítí anebo dnes již stárnoucích emailů

03.04.2018
Velmi často se chováme, jako kdybychom byli na světě za trest. Pořád na něco nadáváme, pořád bychom dělali něco lépe než ten druhý (kdybychom to uměli), pořád je něco špatně, pořád opravují silnice, nebo pořád jsou silnice rozbité, atp.

29.03.2018
Roman Kopecký, Business Development ředitel společnosti Algotech, a.s. se zúčastnil tradiční partnerské konference Oracle Partner Days, která se letos konala v Bukurešti.

26.03.2018
Algotech se již tradičně zúčastnil fotbalového turnaje pořádaného společností Toyoda Gosei - Toyoda Cup.

21.03.2018
Algotech má již skoro 6 let vlastní datové centrum v souladu s Tier III (požadavky na dostupnost a bezpečnost). Celý projekt je dlouhodobě úspěšný a hlavně prospěšný pro naše zákazníky v dnešní době různých regulací typu GDPR, MiFID a dalších.

19.03.2018
Každým dnem se podtrhuje, že tradice a zkušenost je obrovskou výhodou pro jakékoli lidské počínání. Potvrzuje se to na příkladu společnosti Avaya.

09.03.2018
Ve středu 7. března jsme se zúčastnili jako odborníci na GDPR a kybernetickou bezpečnost konference Francouzsko-české obchodní komory.

07.03.2018
Pro masové rozšíření telefonu muselo dojít k jeho průmyslové výrobě a k dalším technickým zdokonalením. V tomto směru sehrál významnou roli Bellův rival v patentové přihlášce telefonu - Elisha Gray.

01.03.2018
Ve středu 7. března bude přednášet odborník a kolega Petr Loužecký na konferenci Francouzsko-české obchodní komory na téma: Jak na GDPR? Konkrétní řešení požadavků GDPR.

26.02.2018
V současné době je samozřejmostí používání mobilních telefonů, komunikace po internetu a rozšíření komunikace na multimediální (hlas, mail, video a chat). Dosažení této úrovně však předcházel dlouholetý vývoj a několik objevů.

21.02.2018
Algotech vám přináší novinku od společnosti Zebra Technologies, leadera v oblasti čteček čárových kódů, průmyslových mobilních handhaldů a tiskáren čárových kódů.

14.02.2018
I tento rok jsme se všichni sešli, abychom si společně u Máchova jezera řekli, co nás v tomto roce čeká a jakým směrem se společně v Algotechu vydáme.

11.02.2018
Algotechu se daří získávat nové zákazníky, ale zároveň investujeme nebo nepřímo podporujeme i nové věci, o kterých si myslíme, že mají budoucnost. Dnes se zmíním o dvou.

07.02.2018
Termín platnosti nového nařízení GDPR se kvapem blíží. Pojďte si poslechnout, jak je to v praxi a to jak z pohledu práva, tak IT.

04.02.2018
Počátkem roku 2018 se společnost Algotech stala Business partnerem a je tak schopna poskytovat pro své zákazníky dodávky a služby spojené se zařízeními Zebra.

30.01.2018
Naše praxe opakovaně potvrzuje, že správně načasované provedení procesní analýzy významně snižuje rizika a náklady spojené s implementací informačního systému.

25.01.2018
23. 1. 2018 přednášel ředitel AlgoCloudu Petr Loužecký na prestižní GDPR konferenci pořádané firmou Seminaria jako odborník na tutu problematiku i za účasti Mgr. Evy Škorničkové, členky Pracovní skupiny Úřadu vlády ČR k legislativě GDPR.

23.01.2018
Společnost Algotech a.s. zahájila spolupráci s jedním z největších českých e-shopů. Jejich cloudové produkty jsou nyní k dispozici i na webových stránkách společnosti CZC.cz, kde je nově vytvořena speciální kategorie cloud computingu.

17.01.2018
Jednou z velkých a zásadních výhod AlgoCloudu je 100% garance uložení dat v České republice s možností georedundace na více lokalit s maximální dostupností.

11.01.2018
Avaya po zdárném ukončení restrukturalizace vstupuje během ledna na burzu v New Yorku. Je to ta nejlepší zpráva pro všechny současné i budoucí uživatele.

09.01.2018
25. květen 2018 se blíží a s ním povinnosti plynoucí z GDPR. Přijďte načerpat znalosti na jedno z našich GDPR školení, nebližší termín již 18.1.2018.

24.12.2017
Vážení přátelé, celý Algotech vám přeje klidné svátky a štastný nový rok. Nebojte se, vaše systémy jsou pod kontrolou. Váš Algotech.

18.12.2017
Ve čtvrtek 30. 11. proběhla tradiční večeře pořádaná společností Algotech. Akce jako každý rok byla ve velmi klidném duchu a dokonce přišel i kouzelník. :)

11.12.2017
Novou posilou obchodního týmu společnosti Algotech se stal Jiří Peterka. Jiří má bohaté obchodní zkušenosti v IT ze svých předchozích působišť. V Algotechu bude jeho úkolem zejména získávání nových cloudových zákazníků.

01.12.2017
Předmětem projektu je experimentální vývoj samostatného a uceleného řešení sběru dat v rámci skladových a výrobních aplikací pomocí inteligentních čteček čárových kódů a propojení s ERP systémem Oracle JD Edwards EnterpriseOne.

30.11.2017
Avaya úspěšně dokončila restrukturalizaci a jsme pyšní, že jsme její Diamond Partnerem. Jsme strašně rádi, že jsme mohli i my pomoci zavřít ústa všem pochybovačům a že se naše dlouhodobá věrnost vyplácí. Avaya je opět velmi silná a ve své oblasti nejlepší.

28.11.2017
Když mě osud před 22 lety zavál do globální americké společnosti Avaya (v té době AT&T, pak do roku 2000 Lucent Technologies), vůbec jsem nemohl tušit, že se tento krok stane osudovým.

22.11.2017
Dne 7.11.2017 se v Praze konal Oracle Day, tradiční setkání Oracle se svými zákazníky a partnery. Vzhledem k tomu, že Algotech je dlouholetý Oracle partner, nemohli jeho zástupci chybět ani na této významné akci.

15.11.2017
Dne 1.11.2017 se v Praze konalo Virtualizační fórum, jedna z největším akcí letošního podzimu na téma Cloud a GDPR. Vzhledem k tomu, že toto jsou i nosná témata rozvoje Algotechu, nemohli jeho zástupci chybět ani na této významné akci.

13.11.2017
Jelikož Algotech je o pomoci a lidech, tak cítíme potřebu pomáhat a to zejména těm, kteří si sami pomoci nemůžou.

31.10.2017
Naše řemeslo neustále pilujeme a naši lidé posouvají dál své znalosti. V průběhu září a října naši kolegové obstáli u nových Avaya certifikačních testů, které dokládají nejvyšší odbornost v dané oblasti.

24.10.2017
Připravte se na budoucnost a prozkoumejte nové možnosti SIP architektury Avaya řešení včetně zabezpečení. Možnosti, jednoduchost a rychlost implementace vás přesvědčí.

20.10.2017
Ve dnech 10. - 11.10.2017 proběhlo kousek za Prahou výjezdní setkání celého úseku ERP Algotechu.

18.10.2017
Termín platnosti nového nařízení GDPR se kvapem blíží. Pojďte si poslechnout, jak je to v praxi a to jak z pohledu práva, tak IT.

11.10.2017
Od října 2017 je možné u nás využívat všechny výhody protokolu IPv6 pro vaše systémy. Všechny systémy jsou již připraveny a dokonce první zákazník je již plně využívá.

05.10.2017
Čas plyne jako voda a v minulých dnech jsme oslavili 5 let provozu AlgoCloudu. Těchto pět let nám přineslo mnoho zkušeností, radostí i nových zákazníků....

27.09.2017
Mojí dceři Karolíně bylo v září deset let. Ve stínu této události však proběhlo ještě jedno výročí Algotechu.

20.09.2017
V sobotu 2. září jsme si v loděnici v Troji užili druhý ročník Algo Family Day, což je skvělá příležitost k neformální setkání nejenom kolegů, ale i jejich nejbližších.

12.09.2017
Algotech je o řemesle, kreativitě, pomoci a hlavně o lidech. A podle mého názoru by i poctivé podnikání jako takové mělo mít podobné hodnoty.

29.08.2017
V poslední době nebylo zcela jasné, jakým směrem se budou ve světě ubírat potřeby firemní komunikace - jak interní, tak směrem k zákazníkům. Tato nejistota pomalu mizí...

24.08.2017
Našim přáním je mít dlouhodobě spokojené klienty a taky víme, že je stejně důležité mít i spokojené zaměstnance.

21.08.2017
Kolegové z datového centra uspořádali pro celý Algotech grilovačku v areálu Šroubáren v Libčicích. Jak je možné vidět ze snímků, tak strava byla zdravá a o pitný režim bylo postaráno.

18.08.2017
Stali jsme se „SILVER“ partnery společnosti SOPHOS, jednoho z lídrů světa kybernetické bezpečnosti, který se již několik let v řadě objevuje v magickém kvadrantu společnosti GARTNER. Můžeme teď společně chránit vše od koncových stanic, přes vaši infrastrukturu až Cloud prostředí.

15.08.2017
Proto naši dva kolegové úspěšně absolvovali kurz s tímto zaměřením na VÚT Brno pod vedením zkušených lektorů. Poznatky ihned uplatňujeme v praxi tak, abychom byli připraveni na nové normy a povinnosti.

09.08.2017
Avaya Equinox je jednoduchá a přehledné aplikace pro koncové uživatele, za kterou je silná a jednoduše rozšiřitelná platforma.

28.07.2017
Minulý týden proběhlo v našich prostorách školení na téma GDPR pod vedením pana Ing. Petra Sedláka. Dostali jsme se však i k tématu kybernetické bezpečnosti a její vazbě na ostatní zákony.

13.07.2017
23.6.2017 proběhl další ročník již tradičního fotbalového turnaje AlgoCup. V letošním roce se ho zúčastnilo 8 týmů (Toyoda Gosei, HP, Hugport, Conectart, Silon, PBW Group, Algotech A a Algotech B).

10.07.2017
Máte potřebu komunikovat více kanály, které dnešní doba nabízí (telefon, email, Viber, Messenger, Skype, Whatsapp, atp.)?

22.06.2017
Spravujte obsah digitálních bannerů, interaktivních nástěnek, event boardů nebo reklamních prodejních plochách v reálném čase.

21.06.2017
Jsem rád, že mám možnost cestovat a poznávat jiné kultury a zvyklosti. Baví mě pozorovat cvrkot kolem sebe, pořád se rozhlížím a sleduji proč, jak a co se dělá. Chci se inspirovat...

16.06.2017
První červnová neděle patřila v Algotechu podpoře baseballovému klubu Piranhas Beroun, který pořádal Rodinný den s baseballem a softballem.

09.06.2017
Nedávno v Algotechu proběhl „sranda mač“ v badmintonu. Akce se podle účasti i obrázků povedla, o čemž svědčí také následný zvýšený zájem o hru samotnou. Na základě ohlasu se bude v dohledné době konat další turnaj.

30.05.2017
Před každým třetím čtvrtkem v květnu je v Algotechu dost živo. Na recepci jsou haldy krabic a roll-upů, holky řeší, co na sebe a manažeři šílí, jestli mají prezentace správně sestavené a jestli se na ně dobře připravili. Nervozita stoupá.

25.05.2017
Od 5. 5. 2017 probíhají v Algotechu páteční dopolední vzdělávací posezení pro zaměstnance pod vedením Františka Zemana. Jaká témata máme naplánována?

23.05.2017
V pondělí 24. 4. jsme v Algotechu začali se společnými snídaněmi, kterými budeme startovat pracovní týden.

15.05.2017
Během pátečního dne postihl celosvětově více než 200 000 počítačů masivní kybernetický útok ransomware WannaCry, jehož další šíření se očekává i v následujících dnech.

14.05.2017
Digitální revoluce proběhla. Po analogovém světě jsme ještě ani nestihli zamáčknout slzu a již tu máme další průmyslovou revoluci – čtvrtou v pořadí. Přečtěte si zajímavou uváhu od ředitele Algotechu - Františka Zemana.

11.05.2017
V úterý 4.5.2017 proběhla snídaně se zákazníky na téma “AlgoCC - Monitoring obsluhy hovorů”, kde jsme informovali o významu monitorování koncových stanic v backoffice nebo pobočkových sítí, možnosti reportování a efektivního řízení hovorů.

05.05.2017
Díky podpoře Algotechu a ochotě TJ Lokomotivy Beroun mohou od letošního dubna trénovat děti pálkovací sporty na Tyršově atletickém stadionu. Od března získali Piranhas do svého trenérského týmu výraznou posilu.

03.05.2017
20. 4. 2017 proběhla v Algotechu takzvaná Koblihovka. Čas pro setkání všech zaměstnanců, který se snažíme najít každý měsíc.

26.04.2017
Přinášíme vám řešení na ochranu, zálohu a správu dat na koncových stanicích a mobilních zařízeních, s centrální administrací napříč firmou.

20.04.2017
V úterý 11. dubna proběhlo další edukativní setkání, kdy během pozdní snídaně informujeme nejen zákazníky Algotechu o nových trendech v oblasti firemních telekomunikací.

18.04.2017
Povyšte svoje možnosti komunikace s novým SW klientem Avaya Equinox. Klient, který zdaleka předčí stávající řešení a umožní vám jednoduše a efektivně komunikovat celou řadou dnes již pro každého nutných nástrojů.

13.04.2017
Opět pro vás chystáme novinku a to dokonce v oblasti toho nejcennějšího. Ochráníme vaše lokální data. Již brzy s naším partnerem představíme bezpečné Cloud řešení pro zálohování firemních koncových stanic a mobilních zařízení k nám do AlgoCloudu. To vše s centrální správou, šifrováním a auditními informaci o přístupech k datům. Již brzy...

10.04.2017
Trendy v oblasti reportingu směřují k Business Intelligence(BI) nástrojům, které nabízí zobrazení dat formou Dashboardů. Business uživatelé si sami zobrazují svá data, jak právě potřebují a to s využitím pokročilé formy vizualizace dat. Právě takovým nástrojem je Data Visualization od Oracle.

06.04.2017
Začátkem dubna 2017 Avaya potvrdila, že Algotech patří mezi její nejlepší partnery vydáním certifikátu „Partner in Customer Excellence“. Tento certifikát jsme obdrželi na základě výsledku šetření mezi zákazníky, které má Algotech tu čest obsluhovat.

03.04.2017
V rámci série odborných snídaní proběhlo další posezení na téma: "Novinky nové verze Oracle JD Edwards a podpora lokalizací". Specialisté Algotechu představili např: Výkaz Cash-Flow, výkaz vlastního kapitálu, intrastat, řešení pro faktoring a propojení s bankami.

31.03.2017
Novinkou v nabídce AlgoCloudu jsou nová superrychlá disková pole pro vaše databáze a vysokozátěžové systémy. Jak je u nás zvykem, máme pole dvě, pro plnou redundaci a replikaci. SSD technologie se není třeba obávat ani z pohledu ceny.

28.03.2017
I přes nemoci a zranění se podařilo dát dohromady minimální počet hráčů a vyrazili jsme na sever na tradiční fotbalový turnaj, který organizuje společnost Toyoda Gosei Czech.

21.03.2017
Tradiční fotbalový turnaj AlgoCup se uskuteční v pátek 23.6.2017. Letos se koná již 6. ročník. Těšíme se jak na hojnou účast fotbalistů, tak jsou vítáni i fanoušci a fanynky.

17.03.2017
Tím, že Algotech poskytuje služby v několika zemích střední Evropy, vydali se kolegové na další práce při projektu upgrade systému Oracle JD Edwards.

14.03.2017
Vylepšení JD Edwards vytvořené na základě podnětů uživatelů s využitím základního principu: „Upozorni -> Analyzuj -> Zasáhni“. Tento základní design umožnuje všem typům uživatelům pracovat způsobem, který jim nejvíce vyhovuje. Díky tomu je pak práce se systémem více efektivní.

12.03.2017
Vojta Vaníček, matador Jizerské padesátky se i letos zúčastnil jubilejního, již 50. ročníku tohoto slavného závodu.

08.03.2017
Druhý den workshopu jsme měli možnost si produkt Avaya Oceana sami vyzkoušet jak z pohledu koncového zákazníka, tak i operátora kontaktního centra.

07.03.2017
Dnes jsme absolvovali první den zaměřený na teoretickou část a praktickou ukázku kontaktního centra nové generace Avaya Oceana.

06.03.2017
Telco svět jde stále dopředu, proto ani my neleníme a tento týden navštívíme sadu workshopů ve Frankfurtu.

04.03.2017
Máte správně uložena data v souladu s velmi přísnou směrnicí EU? Neriskujte mnohamilionové pokuty!

02.03.2017
Pro AlgoCloud jsme objednali pár bleskurychlých Full Flash (SSD) polí od Hewlett Packard Enterprise. Již se těšíme na dvojčata 3PAR 8450. Tyto nové pole dodají vašich aplikacím a systémům nesrovnatelně vyšší rychlost.

27.02.2017
V prostředí mnohokanálové komunikace potřebujete znát cestu zákazníka Vaší společností. Avaya nástroje umí tato zadání řešit a Algotech je umí nasadit. Držte se jednotné fronty a stejně dobrému zákaznickému zážitku přes všechny komunikační kanály.

24.02.2017
V úterý 14. 2. 2017 proběhla komorně velmi významná událost - oslava. 12. 2. 1992 založili Jáno Madara a Vojtěch Vaníček firmu Telenet, která se během let transformovala do dnešní společnosti Avaya Czech Republic

22.02.2017
V minulých dnech došlo ke krátkému výpadku v našem datovém centru. To se může stát, i když technologie je všude dvojmo nebo trojmo v nejvyšší úrovni dostupnosti a zabezpečení. Skřítci uvnitř si řeknou, že připraví pár horkých chvilek pro ty, kteří se o celý provoz starají. Výhoda je, že v Algotechu máme ty nejlepší kolegy

21.02.2017
Platforma Avaya Breeze nepřináší dle názvu lehký vánek, ale pořádný vichr do možností integrací současných komunikačních platforem. Kompletně odbourává oddělenost jednotlivých komunikačních kanálů (hlas, chat, IM, sociální sítě, konference, video, …) a umožňuje přizpůsobit komunikaci jak skutečně potřebujete.

17.02.2017
Oracle ústy svého zakladatele potvrzuje další masivní investice do ERP produktu JD Edwards.

15.02.2017
V pondělí dopoledne jsme měli příležitost popřát k dalšímu roku získaných životních zkušeností Pepovi Pavlisovi. Bohužel jsme se hned po ránu všichni přecpali a tak se pracovní výkon, tak jak jsme na něj zvyklý, dostavil až v odpoledních hodinách. Pepo, ještě jednou vše nejlepší :-)

13.02.2017
AlgoCC, řešení pro řízení zákaznické péče prodeje a kvality od společnosti Algotech, bylo rozšířeno o řadu nových reportů. Reporty jsou důležité v každém kontaktním centru a poskytují potřebné informace pro řízení kontaktního centra a kvality obsluhy.

09.02.2017
2. února oficiálně podpisem smlouvy a společným tréninkem stvrdil generální ředitel Algotechu smlouvu o podpoře baseballového týmu Piranhas Beroun. Jedná se o minimálně tří letou podporu mladých baseballistů, kteří jak věříme budou tento prozatím okrajový sport více prosazovat i v našich končinách.

06.02.2017
Všichni z nás jistě pamatují doby, kdy naše firemní systémy byly v lepším případě pevně zamčeny v serverovně na centrále firmy, spíše však běžely někde v koutě na serveru, který byl zasypán horou šanonů a papírů a s železnou pravidelností paní uklízečka potřebovala k úklidu, zrovna tu elektrickou zásuvku, kam byl server připojen.

02.02.2017
Toto video je příkladem, že využití cloudu pro jakékoli aplikace v jakémkoli provozu je trendem, který usnadňuje a zlevňuje jak implementaci, tak provoz nejenom informačních systémů. Cloud je pro budoucnost jedinou alternativou pro spotřebovávání ICT služeb a Algotech je rád, že do tohoto vlaku nastoupil v první stanici a pohodlně sedí v kupé.

01.02.2017
V minulých dnech jsme oslavili 1111 dní našeho ServiceDesku, který mimo jiné bdí nad stavem a dostupností vašich systémů v AlgoCloudu, přijímá a též řeší velkou část rutinních požadavků. ServiceDesk není ale jen číslech, ale hlavně o lidech na obou stranách požadavku.

27.01.2017
24. ledna proběhla v Algotechu první snídaně pro zákazníky v roce 2017, která byla zaměřena spíše vizionářsky a jejímž obsahem bylo pohlédnout do budoucnosti ICT oboru. Snídaně byla moderována generálním ředitelem Algotechu Františkem Zemanem.

16.01.2017
Ve druhé polovině ledna se sešla celá firma Algotech v areálu Monínec, kde společným Kick offem zahájila rok 2017.

04.01.2017
V roce 2016 dosáhl Algotech opět rekordního obratu tentokrát ve výší 220 miliónů korun. Růst obratu byl dán zejména zvýšeným zájmem o Cloudové služby a Service desk, ale také růstem oblastí Telco a ERP.

10.12.2016
Vánoční večírek pro spolupracovníky Algotechu proběhl v pátek 9. prosince v restauraci Aston na Smíchově. Účast byla 100% a všichni zúčastnění oslavili velmi zdařile úspěšný rok 2016. Vzhledem k pikantnosti celé události si necháme podrobnosti pro sebe :)

12.09.2016
HLEDÁME NĚKOHO, KDO BUDE: Spolupracovat na implementačních projektech v oblasti komunikačních technologií, Analyzovat a vývíjet nové funkce produktů dle požadavků zákazníka, Analyzovat zákaznické problémy, Customizovat SW podle požadavků zákazníka, Zajišťovat kvalitu u vyvíjených aplikací/systémů

12.06.2016
HLEDÁME NĚKOHO, KDO BUDE: implementovat ERP systém Oracle JD Edwards, konzultovat a analyzovat na projektech, tvořit návrhy řešení, servisně podporovat stávající zákazníky

14.03.2016
Algotech se stal Cloud Solution Provider (CSP) partnerem společnosti Microsoft. Patří tak k velmi privilegované skupině společností v ČR, které mohou poskytovat Office 365 a přidružené aplikace. Výhodou je možnost integrování těchto řešení s vlastním cloudovým řešením a možnost komplexního zajištění potřeb zákazníků z jednoho místa.

06.01.2016
Společnost Algotech oznamuje rekordní výsledky ve své historii. Obrat společnosti za rok 2015 bude téměř 200 milionů korun.

22.10.2015
Chcete se cítit individuálně, ale pracovat společně? Chcete mít spoustu volného času na své koníčky? S námi nebudete ztrácet čas a kariérně porostete.

11.06.2015
Říká v článku v HN generální ředitel společnosti František Zeman. Čtěte dál...

03.03.2015
Společnost Algotech reaguje na vysokou poptávku po cloudových službách a rozšiřuje své datové centrum o další stovky serverů.

09.09.2014
9. září 2014, Praha. Společnost Algotech se představila na již tradiční největší akci společnosti Avaya v České republice s názvem Avaya Forum, pořádané dne 3. září 2014, s prezentací na téma „Moderní kontaktní centrum v cloudu“.

30.04.2014
Vše, co vás zajímalo o cloudu, přímo od zdroje - ředitele Centra sdílených služeb - Petra Loužeckého.

25.09.2013
V rámci konference Oracle Open World v San Francisku, která je největší Oracle akcí pro partnery a zákazníky, proběhlo 25. 9. 2013 jednání EMEA PARTNER ADVISORY BOARD. Jejím členem je od loňského roku také společnost Algotech, která zastupuje region střední a východní Evropy. Jednání se účastnil Roman Kopecký, obchodní ředitel společnosti.

25.02.2013
Algotech, jedna z ICT společností, o které je na trhu v posledních letech hodně slyšet zejména po stránce odborné, potvrdila významný růstový trend a netají se ambicemi na získání dalšího podílu trhu, zejména v oblasti cloud computingu a nově i v oblasti Business Process Outsourcingu.

16.01.2013
Společnost Algotech je Platinum partnerem společnosti Avaya, která byla vybrána jako oficiální dodavatel telekomunikačního zařízení a zajištění telekomunikační infrastruktury pro olympijské hry v Soči. Algotech nabízí svým zákazníkům vše, co bude k dispozici na olympijských hrách.

06.11.2012
Společnost Algotech, součást nadnárodní korporace Algotech a člen mezinárodní skupiny InOne, byla Gold partnerem konference Oracle Day 2012, která se konala v Praze dne 6. 11. 2012. Algotech zde také prezentoval své cloudové řešení, které je nejkomplexnějším nabízeným řešením z pohledu aplikačního řešení v celém regionu CEE.

12.10.2012
Společnost Algotech, úspěšně působící v oblasti ICT a vlastník a provozovatel nejkomplexnějšího Centra sdílených služeb v regionu CEE, se jako jediný Avaya Business Partner z regionu střední a východní Evropy zúčastnil koncem února ve Frankfurtu nad Mohanem AVAYA ASA (Advanced Solution Architect) summitu.

01.09.2012
Dne 20. 9. 2012 se slavnostně otevřou brány Centra sdílených služeb v Libčicích nad Vltavou společnosti Algotech. Z pohledu aplikací půjde o nejkomplexnější Centrum sdílených služeb v regionu CEE.

30.07.2012
Společnost Algotech Česká a Slovenská republika, součást nadnárodní korporace Algotech a člen mezinárodní skupiny InOne, je jediným oficiálně potvrzeným Platinum partnerem americké společnosti Avaya a jedinou společností s označením Partner in Customer Excellence v České a Slovenské republice.

23.06.2012
Společnost Algotech Česká a Slovenská republika se stala první a jedinou společností v České a Slovenské republice a jednou z mála společností v Evropě, které mohou na základě partnerství se společností Oracle a získaných odpovídajících specializací poskytovat JD Edwards EnterpriseOne v cloudu jako tzv. SaaS.

12.10.2011
Společnost Algotech BSC, součást nadnárodní korporace Algotech a mezinárodní skupiny InOne, úspěšně působící v oblasti kontaktních center, podnikových informačních systémů, unifikované komunikace, přenosu videa a datových služeb, zahájila spolupráci s Vysokou školou ekonomickou v Praze.

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci?
Napište nám! Kontaktujeme vás obratem. Konzultaci zvládneme rychle a efektivně.
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2022 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - cookies