Cloud Computing: Co to je a komu se vyplatí

Cloud Computing: Co to je a komu se vyplatí
Články a zajímavosti

Pojem cloud už se k vám pravděpodobně donesl i v jiném kontextu než při probírání počasí v angličtině. My se vám dnes pokusíme upřesnit, jak cloud computing funguje, jaké jsou jeho přednosti a pro koho je toto řešení vhodné.

Pojem cloud už se k vám pravděpodobně donesl i v jiném kontextu než při probírání počasí v angličtině. My se vám dnes pokusíme upřesnit, jak cloud computing funguje, jaké jsou jeho přednosti a pro koho je toto řešení vhodné.

 

Co je Cloud Computing a jak funguje?

Zjednodušeně řečeno, cloud computing znamená ukládání dat, provoz programů a přístup k nim skrze internetové připojení. Každá cloudová aplikace má svého poskytovatele, který je zodpovědný za zajištění obřích datových center poskytujících zabezpečení, paměťovou kapacitu a výpočetní výkonnost. Pro vás to v praxi znamená například možnost mít přístup k vašim datům odkudkoliv – stačí vám smartphone nebo jakékoli jiné zařízení s internetovým připojením. Pokud řídíte firmu, cloud vašim zaměstnancům umožní nejen vzájemné sdílení souborů, ale také užívání programů několika lidmi najednou.

 

Benefity cloudového úložiště

Cloud computing vám ale přinese i spoustu dalších výhod. Můžete mezi ně zařadit například větší bezpečí vašich dat, která nebudou ohrožena selháním hardwaru v podobě vašeho notebooku nebo třeba externího pevného disku. Dalším významným benefitem je flexibilita cloudových služeb, která se pohotově přizpůsobí aktuální potřebě vaší společnosti. V neposlední řadě by vás ke cloudovému řešení mohla přimět i skutečnost, že díky němu už nebudete muset řešit softwarové aktualizace, udělá to za vás váš cloudový poskytovatel.

 

Potřebujete cloud i vy?

Teď, když jsme si řekli, jaké výhody cloudová úložiště přináší, možná zvažujete, jestli je cloud to správné řešení i pro vás. Podívejme se tedy na jeho přínos pro různé cílové skupiny.
 
•    Drobní živnostníci – začátek podnikání se dokáže prodražit. Díky cloudu ale můžete ušetřit značnou část vstupních nákladů, protože nebudete muset investovat do komplikované IT infrastruktury. Stačí vám váš notebook a připojení k internetu, díky kterým můžete využívat veškerou paměťovou kapacitu, kterou potřebujete.
 
•    Malé firmy i velké korporáty – firemní cloud není ve světě podnikání žádná vzácnost. Společnosti si často dokáží spočítat, že cloudové úložiště se flexibilněji přizpůsobí jejich růstu, a ony tak nebudou muset pravidelně utrácet sumy za aktualizaci hardwaru a softwaru. S cloudem vždy platíte jen za prostor a služby, které aktuálně potřebujete, a tato nastavení můžete kdykoliv snadno a rychle přizpůsobit nově vzniklým okolnostem. Cloud navíc umožňuje snadný přístup k práci odkudkoliv.
 
 
Sečteno a podtrženo, cloud se v dnešní době vyplatí téměř každému, kdo pracuje s počítačem, pravděpodobně i vám. Jestli se po takovém řešení právě poohlížíte, ujistěte se, že si zvolíte poskytovatele, který se dokáže přizpůsobit vašim požadavkům, a který vám zaručí vysoké zabezpečení vašich dat. Pokud chcete mít jistotu, že vaše data nebudou ukládána za hranicemi České republiky, můžete zvolit český cloud, který navíc potěší také zákaznickou podporou v češtině.
 
Zajímá vás cloud computing více do hloubky nebo vám v článku chybí nějaká důležitá informace? Stáhněte si zdarma náš e-book a dočtěte se víc.

 

Rozviňte naplno potenciál vašeho IT ještě dnes
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podobné články

Najdeme řešení i pro vás
KONTAKT

Kontaktujte nás

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci? Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám do 3 hodin.
- Ozveme se vám do 3 hodin
- Non-stop podpora v češtině i angličtině
- Předběžnou nabídku máte do týdne
- Garance dostupnosti dat 99,99 %
Zavolejte nám
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo
+420 225 006 555
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.