Dotační program Technologie X nabízí miliardu na ERP systém - pomůžeme Vám dotaci získat

Dotační program Technologie X nabízí miliardu na ERP systém - pomůžeme Vám dotaci získat
Články a zajímavosti

V dnešní době si málokterá společnost dokáže představit svou existenci bez podnikového ERP systému. Bez něj by totiž nedokázala řídit svoje činnosti, nezvládla by plánování výroby a organizovat běžné firemní procesy efektivně. Přesto se stále objevují společnosti, které místo ERP systému používají několik různých aplikací a nejpoužívanějším nástrojem je společnosti je pak MS Excel, kde se uživatelé snaží smysluplně propojit data získaná z těchto jednotlivých aplikací.

V dnešní době si málokterá společnost dokáže představit svou existenci bez podnikového ERP systému. Bez něj by totiž nedokázala řídit svoje činnosti, nezvládla by plánování výroby a organizovat běžné firemní procesy efektivně. Přesto se stále objevují společnosti, které místo ERP systému používají několik různých aplikací a nejpoužívanějším nástrojem společností je pak MS Excel, kde se uživatelé snaží smysluplně propojit data získaná z těchto jednotlivých aplikací.

Výběr i následná implementace ERP systému patří v každé společnosti k těm nejdůležitějším a současně nejrizikovějším úkolům. Překvapivé bývá zjištění, že dlouhodobě tyto společnosti vědí o potřebě nasazení efektivnějšího řešení v podobě komplexního ERP systému, ale obávají se změn, které nasazení ERP představuje. Správný EPR systém musí pokrýt většinu procesů ve společnosti: účetnictví, finanční analýzy, nákup, prodej, sklady, výroba, CRM, EDI a tyto procesy mezi sebou provázat. Po implementaci se tak ERP systém stává pro zákazníka klíčový a je nutné zabezpečit následnou podporu. ERP systém se ve velkých společnostech nemůže ani na chvíli zastavit a je zcela běžné, že je k němu vyžadována podpora 24x7x365. Výpadek ERP systému byť jen na hodinu může způsobit obrovské finanční škody a jsou známy případy, kdy výpadek ERP systému způsobil i krach celé společnosti.

Algotech dodává svým zákazníkům ERP systém Oracle JD Edwards EnterpriseOne a to včetně možnosti provozu v cloudu. Uvedené řešení pokrývá potřeby na ERP systém ve společnostech všech velikostí, podporuje a rozvíjí podnikové procesy a zároveň zůstává otevřeným řešením do budoucnosti. Díky provozu ve vlastním Algocloudu nabízí Algotech podporu ERP systému 24x7x365 a to nejen na aplikační část, ale samozřejmě i na celou technologii. Samozřejmostí je i zajištění helpdesku a splnění těch nejpřísnějších požadavků na zajištění nepřerušené provozu podnikového informačního systému.

Výhodou ERP v cloudu je tak nejen spolehlivost, ale i finanční aspekt, kdy není nutná velká jednorázová investice do implementace ERP, ale pouze pravidelné měsíční platby za používaný ERP systém. Aktuálně je možné implementaci ERP systému financovat i prostřednictvím dotace z programu Technologie X.

 

Dotaci na pořízení ERP systému je možné získat na tyto aktivity:

 • pořízení dlouhodobého majetku – výdaje na pořízení výrobních a nevýrobních technologií, zařízení a provozních souborů a dále výdaje na pořízení HW vybavení a lokálních sítí, včetně SW
 • dlouhodobý nehmotný majetek – pořízení patentů a licencí, které jsou nezbytné k řádnému provozu strojů a zařízení a SW – např. CAD/CAM systémy, specifický SW pro optimální fungování projektu, ERP systémy včetně CRM, licence k využívání patentu, užitného vzoru nebo know-how.

 

Míra podpory je:

 • max. 45% u malých podniků
 • max. 35% u středních podniků

 

Dotace je poskytována:

 • minimálně ve výši 1 mil. Kč a maximálně do výše 40 mil. Kč.

 

Podpořeny budou projekty, které:

 • mají stanovenou strategii rozvoje v digitální oblasti a to pořízením nových technologických zařízení a vybavení – musí být propojeno se stávajícím nebo nově pořizovaným IS (ERP),

 

Důležité prvky projektu vzhledem k hodnotícím kritériím:

 • datová integrace – plánování a řízení výroby
 • datová integrace – sledování stavu strojů, zakázek a výkonu operátorů
 • digitální dvojče, rozšířená realita, virtuální realita – vývoj a konstrukce výrobku
 • aditivní výroba a 3D tisk
 • IoT (internet věcí) – výrobek IoT a identifikace mezi prvky systému
 • IoT – prediktivní údržba
 • robotizace výrobních procesů a toků materiálů
 • systémy využívající BigData
 • AI – umělá inteligence
 • Kybernetická bezpečnost

 

Detaily o dotační programu naleznete zde: https://www.agentura-api.org/cs/programy-podpory/technologie/technologie-vyzva-x/

Algotech je připraven Vám pomoci s výběrem správného ERP a vyřízení všech podkladů k dotační žádosti na nový ERP systém. Neváhejte nás kontaktovat.

 

Rozviňte naplno potenciál vašeho IT ještě dnes
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podobné články

Najdeme řešení i pro vás
KONTAKT

Kontaktujte nás

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci? Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám do 3 hodin.
- Ozveme se vám do 3 hodin
- Non-stop podpora v češtině i angličtině
- Předběžnou nabídku máte do týdne
- Garance dostupnosti dat 99,99 %
Zavolejte nám
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo
+420 225 006 555
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.