Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

Kybernetická bezpečnost

Kybernetickou bezpečnost můžeme chápat jako soubor opatření a pravidel mající za cíl zamezit nebo maximálně ztížit přístup k datům a síťovým prvkům organizace při zajištění obdobné míry komfortu a bezpečí pro uživatele takového prostředí.

Základním prvkem je fyzická bezpečnost, tedy omezení přístupu neoprávněných osob. Dále je nutné chránit jednotlivé přístupové komunikační cesty proti spamu, malware a dalším pokročilým hrozbám. 

„Data jako novodobá nafta“

Hodnota zákaznických a firemních dat je velmi podstatnou částí každé společnosti. Hodnota firemních dat spočívá v jejich dostupnosti, integritě a jejich následné přeměně na informace. Pro řadu společností by ztráta, byť jen části těchto dat, znamenala ohrožení jejich stávající pozice na trhu nebo dokonce i úplný zánik podnikání. Z tohoto pohledu je tak vždy nejslabším článkem ochrany uživatel sám a proto jsou IT bezpečnostní systémy navrženy jako autonomní a z hlediska uživatelů jako bezúdržbové.

Z hlediska administrátorů IT a správy je pak nutný celkový online přehled ve firemním prostředí a to včetně detailního reportingu pro vedoucí pracovníky.

Aktuální stav kybernetické bezpečnosti

Ransomware, WannaCry, XXX, malware a mnoho dalších druhů hrozeb, které jsou využívány k narušení IT bezpečnosti na intermetu. Moderní způsoby útoků, jsou již na takové úrovni, že i obezřetný uživatel není schopen takový útok rozeznat natož jemu předejít. V případě napadení firemní sítě není v ohrožení pouze napadený uživatel a jeho zařízení, ale rovnou celá síť zákazníka. Z těchto důvodů je nutné chránit uživatele v rámci sítě zákazníka i v rámci jejich koncových stanic.  

Co a jak chránit?

Již dávno neplatí, že „dobrý“ antivirus vyřeší vše. Moderní způsoby útoků jej dokáží velmi dobře obejít a vynutit si často i aktivitu od samotného uživatele.

Využijte naší úvodní konzultaci ZDARMA !

Stačí nám zavolat nebo vyplnit formulář níže.

 

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci?
Napište nám! Kontaktujeme vás obratem. Konzultaci zvládneme rychle a efektivně.
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2021 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - Tvorba www stránek