Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

Algotech: Devět z deseti českých firem nemá vlastní IT oddělení

(ChannelWorld) V polovině případů se IT věnuje interní specialista, v další čtvrtině na tuto oblast dohlíží specializovaná externí firma. V každé desáté firmě spravuje IT záležitosti sám majitel a jen 8 % českých společností má vlastní IT oddělení.

Průzkum agentury Atoda Telemarketing pro společnost Algotech odhalil, že polovina českých firem při řešení IT využívá vlastní specialisty, čtvrtina platí za služby externím společnostem a v každé desáté firmě se otázkám IT věnuje sám majitel.

Vlastní IT oddělení má podle průzkumu jen 8 % českých společností. V době, kdy se jen málokterá tuzemská firma obejde bez informačních technologií, jde o poměrně překvapivé zjištění.

Do cloudu ukládáme hlavně maily a dokumenty

Algotech dále uvádí, že data do cloudu ukládá asi třetina firem. Ve 28 % využívají cloudové služby pro e-maily a ukládání dokumentů. Pomocí cloudových služeb firmy řeší i kancelářský software, účetní software či přístup k různým databázím.

Oblíbená je také možnost přístupu ke vzdálenému počítači. Je to vítané řešení situace pro zaměstnance, kteří preferují práci z domova,” říká František Zeman ze společnosti Algotech.

 

Převzato z https://channelworld.cz/analyzy/algotech-devet-z-deseti-ceskych-firem-nema-vlastni-it-oddeleni-22815

13.06.2019
[ zpět ]
Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci?
Napište nám! Kontaktujeme vás obratem. Konzultaci zvládneme rychle a efektivně.
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2021 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - Tvorba www stránek