Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

Bezpečný přechod do cloudu? Myslete na geopolitiku, radí odborník z Algotechu

(Czech Crunch) „Z výsledků našeho průzkumu geopolitických vlivů ve spolupráci s agenturou STEM/MARK jednoznačně vyplynulo, že nejvíce se firmy obávají uložení dat v Číně a Rusku. Ani Spojené státy už vzhledem ke změně úmluv nelze považovat za rovnocenný ekvivalent Evropy,“ sděluje Petr Loužecký, ředitel cloudových služeb společnosti Algotech. 

Nejen obava o uložení dat hraje roli v rozhodování, pro kterého cloudového poskytovatele se rozhodnout. Důležitá je také shoda legislativních rámců zemí, ze kterých klient a poskytovatel cloudu pocházejí. Domácí firmy tak upřednostňují evropské poskytovatele cloudových služeb, protože jak klienti, tak firmy nabízející cloud musí dodržovat legislativu GDPR. 

Petr Loužecký jmenuje také další důvody, jako jsou například kratší geografická vzdálenost nebo zákaznická podpora v rodném jazyce. I na to je třeba brát ohled, protože podle Algotechu je v cloudových službách budoucnost. Více informací najdete v článku od Czech Crunch. 

 

08.12.2021
[ zpět ]
Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci?
Napište nám! Kontaktujeme vás obratem. Konzultaci zvládneme rychle a efektivně.
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2022 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - cookies