Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

Náš CRM od Sugaru jmenován nejlepším CRM roku 2018 počtvrté v řadě!

22. 08. 2018
Jako každý rok, tak i letos časopis PCMag zveřejnil výsledky hodnocení nejlepších IT systémů pro podniky. Již počtvrté za sebou se na prvním místě do exkluzivního seznamu zařadil náš CRM systém od Sugaru.
Náš CRM od Sugaru jmenován nejlepším CRM roku 2018 počtvrté v řadě!

Jako každý rok, tak i letos časopis PCMag zveřejnil výsledky hodnocení nejlepších IT systémů pro podniky.

Business Choice Awards, což je v podstatě plebiscit PCMag Readers‘ Choice Awards, zorganizoval anketu na téma týkající se systému CRM. Jde o ocenění udělené za podporu podnikání takovým způsobem, jak budovat a udržovat silné a zároveň hodnotné vztahy se svými zákazníky. Žebříček otázek byl sestaven od hardwarových požadavků, funkčností, uživatelských zkušeností dále administrativních, servisních a podpůrných otázek.

 

Pravidla pro udělení ocenění Business Choice Awards

Pozvánky k účasti průzkumu jsou zasílány e-mailem členům komunity PCMag.com a odběratelům Readers Choice Survey. Letošní průzkum probíhal v období od 14. května do 4. června 2018. Otázky se týkaly subjektivního názoru na téma práce s daným systémem CRM za posledních 12 měsíců.

Čtenáři PCMag byli dotazováni na celkovou spokojenost s používáním systému, jeho spolehlivostí, poskytovanou podporou a pravděpodobností doporučit jiným lidem.

V letošním ročníku Business Choice Awards bylo hodnoceno 98 CRM řešení, kde pouze 6 z nich získalo minimální počet hlasů. Vzhledem k tomu, že ekonomika CRM softwaru je poměrně zralým trhem, tak v posledních třech letech se mezi finalisty umisťují ty stejné společnosti. Již počtvrté za sebou se na prvním místě do exkluzivního seznamu zařadil CRM systém od Sugaru.

Zdroj: https://www.pcmag.com/news/362122/business-choice-awards-2018-crm

Sugar zůstává na vrcholu seznamu nejlepších systémů CRM od roku 2015!

Respondenti dali Sugaru celkem 7,7 bodů. Na 8,4 vyhodnotili spolehlivost aplikace a 8,5 pravděpodobnost, že systém doporučí jiným lidem. Net Promoter Score byl stanoven na 61 %.

Net Promoter Score – v poslední době jde o velmi populární ukazatel, který zkoumá úroveň loajality zákazníka vůči dané společnosti, značce nebo produktu. Jeho hodnota je určena na základě otázky: "Jak velká je pravděpodobnost, že službu / produkt / značku / společnost doporučíte vašemu příteli / rodině?". Respondenti dávají odpovědi na stupnici od 0 - určitě nedoporučujeme, až 10 - rozhodně doporučuji. Odpovědi respondentů jsou rozděleny do tří skupin: 0-6 - kritici, 7-8 - lhostejní, 9-10 - promotéři. NPS se získává odečtením % kritiků z % promotérů.

Ve studii časopisu PCMag byl CRM sofware od Sugaru jediným (podle zjištěného NPS) jednoznačně doporučeným nástrojem. Pro porovnání získal systém Microsoft Dynamics pouze 33 % podpory, SAP pouze 28 %.

FB in
Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci?
Napište nám! Kontaktujeme vás obratem. Konzultaci zvládneme rychle a efektivně.
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2022 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - cookies