Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

Napsali o nás: Pronájem služeb po internetu využívají dvě pětiny velkých firem

Napsali o nás: Pronájem služeb po internetu využívají dvě pětiny velkých firem

(ČTK) Malé a střední firmy zaostávají ve využití cloudu, tedy pronájmu služeb prostřednictvím internetu. Zatímco placený cloud využívají zhruba dvě pětiny velkých firem s více než 250 zaměstnanci, u podniků mezi 50 a 250 pracovníky je to jen zhruba čtvrtina a u ještě menších firem mají uživatelé cloudu pětinový podíl. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) za rok 2017.

Větší firmy jsou podle generálního ředitele společnosti Algotech Františka Zemana v přechodu na cloud rychlejší a budou příkladem pro firmy s menším počtem zaměstnanců. "Menším firmám stále chybí osvěta v tom, co jim tzv. cloud computing může přinést za výhody. A to od větší pružnosti po zvýšení efektivity a úsporu nákladů," říká Zeman.

Obecně využívají cloudové služby nejvíce firmy v sektoru informačních a komunikačních technologií, nejméně pak dopravní a logistické společnosti. "Technologické obory se na nové trendy adaptují rychleji než ostatní. Zpracovatelský průmysl pak má obecně prostor ke zlepšení ve všech oblastech. Díky úspoře nákladů může tyto prostředky směrovat do automatizace a robotizace," dodává Zeman.

Svá data ve vzdálených datových úložištích ukládá přes 13 procent firem. Mezi velkými podniky to je 26 procent, naopak mezi nejmenšími v cloudu data skladuje jen necelých 12 procent firem.

17.09.2018
[ zpět ]
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2021 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - Tvorba www stránek