Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

4 důvody, proč je cloudové úložiště nejlepším řešením pro Vaše podnikání

15. 03. 2019
Cloudové úložiště, virtuální server nebo prostě jen internetové data centrum – s „obláčkovými“ službami se roztrhl pytel. Co je to cloud a proč se cloudové služby hodí vašemu podnikání? To vše Vám dnes vysvětlíme na příkladu českého hostingu webové domény.
4 důvody, proč je cloudové úložiště nejlepším řešením pro Vaše podnikání

Cloudové úložiště, virtuální server nebo prostě jen internetové data centrum – s „obláčkovými“ službami se roztrhl pytel. Co je to cloud a proč se cloudové služby hodí vašemu podnikání? To vše Vám dnes vysvětlíme na příkladu českého hostingu webové domény.

Cloud versus server pro hosting webové domény

Nemusíte být žádný ajťák, ani technický nadšenec – téměř jistě dnes cloudové služby již dávno používáte. Nevěříte? Na cloudovém úložišti jsou třeba vaše gmaily a značná část webových stránek, které běžně navštívíte.

Pro přístup na web je potřeba, aby byla všechna tato data domény uložena na serveru, což je vlastně počítač připojený k internetu 24/7. Uvnitř vypadá tento „počítač“ jako naše stolní počítače – rozdílem zůstává, že server se nikdy nevypíná (tedy, když se daří). Díky programům a aplikacím, které jsou na něm nainstalované funguje jako online úložiště (stejně jako cloudové řešení).

Co když nefunguje připojení k serveru?

cloudové úložištěPředstavte si, že na Vašem pevném disku již není místo, přehltili jste operační paměť, procesor je přehřátý a nedaří se Vám připojit k internetu. Pokud se toto stane, nebudeme mít možnost dostat se k důležitým souborům, uloženým na Vašem počítači. Pokud se to stane na serveru, stane se, že se nedostanete internetovou stránku s hláškou „503 – nelze se připojit k serveru“.

Toto ale není případ cloudového úložiště.

 

Takže, co je to ten cloud?

cloudové úložištěNepředstavujte si žádný mráček na vlnách internetu, i přes to, že se procesu přechodu na cloud říká „virtualizace“ jde totiž o soustavu hned několika online serverů (pevně na zemi, uložených ve vzdáleném datovém centru), které si zajišťují vzájemnou zálohu:

  1. Je jich hodně – pokud se nějaká část serveru rozbije, jednoduše se cesta přesměruje k nějakému funkčnímu, takže provozovatel má spoustu času na řešení problému
  2. Přizpůsobí se potřebným výkonem – na rozdíl od dalších druhů úložišť se podle potřeby zvýší výkon operační paměti nebo procesoru. Takže pokud stránku navštíví opravdu hodně uživatelů, nehrozí Vám na cloudu žádný výpadek stránek či služeb poskytovaných Vaší společností
  3. Cloud je vždycky ‚nahoře‘ – cloudové servery slibují stoprocentní „uptime“, což znamená, že je cloudové úložiště stále online a vy máte vždy přístup ke svým souborům. Vždy.
  4. Hosting webových stránek – provozovatelé serverů pro funkci webových stránek nabízejí hned 3 varianty:
  • Dedikovaný server – to znamená, že Vám nabídnou server, který je jen pro Vás.
  • Sdílený hosting – na jednom serveru nebude Vaše stránka sama
  • VPS hosting – z celého serveru je pro Vás vyhrazeno nějaké množství zdrojů (např. 2 GB z celkové kapacity 32 GB operační paměti)

Překvapivě, ani jedna z těchto variant nezaručuje 100% přístup na stránky Vašeho podnikání. Zkuste hádat, kdo Vám tohle zaručí. Tušíte správně.

 

Používá někdo cloudové úložiště?

cloudové úložištěJe až s podivem, že podle studie skupiny International Data Group používá velká část světového trhu zastaralé způsoby ukládání dat, ačkoli naprostá většina již moderních cloudové řešení využívá. Cloud Vám totiž poskytuje spolehlivé řešení, jak nabídnout svým zákazníkům kvalitní a přístupné služby ve všech odvětvích. A není to nakonec to, co každý podnikatel chce?

FB in
Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci?
Napište nám! Kontaktujeme vás obratem. Konzultaci zvládneme rychle a efektivně.
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2022 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - cookies