Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

Co když zkrachuje poskytovatel cloudu?

17. 04. 2019
Každá firma může zkrachovat z různých důvodů. Za něco si může sama a něco mohou způsobit externí faktory. Je to nepříjemné pro její zaměstnance, majitele a také pro zákazníky, kteří jsou na službách firmy závislí. Nikdo není dokonalý a stát se to může jak těm malým, tak těm největším. Historie zná spoustu případů, kdy velcí obři začali padat a nikdo neměl slitování.
Co když zkrachuje poskytovatel cloudu?

Každá firma může zkrachovat z různých důvodů. Za něco si může sama a něco mohou způsobit externí faktory. Je to nepříjemné pro její zaměstnance, majitele a také pro zákazníky, kteří jsou na službách firmy závislí. Nikdo není dokonalý a stát se to může jak těm malým, tak těm největším. Historie zná spoustu případů, kdy velcí obři začali padat a nikdo neměl slitování.

Obyčejně se to začne projevovat o hodně dříve než se to opravdu stane. Zhorší se dlouhodobě služby, firma hůře komunikuje, její zástupci jsou laxní k řešení problémů, informace na webu společnosti nejsou aktuální atp. Může se stát každé firmě, že má horší období (mění se lidé atp.), ale nemělo by to trvat déle než rok.

Za nás jsou dva nejdůležitější faktory prevence této situace. Osobní angažovanost vlastníků v denní operativě a mnohaletá historie potvrzující oddanost službě zákazníkům včetně schopnosti vést firmu dlouhodobě.

A v případě, že by se i přes přesto stalo, že firma zkrachuje? Není se čeho bát. Všechny lhůty v zákonech, které provázejí proces restrukturalizace, včetně i případné likvidace firmy, jsou dostatečně dlouhé na to, aby se služby daly transformovat k jiným poskytovatelům cloudu, kteří zcela jistě novým zákazníkům s trasformací rádi pomohou. Svět by neskončil z hodiny na hodinu a na vše by bylo dost času.

Přesto je pořád nejlepší, aby se nikdy nikdo do této situace nedostal, což si všichni společně všem přejme. Jak zákazníci, tak dodavatelé.

A proč to píšeme? Protože se na to ptáte a je fér vám otevřeně říct, jak to je.

FB in
Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci?
Napište nám! Kontaktujeme vás obratem. Konzultaci zvládneme rychle a efektivně.
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2022 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - cookies