Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

Jak řídíme projekty?

13. 05. 2019
Na tuto otázku se ptá každý, kdo se s námi chystá realizovat projekt. Projektový manažer je pro úspěch projektu jedna z nejdůležitějších komponent. Samozřejmě bez odborníků na jednotlivé oblasti v realizaci by projekt také nešel dodat, nicméně organizační role je nezastupitelná.
Jak řídíme projekty?

Na tuto otázku se ptá každý, kdo se s námi chystá realizovat projekt. Projektový manažer je pro úspěch projektu jedna z nejdůležitějších komponent. Samozřejmě bez odborníků na jednotlivé oblasti v realizaci by projekt také nešel dodat, nicméně organizační role je nezastupitelná.

 

Každý projekt je jiný a vyžaduje jiný přístup. Někdy potřebujete člověka, který tvrdě a nekompromisně vyžaduje plnění úkolů v daném čase. Někdy můžeme nasadit „klidnější sílu“, někdy je potřeba volba obojího. U menších projektů může zastoupit roli projekťáka samotný odborný realizátor. U projektů většího rozsahu je dokonce lepší nasadit externí firmu, která se zabývá pouze projektovým managementem. Tato forma je nejlepší v případě, že se nedaří najít shodu mezi jednotlivými stranami projektu, protože i to se občas stává.

 

Při řízení projektu se také musíte rozhodnout, jakou metodikou se projekt bude realizovat. Dnes je moderní Agile přístup (rozsah projektu se upravuje na pravidelné bázi), na některé realizace zase využijete klasický Waterfall (rozsah se definuje na začátku).

 

Algotech umí realizovat projekty oběma výše uvedenenými způsoby. Vždy je na dohodě s partnerem, se kterými projekt realizujeme, jakou metodiku použijeme. K realizaci využíváme interní projektové manažery, umíme spolupracovat s externisty, spoustu drobnějších věcí zvládnou relalizátoři sami.

 

Každý projekt je jedinečný. Pokud se ale budete držet těchto několika základních rozhodovacích parametrů od začátku, ušetříte si spoustu starostí v průběhu řízení celého projektu.

FB in
Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci?
Napište nám! Kontaktujeme vás obratem. Konzultaci zvládneme rychle a efektivně.
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2022 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - cookies