Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

Změny v kontrolním hlášení DPH

19. 06. 2019
Přestože novinky v oblasti DPH nabyly účinnosti už na začátku dubna, nová XML struktura kontrolního hlášení začne platit k 1.10.2019
Změny v kontrolním hlášení DPH

S účinností k 1. 4. 2019 došlo k novelizaci zákona č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění zákona č. 80/2019 Sb. (dále jen „zákon o DPH“). Dopady novely zákona o DPH pro rok 2019 na kontrolní hlášení jsou následující:

Novela zákona o DPH 2019 vyvolává nutnost aktualizace názvů a popisů vybraných částí formuláře kontrolního hlášení DPH a také změnu struktury formuláře kontrolního hlášení.

 

Změny struktury formuláře se týkají položek:

  • A.4. (Uskutečněná zdanitelná plnění a přijaté úplaty s povinností přiznat daň dle § 108 odst. 1 s hodnotou nad 10 000 Kč včetně daně a všechny provedené opravy v souvislosti s nedobytnými pohledávkami bez ohledu na limit)
  • B.2 (Přijatá zdanitelná plnění a poskytnuté úplaty, u kterých příjemce uplatňuje nárok na odpočet daně dle § 73 odst. 1 písm. a) s hodnotou nad 10 000 Kč včetně daně a všechny opravy odpočtu v souvislosti s nedobytnými pohledávkami bez ohledu na limit)

S ohledem na implementaci nové struktury kontrolního hlášení je poskytována daňové veřejnosti dostatečná doba na adaptaci změn. Nová struktura kontrolního hlášení bude pro daňovou veřejnost platná a účinná až od 1. 10. 2019. To znamená, že:

  • všechna kontrolní hlášení podávaná do 30. 9. 2019 budou podávána prostřednictvím stávající platné struktury kontrolního hlášení,
  • všechna kontrolní hlášení podávaná od 1. 10. 2019 (tj. také období září 2019 nebo 3. čtvrtletí 2019) budou již podávána prostřednictvím nové struktury kontrolního hlášení.

 

V návaznosti na připravované legislativní změny bychom Vám rádi nabídli novou verzi produktu Kontrolní hlášení, která obsahuje upravenou strukturu výstupního xml souboru.

 

Detailnější informace o produktu Kontrolní hlášení pro JD Edwards Vám poskytnou naši obchodníci.

FB in
Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci?
Napište nám! Kontaktujeme vás obratem. Konzultaci zvládneme rychle a efektivně.
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2022 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - cookies