Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

Važme si práce ostatních

02. 09. 2019
V dnešní době je velice snadné se vyjadřovat různými kanály k různým věcem. To je super! Co bychom za to před dvaceti lety dali? Můžeme online svobodně a bez cenzury říkat co chceme na jakékoli téma, a vlastně za to neneseme ani žádnou odpovědnost. A v tom vidím malinký zádrhel. Internet je dnes plný různých příspěvků, které pouze kritizují práci někoho jiného a hlásají, jak by se to mělo dělat. Největší problém těchto příspěvků je, že autor většinou sám nic nedokázal a o nic se ani nepokusil. Je mi z toho občas docela smutno.
Važme si práce ostatních

V dnešní době je velice snadné se vyjadřovat různými kanály k různým věcem. To je super! Co bychom za to před dvaceti lety dali? Můžeme online svobodně a bez cenzury říkat co chceme na jakékoli téma, a vlastně za to neneseme ani žádnou odpovědnost. A v tom vidím malinký zádrhel. Internet je dnes plný různých příspěvků, které pouze kritizují práci někoho jiného a hlásají, jak by se to mělo dělat. Největší problém těchto příspěvků je, že autor většinou sám nic nedokázal a o nic se ani nepokusil. Je mi z toho občas docela smutno.

Já osobně si vážím jakéhokoli názoru a ještě více si vážím dobře odvedené práce a také těch, kteří se o něco alespoň pokoušejí a třeba ještě nejsou úspěšní. Protože když to budou zkoušet, tak nakonec uspějí. Ten, kdo radí – nejčastěji anonymně – jak dělat obchod, marketing, jak řídit tým, divizi nebo firmu, jak dělat to či ono, to pravděpodobně nikdy nedělal, anebo v tom nebyl úspěšný. Ti, co jsou úspěšní, o tom nemluví a pokorně na sobě dál makají a rozvíjejí se.

Co mě vedlo k této krátké úvaze? Jsou to plné sociální sítě názorů, jak by ta či ona firma měla podnikat, co by měl ten či onen člověk dělat, proč se daří, nebo naopak nedaří. Jsou to povrchní postřehy bez znalosti věci a je mi líto těch, na jejichž hlavu tyto komentáře a kritika směřují. Myslím, že Karel Čapek kdysi řekl: „Kritik je člověk, který radí, jak by on napsal knihu, kdyby to uměl.“.

Já si vážím každé práce, každého počinu, každého jedince. A i když se mu nedaří, nebudu ho odsuzovat. Spíš se mu budu snažit skrytě pomoci, aby se úspěch dostavil. Kritika může člověka posunout, ale pochvala ho katapultuje. Ne nadarmo se říká: „Nedávej lidem ryby, nauč je rybařit.“

 

Pěkné dny

Franta Zeman
generální ředitel

FB in
Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci?
Napište nám! Kontaktujeme vás obratem. Konzultaci zvládneme rychle a efektivně.
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2022 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - cookies