Nepropásněte obchodní příležitosti: Jak CRM pomůže vašim obchodníkům

Nepropásněte obchodní příležitosti: Jak CRM pomůže vašim obchodníkům
Články a zajímavosti

V dávných dobách nebylo možné komunikovat se zákazníky tak jako dnes. Obchodníci proto uskutečňovali pravidelné cesty ke svým potenciálním i současným zákazníkům, aby je seznámili se svojí nabídkou.

Historie obchodního plánování a papírová „CRM“

V dávných dobách nebylo možné komunikovat se zákazníky tak jako dnes. Obchodníci proto uskutečňovali pravidelné cesty ke svým potenciálním i současným zákazníkům, aby je seznámili se svojí nabídkou.

V začátcích obchodu si vystačili s tím, že se pohybovali po obchodních stezkách, a když prodali všechno své zboží, vrátili se zpět doplnit zásoby. Teprve s příchodem průmyslové revoluce a s tím souvisejícím výrazným rozvojem obchodu výrazně stoupla potřeba detailní evidence obchodních příležitostí a plánovaní obchodních aktivit.

Obchodníci si začali vést detailní evidenci svých zákazníků, evidenci konkrétního zboží, které jejich zákazníci nakupují a obratů prodejů. Začali více plánovat pravidelné návštěvy svých zákazníků, aby měli detailní přehled o tom, co reálně dokážou v daném období prodat a po čem je poptávka a kdy kterého zákazníka musí navštívit, aby je jiný obchodník s podobným zbožím nepředběhnul.

 

CRM a moderní příležitosti v obchodních vztazích

Dnes se v podstatě v obchodu z tohoto pohledu nic nezměnilo. Obchodníci se neobejdou bez nejpřesnějších a nejaktuálnějších informacích o svých zákaznících a jejich aktuálních potřebách. Dochází ale k tomu, že díky současným technologiím a možnostem evidence těchto obchodních informací v CRM systémech je možné mít tyto informace vždy aktuální a dosti často i propojené s informaci z externích zdrojů.

Dnes např. začínají firmy v CRM systémech zákazníky i třídit podle toho, zda je koronavirová krize postihla negativně a pravděpodobně nakupovat nebudou, nebo zda se díky koronavirové krizi u další skupiny zákazníků otevřely nové obchodní příležitosti.

Při obchodech mezi firmami se dosti často provádějí různé automatické kontroly zákazníků a automatické vyhodnocování rizik jednotlivých obchodních příležitostí. Samozřejmostí je tak např. kontrola insolvenčního rejstříku a propojení CRM s ERP z pohledu kontroly pohledávek jednotlivých zákazníků a platební morálky.

 

Možnosti CRM v obchodním plánování

Jednotná evidence obchodních příležitostí všech firemních obchodníků v jednom CRM systému má výhodu i v možnostech analýzy podobných obchodních příležitostí a možnosti využít algoritmů pro výpočty pravděpodobnosti obchodů u obdobných nových obchodních příležitostí. Firmy, které tyto metody už dnes používají, tak dokážou v CRM systému obchodní příležitosti předem analyzovat a díky získaným informacím tak zefektivnit chod celé firmy.

Obchodníci tímto způsobem získají cenná data o pravděpodobnosti podobných obchodů u obdobných zákazníků, a dokážou tak efektivně využít svůj čas na řešení více pravděpodobných obchodních příležitostí. Tím se zefektivní práce celého obchodního týmu a sníží náklady na získání nových zákazníků. Jednotná evidence obchodních příležitostí v CRM také usnadní obchodníkům kontrolu plnění obchodního plánu a ostatním úsekům firmy přinese detailní přehled o tom, co je bude v brzké době čekat z pohledu dodávek a výroby. 


Potřebujete získat detailní přehled o obchodních příležitostech a kontrolu plnění obchodního plánu? Neváhejte nás kontaktovat. S naším řešením postaveném na ověřeném produktu SugarCRM Vám dokážeme pomoci ihned.

Rozviňte naplno potenciál vašeho IT ještě dnes
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podobné články

Najdeme řešení i pro vás
KONTAKT

Kontaktujte nás

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci? Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám do 3 hodin.
- Ozveme se vám do 3 hodin
- Non-stop podpora v češtině i angličtině
- Předběžnou nabídku máte do týdne
- Garance dostupnosti dat 99,99 %
Zavolejte nám
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo
+420 225 006 555
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.