Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

Jak se Vám CRM přizpůsobí? Koukněte na CRM pro výrobní podnik

02. 10. 2020
Každé odvětví má svá specifika. Ta se navíc mohou v každém podniku lišit. Proto má SugarCRM několik předpřipravených business šablon. I každá jednotlivá výrobní společnost je jedinečná, proto má i připravená šablona značnou míru flexibility pro řešení specifických procesů. Jednou z takových šablon je právě CRM šablona pro výrobní podnik. Co kromě klasických CRM funkcí nabízí?
Jak se Vám CRM přizpůsobí? Koukněte na CRM pro výrobní podnik

Každé odvětví má svá specifika. Ta se navíc mohou v každém podniku lišit. Proto má SugarCRM několik předpřipravených business šablon. I každá jednotlivá výrobní společnost je jedinečná,  proto má i připravená šablona značnou míru flexibility pro řešení specifických procesů. Jednou z takových šablon je právě CRM šablona pro výrobní podnik. Co kromě klasických CRM funkcí nabízí?

 

Produktový katalog výrobního podniku

Evidujte každý výrobek v CRM. Mějte informace o jeho výrobní ceně, technické dokumentaci, potřebných materiálech, ale také o jeho skladové dostupnosti s možností napojení na ERP. Umožníte tak obchodníkům sestavit nabídku během jedné minuty. Výsledkem bude nabídka se všemi popsanými položkami a jejich obrázky.

Sledujte, jaké produkty jste již klientům prodali, případně nainstalovali, pokud řešíte i servis. Můžete provádět analýzu prodeje a vytipovat si, které klienty s jakým dalším produktem oslovit.

 

 

Výroba na zakázku a její proces v CRM

Funkce produktového katalogu se hodí, i když se vaše výrobky neopakují. Více pozornosti se však upírá na produkt samotný, kde je potřeba jej celý vymyslet a spočítat. Pokud vyrábíte na zakázku, tak jistě oceníte možnost cenotvorby přímo v Sugaru, od poptávky klienta, přes schvalování technického oddělení, obchodního manažera až po závěrečné schválení klientem. Celý tento proces umíme v Sugaru automatizovat na základě vašich potřeb.

Výhodou je mít CRM napojené na další výrobní systémy. Obchodník pak sleduje výrobní fáze jednotlivých položek na jednom místě a dokáže si tak ohlídat veškeré termíny svých zakázek. Obchodní manažer vidí stavy všech zakázek a s dostatečným předstihem dokáže odstranit překážky, pokud vidí, že se zakázka vyjímá navrženému standartnímu procesu.

 

Průmysl 4.0 a IoT

Procesy v CRM nemusí být spouštěné jen klasickými způsoby. Umíme i integraci IoT čidel a plánování servisních zásahů u zákazníků přímo na základě zaslaných informací. Využíváme tak v CRM nejen klasické informace jako je GPS poloha nebo teplota ve skladu, ale IoT zařízení může technikovi před servisním zásahem zaslat i sériové číslo výrobku a informace k potřebným náhradním dílům nebo servisní činnosti.

 

Výhody klasického CRM zůstávají

Možnost evidovat klienty, kontaktní osoby, obchodní příležitosti a jejich výhled do budoucna, schůzky, hovory, úkoly, spravovat e-mailové kampaně a reporting napříč podnikem – tyto klasické funkce CRM samozřejmě potřebují všichni a SugarCRM je také nabízí. I produktový katalog je klasickou funkcí Sugaru, nicméně každý nástroj je potřeba správně uchopit, aby pokryl stávající agendu a přinesl tak další extra ovoce.

Potřebujete pomoci se CRM? Neváhejte nás kontaktovat. S naším řešením postaveným na produktu  SugarCRM Vám dokážeme pomoci ihned.

Michal Macek

FB in
Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci?
Napište nám! Kontaktujeme vás obratem. Konzultaci zvládneme rychle a efektivně.
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2022 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - cookies