Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

Od 1. 1. 2021 začnou na Slovensku platit změny v legislativě DPH. Jak na to reagujeme v Algotechu?

Od 1. 1. 2021 začnou na Slovensku platit změny v legislativě DPH. Jak na to reagujeme v Algotechu?

26. srpna 2020 vláda Slovenské republiky schválila návrh novely zákona č. 222/2004 Sb. o dani z přidané hodnoty. Navržená novela implementuje legislativu EU týkající se DPH při prodeji zboží na dálku a poskytování některých služeb do vnitrostátního daňového práva. Současně dochází ke změnám kontrolního výkazu DPH a jeho XML struktury.

 

Změny v legislativě DPH na Slovensku

V kontrolním výkazu DPH bude třeba upravit část C., přičemž dochází i ke změně datové struktury. V návaznosti na novelu se mění text názvu částí C., C.1., A C.2. V části C.1. se mění obsahový popis sloupce 2, sloupec 11 se mění na „Oprava základu dane podľa § 25a zákona" a doplňuje se sloupec 12 „Kód opravy", který nahrazuje původní sloupec 11. V části C.2. se mění obsahový popis sloupce 2, sloupec 8 se mění na „Oprava odpočítanej dane podľa § 53b zákona " a nový sloupec 9 "Kód opravy" nahrazuje původní sloupec 8. V části D. nastala změna v obsahovém popisu jednotlivých nadpisů a sloupců, a to z důvodu změny elektronických registračních pokladen na pokladny e-kasa klient.

Poprvé se na Slovensku nový vzor kontrolního výkazu použije za období leden 2021. Čtvrtletní plátce DPH podá kontrolní výkaz DPH na novém vzoru poprvé za období 1. čtvrtletí 2021. Osoby, které podávají souhrnný výkaz čtvrtletně, podají poprvé souhrnný výkaz na novém formuláři za období 1. čtvrtletí 2021.

 

Na změny v legislativě DPH reagujeme s předstihem

Algotech v návaznosti na tyto změny připravuje potřebné úpravy slovenských lokalizací systému Oracle JD Edwards EnterpriseOne a novou XML strukturu kontrolního výkazu DPH generovaného přímo ze systému.

Potřebujete pomoci s úpravou slovenských lokalizací systému Oracle JD Edwards? Neváhejte nás kontaktovat.

16.11.2020
[ zpět ]
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2021 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - Tvorba www stránek