Zjistěte, jak zvýšit prodej s pomocí SugarCRM

Zjistěte, jak zvýšit prodej s pomocí SugarCRM
Články a zajímavosti

Doba, kdy šlo získat zákazníka pouhým snížením ceny výrobku pod cenu konkurence, je už nenávratně pryč. Ačkoliv i dnes pro většinu klientů finanční dostupnost produktu představuje zásadní faktor, není již tím nejvýznamnějším. Pro úspěšnou akvizici i udržení zákazníka je nutné konstantně upozorňovat na klíčové výhody svých produktů.

Doba, kdy šlo získat zákazníka pouhým snížením ceny výrobku pod cenu konkurence, je už nenávratně pryč. Ačkoliv i dnes pro většinu klientů finanční dostupnost produktu představuje zásadní faktor, není již tím nejvýznamnějším. Pro úspěšnou akvizici i udržení zákazníka je nutné konstantně upozorňovat na klíčové výhody svých produktů.

Obchodní strategie se neustále vyvíjejí a způsob funkčního oslovování zákazníka je čím dál tím větší výzvou. Abyste dokázali držet krok s konkurencí, vyplatí se využít CRM. CRM představuje v současnosti trend, bez kterého se při prodeji produktu neobejdete. A o co se konkrétně jedná?

 

Co je CRM? 

CRM nebo také Customer relation management je obecně definované jako způsob a forma chování společnosti k zákazníkům

Cílem společnosti je zpravidla udržení a akvizice nových klientů. Díky CRM společnost získá klíčové informace o svém zákazníkovi či cílové skupině, jejich potřebách a současně informace o aktivitách obchodníků a efektivitě jednotlivých obchodních aktivit. Na základě těchto informací je pak možné optimalizovat marketingové procesy tak, aby skutečně prodávaly. Výsledkem je jak spokojenost stávajících zákazníků, tak získávání nových obchodních příležitostí.

 

Výhody Cloudu pro CRM

Dříve společnosti využívaly CRM jen v omezené míře. Většímu rozšíření bránila především nákladná implementace CRM systému, velké nároky na IT infrastrukturu a náročná údržba systému vlastním IT týmem. Se vznikem cloudového řešení a možnosti provozování CRM v cloudu se však situace zásadně změnila. CRM se stalo dostupným i pro menší společnosti, které nemají vlastní IT oddělení, jenž by se o provoz systému bylo schopné postarat.

Obchodníci potřebují s informacemi ze CRM pracovat na různých místech (v kanceláři, u zákazníka nebo na cestě k zákazníkům) a také k tomu využívají různá zařízení (počítač, tablet nebo i jen mobilní telefon). Při využití CRM v cloudu nemusí uživatelé nic instalovat a k informacím se dostanou kdykoliv a kdekoliv.  

Cloudové řešení navíc představuje jednoznačné výhody i pro větší společnosti. Ty díky outsourcování nemusí zaměstnávat vlastní IT tým a finance na jeho dosavadní provoz mohou věnovat hlavní činnosti svého podnikání. CRM z cloudu tak umožňuje zvýšit výdělek firmy zásadním způsobem.

 

SugarCRM rozvine vaše konkurenční výhody

Současné moderní CRM systémy dokážou maximalizovat efektivitu procesů ve všech sektorech komunikace se zákazníky. Jejich záměrem však není zrušit či nabořit dosavadní fungování firmy. V rámci outsourcovaného CRM, které v rámci služby SugarCRM implementuje i naše společnost Algotech, jsou dosavadní konkurenční argumenty společnosti zcela zásadní. 

Společnosti tak nikdy nejsou nuceny jednostranně přizpůsobit své procesy SugarCRM. Takový krok by znamenal ztrátu dosavadních konkurenčních výhod. SugarCRM naopak pomáhá správně definovat dosavadní výhody a rozvinout je tak, aby úspěšně zvýšily prodej. 

 

Technologie otevírají zcela nové možnosti

S implementací CRM to však nekončí. Naopak, pro většinu úspěšných firem CRM otevírá zcela nové možnosti práce se zákazníky. Funkcionality CRM je možné dále kombinovat s dalšími technologiemi

Mezi nejčastější z nich patří propojení informačních systémů a call center. Technologie umožňují v rámci telemarketingu vytáčet čísla přímo z CRM systémů, automaticky zobrazovat dostupné informace o zákazníkovi či umožňují nahrávání hovorů a jejich následnou analýzu. Na základě takto přesného cílení je cold callingová akvizice zákazníka maximálně úspěšná – a zpravidla příjemná jak pro zákazníka, tak pro zaměstnance. 

Zkušenosti ze zahraničí již dříve potvrdily, co je účelem CRM. CRM neřeší jen otázku strategie obchodních procesů, organizace a motivace pracovníků, ale zejména pomáhá podpořit procesy v oblasti práce se zákazníky. Základem funkční implementace je proto správně nastavená spolupráce s partnerem, který dokáže respektovat obchodní procesy klienta a navrhnout takové řešení, kterými je podpoří. 

Rozviňte naplno potenciál vašeho IT ještě dnes
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podobné články

Najdeme řešení i pro vás
KONTAKT

Kontaktujte nás

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci? Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám do 3 hodin.
- Ozveme se vám do 3 hodin
- Non-stop podpora v češtině i angličtině
- Předběžnou nabídku máte do týdne
- Garance dostupnosti dat 99,99 %
Zavolejte nám
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo
+420 225 006 555
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.