Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

Algotech se zapojil do projektu Vlna pomoci

21. 06. 2021
Jsme národem skrytých hrdinů. Pomáháme druhým, aniž bychom za to očekávali zisk. To ostatně potvrzují i údaje Českého statistického úřadu, podle kterého měli Češi jen v roce 2018 odpracovat téměř 57 milionů hodin pro více než 142 tisíc neziskových organizací.
Algotech se zapojil do projektu Vlna pomoci

Jsme národem skrytých hrdinů. Pomáháme druhým, aniž bychom za to očekávali zisk. To ostatně potvrzují i údaje Českého statistického úřadu, podle kterého měli Češi jen v roce 2018 odpracovat téměř 57 milionů hodin pro více než 142 tisíc neziskových organizací.

 

Bylo načase propojit dobrovolníky s neziskovými organizace

Problémem naší země totiž není lhostejnost veřejnosti, nýbrž chybějící systém pro lepší koordinaci pracovníků a využití kapacit.

 

Neziskové organizace nemají dostatek finančních prostředků, které by mohly vynaložit na efektivní koordinaci pracovní síly. Tento nedostatek se rozhodla vyřešit iniciativa Vlna pomoci, která se s vervou pustila do digitalizace dobrovolnictví, protože je přesvědčena o tom, že i neziskový sektor si zaslouží kvalitní řešení. A Algotech byl u toho.

 

Spolupráce napříč neziskovým sektorem

Vlna pomoci je postavena na online systému onSinch, který byl původně vyvinut ke koordinaci pracovníků v kulturním průmyslu a je ověřený roky praxe. Jedním z investorů tohoto all-in-one nástroje pro řízení projektů a pracovníků je generální ředitel Algotechu František Zeman.

 

Spojení portálu Vlny pomoci a platformy onSinch přináší výhody pro celý neziskový sektor

Tímto spojením vznikl systém umožňující, na základě jednoduché registrace, přístup ke konkrétním nabídkám činnosti zapojených spolků a neziskových organizací.

 

Vlna pomoci pomáhá na obou stranách. Dobrovolníci se přihlašují na libovolné činnosti a vždy si mohou zvolit termín, který vyhovuje jejich časovým možnostem. Hlavním benefitem pro zapojené organizace je výrazně jednodušší a efektivnější koordinace dobrovolnické práce.

 

Tip: Přečtěte si článek od CzechCrunch o tom, jak Vlna pomoci propojuje celý neziskový sektor.

 

Asistence získala díky Vlně pomoci a Algotechu efektivní nástroj pro snadnou koordinaci dobrovolníků

Jedním z partnerů projektu je nezisková organizace Asistence podporující lidi s tělesným postižením, aby mohli svobodně a samostatně žít. Algotech poskytuje Asistence na měsíční bázi finanční podporu.

 

A jak hodnotí celou zkušenost Erik Čipera, ředitel Asistence, o.p.s?

„Díky Vlně pomoci se nám podstatně zjednodušilo a zefektivnilo koordinování dobrovolníků. Místo spousty nepřehledných excelových tabulek máme jeden na míru uzpůsobený systém, který bychom si jinak mohli jen těžko dovolit. To nám umožní dále rozšiřovat dobrovolnický program. Budu moc rád, když Vlna pomoci přispěje i k rozšíření povědomí ve společnosti o možnostech dobrovolně pomáhat tam, kde je to třeba. Třeba u nás v Asistenci.“

 

Přečtěte si kompletní případovou studii Asistence na stránkách onSinch.

FB in
Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci?
Napište nám! Kontaktujeme vás obratem. Konzultaci zvládneme rychle a efektivně.
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2022 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - cookies