6 chyb při vybírání a implementaci cloudu – vyhněte se jim!

6 chyb při vybírání a implementaci cloudu – vyhněte se jim!
Články a zajímavosti

O výhodách přechodu do cloudu mluvíme na našem blogu často. Proto jsme si řekli, že tentokrát o něm napíšeme trochu něco jiného. V záplavě skvělých výhod, které cloud nabízí, se totiž často ztrácí upozornění, na co si při jeho zavedení dát pozor. Přečtete si, jakých chyb se při vybírání a implementaci cloudu můžete dopustit a vyhněte se jim hned zpočátku.

1. Cloud není jen záležitostí IT

Migrovat firmu do cloudu, je pro každou společnost velký krok, na který se dlouho připravuje. Proto před se před implementací poraďte se všemi vedoucími oddělení, čím by jim cloud mohl být prospěšný. Neřešte migraci pouze s IT pracovníky, ale přizvěte k debatě o této nové technologii všechny relevantní osoby, které by mohly mít ke cloudu své náměty, požadavky nebo připomínky.

 

2. Mějte představu, proč cloud chcete

Mějte na paměti, že na cloud nepřecházíte jen kvůli úsporám peněz nebo honbě za dalším novým trendem. Soustřeďte se na to, jaké všechny výhody a nové funkce máte díky cloudu k dispozici a použijte je pro rozvoj svého podnikání.

Využijte výpočetní či grafický výkon, programy, které běží v cloudu, snadné sdílení dat, rozběhněte CRM nebo EPR systém, komunikační platformu? Nepoužívejte cloud jen jako místo, kam ukládáte soubory. Zamyslete se, čím vším může být vaší firmě prospěšný a aplikujte to.

 

3. Myslete dopředu

Při vybírání vhodného poskytovatele cloudových služeb (nebo i při budování svého vlastního cloudu) myslete na dlouhodobou firemní strategii. V zásadě to souvisí s předchozím bodem. Nevybírejte cloud jen podle toho, co od něj potřebujete teď, ale myslete i na to, kam se bude firma časem ubírat a zda není výhodné rovnou vybrat takový cloud, který tento rozvoj podporuje.

Je škoda za dva roky přecházet na jiný, jen kvůli tomu, že nemá nějakou funkci, kterou jste při jeho vybírání zhodnotili jako nepotřebnou. Bude vás to stát zbytečně další peníze i úsilí. Nemyslete jen dopředu, ale myslete i ve velkém a zvažte nasazení multicloudu.

 

4. Nespěchejte

Na druhou stranu s implementací všech možných systémů v cloudu nespěchejte. Nejdříve se s novým prostředím seznamte a pozvolna přidávejte nové a nové funkce. Bude to tak příjemnější pro váš IT tým, firemní rozpočet i zaměstnance, kteří se budou s novinkami seznamovat (vy je budete školit, jak cloud používat).

Vytvořte si realistický plán s časovou osou a postupujte podle něj.

 

5. Myslete i na dodatečné náklady

Při plánování rozpočtu na migraci do cloudu k ceně za samotnou implementaci započtete také dodatečné náklady na rekvalifikaci pracovníků, změnu provozních postupů nebo i organizační struktury, na dodržení všech legislativních požadavků a předpisů, nákupy aplikací či licencí a tak dále.

Zkrátka myslete na to, že cena za implementaci cloudu neznamená veškeré a definitivní náklady s cloudem spojené.

 

6. Nezapomínejte na zabezpečení

Správné zabezpečení je jednou z hlavních výzev, která vás při využívání cloudu čeká. I když společnosti obvykle mají povědomí o tom, co cloudové služby obnášejí, často jim chybí potřebné znalosti a dovednosti k jejich řádnému zabezpečení. Zvažte tedy, jestli je v silách vašeho IT oddělení, aby cloud dostatečně zabezpečilo. Pokud ne, najměte pro to do týmu experty nebo se poraďte s odborníky.

V Algotechu cloudu perfektně rozumíme. Dokonce provozujeme vlastní datové centrum. Takže pokud si nebudete s výběrem, implementací nebo zabezpečením cloudu jistí, obraťte se na nás.

 

Rozviňte naplno potenciál vašeho IT ještě dnes
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podobné články

Najdeme řešení i pro vás
KONTAKT

Kontaktujte nás

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci? Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám do 3 hodin.
- Ozveme se vám do 3 hodin
- Non-stop podpora v češtině i angličtině
- Předběžnou nabídku máte do týdne
- Garance dostupnosti dat 99,99 %
Zavolejte nám
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo
+420 225 006 555
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.