Digitalizace sníží náklady až o třetinu. 3 tipy, jak s ní začít

Digitalizace sníží náklady až o třetinu. 3 tipy, jak s ní začít
Články a zajímavosti

Digitalizace a nové technologie – v současnosti se jedná o často skloňovaná slova. Digitalizace firmy má totiž vliv na její efektivitu i odolnost vůči krizím a nepředvídatelným událostem. Podnikům může navíc přinést řadu výhod, jednou z nich je například snížení nákladů až o třetinu. Co tedy digitalizovat a jak s transformací podniku začít?

Digitalizace dat a dokumentů díky cloudu

Jedním z nejjednodušších a nejužitečnějších způsobů, jak začít s digitální transformací podniku, je využívání cloudových služeb a přechod do cloudu, který nabízí mnoho výhod:

  • škálovatelnost,
  • cenovou dostupnost,
  • přístup kdykoliv a odkudkoliv
  • a lepší zabezpečení dat.

Cloudové služby navíc v České republice využívá cca 77 % firem (zpráva softwarové společnosti SAP vycházející z průzkumu agentury Kantar) a jsou vstupní branou k implementaci dalších nástrojů (např. podnikových informačních systémů nebo graficky náročných softwarů) pro digitalizaci nebo pro práci na dálku.

 

Moderní telekomunikační služby

O krok dál by se firmy měly posunout i v rámci firemní komunikace. I když jsou pevné linky stále aktuální komunikační nástroje, do popředí se pomalu vkrádá modernější, digitální styl komunikace, například:

  • chatovací aplikace,
  • volání přes internet (VoIP),
  • videokonferenční zařízení.

Protože spousta firem v dnešní době umožňuje svým zaměstnancům pracovat na dálku, komunikace přes e-mail nemusí být zcela dostatečná. Pro zajištění lepší a rychlejší komunikace můžete proto vyzkoušet platformy jako jsou Teams, Zoom nebo Slack.

 

Podnikové systémy

Systémy pro plánování podnikových zdrojů (ERP) pomáhají firmám optimalizovat jejich podnikové procesy, peněžní toky a snižovat náklady. ERP je de facto jedna platforma, díky které máte všechny části provozu společnosti jako na dlani. Snadno tak můžete odhalit, které procesy nejsou efektivní a zapracovat na jejich zlepšení.

 

CRM systémy

Digitalizace procesů není něco, co se musí nutně dít jen uvnitř firmy. Naopak. Zlepšit můžete také činnost společnosti směrem ven pomocí softwaru pro řízení vztahů se zákazníky (CRM). Co CRM zvládne? Například shromažďovat a analyzovat data o chování zákazníků. Díky získaným informacím pak mohou podniky zlepšit své marketingové aktivity, oslovit více potenciálních klientů a v konečném důsledku dosáhnout vyšších prodejů. CRM také dokáže předvídat vývoj obchodu díky strojovému učení.

Tip: Mohlo by vás zajímat, jak vybrat správný CRM systém.

 

Chatboti

Zákazníci očekávají rychlé výsledky a nepřetržitou dostupnost. Takovou úroveň služeb ale není vždy možné zajistit, zejména u menších firem. Odpovědí na to, jak tuto situaci řešit, jsou chatboti. Co to je? Jedná se o programy, které se zákazníky zvládnou komunikovat téměř na úrovni lidských operátorů. Velkou výhodou je, že se drží firemního stylu komunikace a nedočkáte se u nich ani jízlivých poznámek, jen proto, že měly špatný den. Dokáží komunikovat i ve více jazycích a jsou dostupní 24/7.

Tip: Přečtěte si více o využití chatbotů na zákaznických linkách.

 

Jak začít s procesem digitalizace?

Změn se někteří bojí jako čert kříže. Pro přežití podniků je ale investice do digitalizace a transformace podniku zásadní. Jak s ní tedy začít?

Najděte si zkušeného partnera

Pokud s digitální transformací nemáte zkušenosti ani nemáte potřebné znalosti, budete se muset obrátit na někoho, kdo ano. Jinak byste totiž plýtvali penězi i časem. Hledejte takového partnera, který pomohl s digitalizací už více firmám a poradí vám, na čem musíte zapracovat nejdříve.

Vybírejte výhodné řešení

Ať už si technologie budete pronajímat, nebo si je rovnou koupíte, vybírejte tak, aby vás to nezruinovalo. Hlavním kritériem v rámci digitalizace firmy je návratnost investice, proto byste měli hledět na pořizovací cenu i náklady, které budou potřeba na provoz.

Zaškolte své zaměstnance

Největší strach mají lidé z neznámého, proto svým zaměstnancům nové technologie představte a naučte je s nimi pracovat. Nastiňte jim také, jaké výhody získají – usnadnění práce a více času na důležitější činnosti.

 

Pokud si na digitální transformaci podniku sami netroufáte, obraťte se na nás. V Algotechu máme více než 25 let zkušeností s digitální komunikací a více než 10 let s implementací ERP systémů nebo cloudových služeb. Vaše firemní procesy podrobně zmapujeme a doporučíme vám to nejlepší řešení.

Rozviňte naplno potenciál vašeho IT ještě dnes
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podobné články

Najdeme řešení i pro vás
KONTAKT

Kontaktujte nás

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci? Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám do 3 hodin.
- Ozveme se vám do 3 hodin
- Non-stop podpora v češtině i angličtině
- Předběžnou nabídku máte do týdne
- Garance dostupnosti dat 99,99 %
Zavolejte nám
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo
+420 225 006 555
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.