Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

Algotech loni zvýšil obrat o pětinu na čtvrt miliardy

Algotech loni zvýšil obrat o pětinu na čtvrt miliardy

Technologická společnost Algotech v roce 2019 zvýšila obrat o pětinu na 250 milionů korun. Vedle dodávek systémů pro řízení vztahů se zákazníky a podnikových informačních systémů loni rostl zájem o cloudové služby. Novým zákazníkem se stala Škoda Auto. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Datacentrum Algotechu v současnosti spravuje jeden Petabyte zákaznických dat. Kvůli rostoucí poptávce každoročně navyšuje jeho kapacitu a inovuje hardware a software.

Algotech vedle mladoboleslavské automobilky spolupracuje také s BMW nebo kolínskou TPCA. Mezi další významné klienty patří Komerční banka, Moneta Money bank, Unipetrol, ČSA, Kapitol nebo ministerstvo pro místní rozvoj. „Nejsou to ale jen velké společnosti, se stejnou péčí přistupujeme také k malým a středním podnikům, které oceňují flexibilitu a rychlost implementace cloudových řešení, ale i jiných technologií, které pomáhají v podnikání. Ať už jsou to komunikační platformy nebo konzultace v oblasti bezpečnosti a GDPR," uvedl generální ředitel František Zeman.

Cloudové služby podle Zemana zažívají obrovský boom díky možnosti zabezpečit citlivá data. Každý rok přibývá kybernetických útoků nejen na samotné uživatele, ale především na instituce, které se stále častěji setkávají s různými druhy vyděračských virů. Loni kyberútoku čelila například benešovská nemocnice nebo těžební společnost OKD, obě instituce byly na několik dní vyřazeny z provozu a přišlo je to na desítky milionů korun.

V letošním roce se Algotech chystá na rozvoj mobilních sítí páté generace a také na internet věcí a průmysl 4.0. „Vyvinuli jsme a nasadili první instalace software pro lepší práci s různými typy čárových kódů, tak aby skladování a výroba byly co nejvíce automatizované," doplnil Zeman. Společnost se rovněž připravuje i na spuštění 5G sítí, které celý vývoj automatizace ještě urychlí. Díky novým zakázkám bude proto v letošním roce Algotech dále rozšiřovat podporu klientských služeb, kapacitu datového centra a také vývojové oddělení.

25.03.2020
[ zpět ]
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2020 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - Tvorba www stránek