Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

František Zeman o práci z domova: Přišla změna rytmu?

František Zeman o práci z domova: Přišla změna rytmu?

Práce z domova byla pro mnohé z nás úplně nová zkušenost. Ne že bychom předtím doma nikdy nic nedělali, ale pracovat pouze z domova bylo nové, a ze začátku to pro mnohé určitě představovalo i pěkné dobrodružství. Všechny nás „překvapilo“, že technologie fungují, komunikace je dokonce intenzivnější než dříve, a že obory, které to umožňují, fungují i bez velkých honosných kanceláří. 

Poučme se z této doby a v některých věcech pokračujme dále.

Určitě se nevrátíme naplno do kanceláří, ale nastavíme kombinovaný model. Stejně jsme hodnoceni za práci, kterou uděláme, a ne za to, jak dlouho u ní sedíme. Na druhou stranu je potřeba brát v úvahu i lidskou podstatu. Každý potřebujeme někam patřit a být něčeho součástí. Práce jen z domova by tyto vazby roztrhala. Udělali jsme v Algotechu průzkum a 98 % kolegů by chtělo být více doma, ale 75 % ze stejného vzorku chce mít i svoje pracovní místo. A teď se v tom vyznejte... Z tohoto pohledu firmy obecně čeká velmi citlivá organizační práce s ohledem na lidskou důstojnost a sounáležitost. 

Lidé jsou pro nás největší hodnotou a věřím, že dobrou komunikací se nám podaří najít takový model, který bude umožňovat zachování všeho tak, aby byli naši kolegové, zákazníci a vůbec celá naše komunita spokojena.

Navíc máme to štěstí, že náš obor situace, která dnes ve světě je, spíše nakopla a že potřebujeme kolegy nové. Kdybyste někdo o někom šikovném věděl, zkontaktujte se s Jitkou z HR. Seznam pozic najdete v sekci kariéra.

Všem přeji hezké letní dny a věřím, že změna rytmu, ke které jsme byli donuceni, nám přinese jen dobré.

František Zeman

 

09.07.2020
[ zpět ]
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2021 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - Tvorba www stránek