Telco: Zapojte do chodu své firmy chytré call centrum

Telco: Zapojte do chodu své firmy chytré call centrum
Články a zajímavosti

82 % zákazníků přejde ke konkurenci po zkušenosti se špatným zákaznickým servisem. Konkurenčních podniků nepřestává přibývat a retence zákazníků je čím dál tím důležitějším faktorem úspěšného fungování každé cílevědomé firmy.

82 % zákazníků přejde ke konkurenci po zkušenosti se špatným zákaznickým servisem. Konkurenčních podniků nepřestává přibývat a retence zákazníků je čím dál tím důležitějším faktorem úspěšného fungování každé cílevědomé firmy.

Očekávání Vašich klientů se každý rok zvyšují (potvrzuje více než ½ dotazovaných) a jen tak ledajaké kontaktní centrum už nestačí. Vše musí pracovat jako dobře naolejovaný stroj – a to jak ze stránky technické, tak personální.

 

Co Vám přinese kontaktní centrum

Dnes už si bez call centra většina firem ani neporadí. Pokud ho však dokážete díky moderním technologiím využít na 100 %, dá Vám výrazný náskok před konkurencí – co patří mezi výhody kvalitního customer care softwaru? 

 • Větší produktivita – díky systému je celý proces rychlý a plynulý; operátoři vždy vědí, co přesně mají dělat, a dostanou všechny informace, které potřebují, aby vše probíhalo efektivně. Jsou odstraněny zbytečné kroky a vše je bezprostřednější.
 • Lepší UX – pro zákazníka je mnohem příjemnější, když operátor ví, s kým a proč právě hovoří. Individualizovaný přístup je klíčový.
 • Jednoduché použití – software je přehledný a intuitivní.
 • Bezpečnost – ztráta citlivých informací je velkým strašákem ve všech call centrech. Moderní systémy naštěstí nabízí integrovaná opatření, která zabrání úniku dat (firemních i klientských) a zároveň zajistí dlouhodobou bezpečnost díky zálohování na cloud. 
 • Kategorizace zákazníků – k jednotlivým zákazníkům můžete přidat všechny důležité informace a nejen zlepšit komunikaci s nimi, ale i umožnit prioritizaci apod.
 • Více kanálů – koordinace čistě telefonních ústředen s dalšími formami komunikace může být složitá. Dnešní kontaktní centra umožňují reagovat skrz různé platformy, které jsou navzájem propojeny. Už nehrozí, že by telefonní operátor nic netušil o e-mailech od klienta, se kterým právě hovoří.

 

Jak vybírat telekomunikační služby

Chytrá kontaktní centra mají spoustu výhod a manažeři firem všeho druhu o ně projevují čím dál tím větší zájem. S rostoucí poptávkou se zvedá i nabídka a dnes už je na trhu tolik softwaru, že vyznat se v něm není zrovna lehké. 

Na co myslet při výběru call centra?

 • Typ systému – chcete jen telefonní ústřednu, nebo komplexní kontaktní centrum?
 • Cena – za stejnou cenu nedostanete vždy to samé. Neplaťte za funkce, které nepotřebujete.
 • Uživatelské prostředí – je systém pochopitelný pro Vaše operátory?
 • Implementace – jak náročná je? Lze systém propojit s dosavadní infrastrukturou?
 • Podpora – bude se Vám poskytovatel věnovat i po zavedení? Třeba v Algotechu nabízíme non-stop podporu.
 • Škálovatelnost – jak složité je systém rozšířit v případě růstu firmy?

 

Které call centrum je pro Vás

V Algotechu nabízíme 2 varianty kontaktního centra – a každá se bude hodit jinému typu firmy. Jak určit, která je ideální pro Vás?

Telekomunikační systém Avaya 

Tento produkt nabízíme ve spolupráci se světoznámým vývojářem komunikačních technologií: Avaya. Po rychlé implementaci máte přístup k široké škále nástrojů, které umožní interakci s klienty i mezi zaměstnanci. 

Kontaktní centrum Avaya je osvědčeným softwarem mezi špičkovými společnostmi po celém světě.

Kontaktní centrum AlgoCC

Český software (z naší vlastní dílny) si zakládá na jednoduchosti zavedení i provozu. Při vývoji jsme odstranili všechny zbytečnosti tak, aby naši zákazníci obdrželi jen to, co opravdu potřebují – a to v přímočarém uživatelském prostředí.

Pokud si stále nejste jistí, který z nich vybrat, neváhejte se obrátit na naše experty v rámci nezávazné konzultace.   

 

Implementace telefonní ústředny: krok za krokem

Když už máte vybranou telekomunikační službu, která se Vám bude nejvíce hodit, je načase ji zprovoznit. Na jaké kroky byste neměli zapomenout?

 1. Ujasněte si, proč kontaktní centrum potřebujete a na co jej budete primárně používat. Co bude nutné udělat, abyste těchto věcí dosáhli? Nezapomeňte vše konzultovat i s těmi, kteří budou za fungování call centra zodpovědní.
 2. Konfigurujte. Nikdy nedosáhnete na úplný potenciál softwaru, když jej neupravíte podle potřeb své firmy. V Algotechu Vám rádi poradíme a vezmeme si customizaci na starost.
 3. Proškolte zaměstnance a ujistěte se, že se v systému dokáží zorientovat. Trénink by měl být praktický, aby měli šanci si práci se softwarem vyzkoušet dřív, než budou volat s opravdovými zákazníky.
 4. Monitorujte efektivitu call centra díky plejádě analytických funkcí a nikdy nepřestávejte s optimalizováním jeho funkčnosti. Během prvních pár dnů/týdnů určitě narazíte na věci, které bude nutno změnit, aby vše probíhalo hladce.

Když chcete perfektně fungující kontaktní centrum, bude to vyžadovat práci a znalosti. Naši odborníci naštěstí mají s telekomunikačními službami skoro 20letou zkušenost a rádi Vám pomohou. 

Nebojte se zeptat; konzultace je úplně zdarma

 

Rozviňte naplno potenciál vašeho IT ještě dnes
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podobné články

Najdeme řešení i pro vás
KONTAKT

Kontaktujte nás

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci? Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám do 3 hodin.
- Ozveme se vám do 3 hodin
- Non-stop podpora v češtině i angličtině
- Předběžnou nabídku máte do týdne
- Garance dostupnosti dat 99,99 %
Zavolejte nám
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo
+420 225 006 555
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.