Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

4 technologické pilíře home office

4 technologické pilíře home office

V dnešním článku budeme hledat odpovědi na otázky, jak zajistit efektivní spolupráci, přístupnost nástrojů, dostupnost dat a kybernetickou bezpečnost v režimu flexibilního zaměstnávání

 

1. Základem práce z domu je zajistit dostupnost dat 

Nastal čas na přechod do cloudu. Otázkou již není, jestli vůbec do cloudu přejít, ale kdy to udělat. Podle iCorps Technologies má dnes 81 % podniků v cloudu alespoň jednu aplikaci nebo segment své infrastruktury.

Cloud je tou nejlepší možnou adresou pro vaše podnikání – veškerá data sdílíte vždy v reálném čase, bezpečně a v souladu s GDPR.

Jak vám pomůžeme? Již v roce 2012 jsme spustili vlastní datové centrum se sídlem v České republice. Vaše firemní data díky tomu nelítají přes půl světa a jsou neustále přístupná bez ohledu na místo, ze kterého pracujete. Zároveň vše zálohujeme na více lokalitách, takže o svá data nikdy nepřijdete. 

Tip: Posviťte si na jednotlivé druhy cloudu a zjistěte, v čem se liší.

  

2. Jak zvládnout home office? Udržujte kontakt se svými kolegy

Jistě jste byli zvyklí setkávat se se svými kolegy tváří v tvář. Za takových podmínek je zadávání úkolů a předávání informací o projektu daleko efektivnější. Alternativou, která vám alespoň zčásti nahradí sociální kontakt, je pořádání videokonferencí. 

Ze statistik společnosti Digital in the Round (2021) vyplývá, že nástroje pro videokonference:

 • zaznamenaly v roce 2020 nárůst o 535 %
 • využívá 76 % vzdálených pracovníků
 • zvyšují produktivitu o 50 %

Jak vám pomůžeme? Porady i obchodní meetingy budou hračkou díky silné technologii pro virtuální týmové konference Avaya Spaces. V rámci jednoho hovoru můžete propojit bez problémů až 200 pracovníků. 

 

3. Při práci z domu dbejte na bezpečnost 

V průměru každá desátá firma v České republice se během své praxe setkala s únikem dat. O důvod víc, proč dbát na zabezpečení systémů a ochranu dat.

Na co se při práci na dálku především zaměřit?

 • správné nastavení uživatelských rolí a přístupů do systémů
 • zavedení aktivní Virtual Private Network (VPN) pro účely vzdáleného připojení do sítě
 • šifrování zařízení a externích médií, na kterých se vyskytují firemní data
 • nastavení vícefaktorového přihlášení

Jak vám pomůžeme? Zákaznická a firemní data dnes tvoří podstatnou část hodnoty každé společnosti, proto zavedeme kybernetickou bezpečnost do vaší firmy a pomůžeme tím chránit Vaši stávající tržní pozici.

Tip: Přečtěte si náš článek o komplexní kyberbezpečnosti, ve kterém vám prozradíme, jak se chránit na všech frontách

 

4. Dopřejte svým pracovníkům kompletní vybavení

Určitě se neobejdete ani bez aplikací pro home office. Takovým balíčkem je i Microsoft 365 – nejznámější a nejspolehlivější kancelářský software, který spolehlivě nakopne vaši produktivitu. Řiďte svou firmu chytře: bezpečněji a rychleji než kdy dříve.

Jak vám pomůžeme? Nabízíme vám možnost vyzkoušet si na první měsíc tradiční kancelářský balíček Microsoft 365 ve virtuálním prostředí zcela zdarma. Pomůžeme vám s kompletní implementací a budeme vám krýt záda vždy, když to bude třeba. 

 

Dejte práci z domova šanci

S těmi správnými nástroji je to hračka. Uvidíte, že přesun do kanceláře, který trvá sotva pár kroků, není jedinou výhodou.

Díky přechodu na home office a s využitím těch správných technologií:

 • nejste závislí na své kanceláři
 • pracujete efektivně i když nesedíte v jedné místnosti
 • šetříte za pronájem a provoz kanceláří
 • snížíte ekologickou zátěž životního prostředí

Chcete zajistit hladký přechod, nebo zefektivnit současné fungování? Nečekejte. Jednejte. V Algotechu vám pomůžeme překonat veškeré překážky s tím spojené. V rámci bezplatné online konzultace s vámi prodiskutujeme veškeré příležitosti i možná úskalí a navrhneme řešení vhodné přímo pro váš byznys. 

 
23.09.2021
[ zpět ]
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2021 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - Tvorba www stránek