Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

Rozhovor s Martinou Borkovcovou z oddělení Vývoj na zakázku

06. 07. 2022
Jak hodnotí svůj profesní posun i vývoj celého Algotechu a jeho firemní kulturu, co obnáší její pracovní pozice, jak obvykle probíhá její pracovní den, ale i jak nejraději tráví (a chce trávit v budoucnosti) svůj volný čas, to vše i mnohem více prozradila v rozhovoru Martina Borkovcová, Scrum Master a QA v oddělení Vývoje na zakázku.
Rozhovor s Martinou Borkovcovou z oddělení Vývoj na zakázku

Kdybys měla popsat Algotech ve třech větách, co bys řekla?

Algotech pro mě znamená přátelské prostředí, spoustu inspirativních a inteligentních lidí, se kterými je radost spolupracovat, a kreativní projekty pro zajímavé zákazníky. Když někde pracuji a trávím tam čas, potřebuji se tam cítit dobře. A to Algotech jednoznačně splňuje.

 

Jak vypadal Algotech, když jsi nastoupila – počet oddělení, zaměstnanců, sídlo…?

V mých pracovních začátcích měl Algotech 3 oddělení: Telco, ERP a Cloud. Dnes tu jsou tato oddělení také, jen pod trochu jinými názvy. Vznikají nová oddělení, ta stávající se rozšiřují a vyvíjí, a s tím i celý Algotech. Portfolio služeb nabízených v rámci oddělení je čím dál pestřejší. Například oddělení Vývoj na zakázku, jehož jsem součástí, v době mého nástupu do Algotechu ještě neexistovalo.

 

Jak dlouho působíš v Algotechu? Jaké byly tvoje začátky? Na jé pozici jsi začínala?

V Algotechu jsem začínala na pozici recepční. To byl rok 2016 a já jsem studovala vysokou školu. Po studiu mě osud zavedl do jiné IT společnosti. Nakonec jsem se ale rozhodla, že právě moje zkušenost s firemní kulturou a celkově s atmosférou a přístupem v Algotechu je přesně ten důvod, proč se vrátit. Nyní jsem již 2 roky zpět na „Algopalubě“.

 

Na jaké pozici v Algotechu působíš nyní?

Pracuji jako Scrum Master a Quality Assurance na vývojovém projektu v oddělení Vývoje na zakázku. Ráda se podílím na projektech, které mají smysl a vidím v nich potenciál.  Baví mě dělat věci kreativně a posouvat dál sama sebe i svůj tým. A s tím souvisí i moje role. Spolupracuji s týmem na vývoji produktu, po stránce analytické i organizační. Společně posouváme celý produkt dál, neustále jej inovujeme a rozvíjíme. Zároveň zajišťuji, abychom předali zákazníkovi kvalitní produkt, který odpovídá jeho požadavkům a usnadní mu práci.

 

Dokázala sis na začátku představit, kam až se v Algotechu posuneš?

V dobách, kdy jsem byla v Algotechu na brigádě jako recepční, tak ještě ne. Po studiích jsem začínala jako projektová administrátorka u jiného zaměstnavatele, kde jsme interně implementovali CRM systém. Začala jsem analyzovat požadavky různých oddělení, na základě toho sepisovat zadání, a následně jsme společně s dodavatelem systém implementovali a testovali. Tento směr mě bavil. Pak už mně zbývalo jenom změnit pracovní pozici. A to mně umožnil právě Algotech a umožňuje to i nadále – nastoupila jsem na pozici testerky a konzultantky a posunula jsem se až tam, kde jsem nyní. Vše je o přístupu, jak ze strany zaměstnance, tak i zaměstnavatele. A tohle v Algotechu funguje.

 

Jak vypadá tvůj pracovní den?

Každý den vypadá trochu jinak. Start je obvykle stejný, každé ráno absolvuji s týmem stand up meeting, kde řešíme na operativní úrovni, jak jsme se z pohledu vývoje posunuli za předchozí den a co nás čeká dnes. A pak už je to různé – konzultace s vývojáři, schůzky se zákazníkem a mnoho dalšího.

 

Jak myslíš, že bude IT vypadat za dalších 25 let?

To je skutečně velmi složitá otázka, z křišťálové koule věštit neumím. Věřím však, že IT bude úplně jiné než teď. A už teď se na to těším.

 

Jak trávíš volný čas?

Nejraději vyplňuji své osobní volno sportem, baví mě běh, cyklistika, lyžování, bruslení, občas fitness. V současnosti mně však nejvíce volného času zabírá rekonstrukce domu. Už se naštěstí chýlí ke konci, takže doufám, že v příštím rozhovoru už na tuto otázku odpovím „relaxováním u bazénu a grilováním“.

 

Co bys popřála Algotechu do budoucna? 

Algotechu přeji další zajímavé projekty a zákazníky. A hlavně, aby stávající firemní kultura a celkově atmosféra zůstala taková, jakou ji znám.

 

FB in
Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci?
Napište nám! Kontaktujeme vás obratem. Konzultaci zvládneme rychle a efektivně.
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2022 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - cookies