ERP systémy Oracle EBS a Oracle JD Edwards v roce 2023 a dalších letech

ERP systémy Oracle EBS a Oracle JD Edwards v roce 2023 a dalších letech
Články a zajímavosti

Na světě je více než 10 000 organizací, které implementovaly ERP systémy Oracle EBS a JD Edwards. Dnes jsou na rozcestí s rozhodnutím, zda dále tyto ERP systémy rozvíjet, nebo se vydat novou neprozkoumanou cestou. Proto jsme pro vás připravili krátké shrnutí, kde jsme nastínili náš pohled na budoucnost ERP systémů od společnosti Oracle. 

Každá společnost jedinečná stejně jako každá implementace ERP – v detailech se nepodobá žádné jiné. S největší pravděpodobností každá firma využívající ERP Oracle JD Edwards investovala desítky let práce, aby své firemní procesy optimalizovala do ideální podoby a do stejné podoby postupně vytvarovala i svůj ERP systém. Nicméně po určité době vždy přijde čas na rozhodnutí, zda je současný ERP systém stále dobrý a společnosti pomáhá, nebo jestli zda by bylo vhodné se poohlédnout po jiném ERP řešení. 

 

Jaké jsou tedy vaše možnosti? 

 Ponechání stávajícího ERP systému 

Ponechte si současný ERP systém takový, jaký je – jde pochopitelně o nejjednodušší možnost. Pokud využíváte verzi Oracle EBS 12.2 nebo JD Edwards EnterpriseOne 9.2, budete nadále dostávat podporu Premier Support od společnosti Oracle až do konce roku 2033, tedy více než 11 let. To je dostatečně dlouhá doba pro případná další budoucí rozhodnutí. Společnost Oracle navíc garantuje, že bude pokračovat ve vydávání každoročních inovačních verzí svých ERP systémů každý podzim. Poslední verzí Oracle EBS je verze R12.2.12, která byla vydána 18. listopadu 2022 a u JD Edwards verze Release 23 ze stejného dne. 

I v případě ponechání stávajícího ERP doporučujeme pravidelně systém aktualizovat na novější verze, abyste si mohli užívat nových možností ERP Oracle. Díky modernímu uživatelskému rozhraní a uživatelské přívětivosti jednotlivých aplikací můžete řídit efektivně a digitálně svou každodenní práci. Společnost Oracle každý rok posunuje Premier Support svých ERP systémů o jeden rok, což se stalo již třikrát a výsledkem je zmíněný 31. prosinec 2033. 

  

Migrace ERP Oracle do cloudu 

Přesun Oracle EBS nebo Oracle JD Edwards na cloudovou infrastrukturu je běžným technologickým pokrokem. Je to ponoření se do světa cloudu, využívání jeho výhod a zároveň využívání všech dosavadních investic do Oracle ERP systémů. Vlastní servery a jejich údržba již nebudou vaší starostí – váš poskytovatel cloudových služeb pro vás zajistí: 

  • funkční ERP systém, 
  • aktualizace a opravy, 
  • průběžné funkční údržby 
  • a v ideálním případě i aplikační support

Právě tuto komplexní nabídku služeb pro Oracle ERP systémy poskytujeme u nás v Algotechu. Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku. 

 

Další alternativy 

Existuje i mnoho dalších alternativ. Můžete zkoušet hledat nová ERP řešení, můžete přemýšlet o vývoji vlastních systémů nebo se vydat i dalšími neprozkoumanými cestami. Nevěřte ale slepě všemu, co vidíte, slyšíte a čtete. Naslouchejte, ale přemýšlejte. A pokud si nebudete jistí, neváhejte se na nás obrátit

Rozviňte naplno potenciál vašeho IT ještě dnes
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podobné články

Najdeme řešení i pro vás
KONTAKT

Kontaktujte nás

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci? Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám do 3 hodin.
- Ozveme se vám do 3 hodin
- Non-stop podpora v češtině i angličtině
- Předběžnou nabídku máte do týdne
- Garance dostupnosti dat 99,99 %
Zavolejte nám
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo
+420 225 006 555
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.