Kdy se nevyplatí dělat kompromisy aneb vývoj softwaru na zakázku

Kdy se nevyplatí dělat kompromisy aneb vývoj softwaru na zakázku
Články a zajímavosti

Pořídili jste si do firmy vynikající software – stabilní, bezpečný, aktualizovaný, a dokonce i s přívětivým uživatelským rozhraním. Má jen jednu nevýhodu – neobsahuje funkce, které jste nutně potřebovali, případně pokrývá vaše specifické potřeby pouze částečně. Někdy se zkrátka nevyplatí dělat kompromisy, ale vsadit na zdánlivě dražší řešení, které ale plně vyhoví vašim požadavkům – vsadit na vývoj na zakázku.

Vývoj softwaru na míru může být pro vaši firmu tím nejlepším rozhodnutím – alespoň co se programového vybavení týče. Přináší totiž celou řadu výhod, jako je lepší škálovatelnost a flexibilita, a to při nižších výsledných nákladech. Navíc jde o způsob, jak spolehlivě držet krok s nejnovějšími trendy. Ty je nutné kontinuálně sledovat díky neustále zrychlujícím se technologiím a stále rostoucím potřebám zákazníků.

Vývoj softwaru na zakázku poskytne vaší společnosti flexibilitu a škálovatelnost, díky čemuž můžete rozšiřovat nebo snižovat rozsah a přizpůsobovat jej vašim potřebám. Běžnější alternativa, klasický „hotový“ software, může být v mnoha ohledech neefektivní nebo nedostatečná.

 

Proč právě vývoj softwaru na zakázku?

Vývojem softwaru na zakázku se rozumí tvorba a údržba softwarových aplikací na míru, které přinášejí (pro vás) jedinečné funkce. Jde přesně o funkce zmíněné v úvodu, tedy takové, které obvykle nejsou k dispozici u běžného hotového softwaru vyvíjeného pro široké komerční využití. Software na zakázku je vždy vyvíjený pro konkrétní společnost, zahrnuje a implementuje tedy specifické potřeby a požadavky této společnosti. O zakázkový vývoj se zpravidla stará externí softwarová společnost, která má odborné znalosti a zdroje k jeho zajištění.

Vývoj softwaru na zakázku je pro vaši firmu vhodný, pokud potřebujete oslovit své klienty jedinečným a přesvědčivým způsobem. Pokud má vaše společnost náročné klienty nebo požadavky, které tradiční hotové softwarové produkty nesplňují, je vývoj softwaru na zakázku pravděpodobně tou nejlepší volbou. Množství výhod, které získáte, sahá od vyšší efektivity až po nepřetržitou zákaznickou podporu a mnoho dalších.

 

Výhody zakázkově vyvíjeného softwaru

Pojďme se podrobně podívat na jednotlivé benefity, které přináší na míru „ušitý“ software přímo pro vás.

  • Zvýšená flexibilita a škálovatelnost – software na míru je flexibilní a dokonale se přizpůsobí vašim obchodním potřebám. Můžete se podrobně rozhodnout, které funkce chcete zahrnout a které vynechat. Kromě toho může vývojář aplikace dále upravovat, což vede k dalšímu zvýšení operativnosti a produktivity.
  • Personalizace a kustomizace – získáte naprosto otevřenou možnost personalizace ve formě specifických funkcí, ale i UI (uživatelského rozhraní). Software na míru se navíc vždy snáze přizpůsobí pracovním postupům a procesům vaší společnosti a pomůže vám co nejlépe uspokojit vaše obchodní a technologické potřeby.
  • Bezproblémové přijetí managementem i uživateli – software vyvinutý speciálně pro potřeby vaší společnosti umožní organické a hladké přijetí napříč celou firmou.
  • Silné a spolehlivé zabezpečení – software vytvořený na zakázku bude pravděpodobně bezpečnější než běžné produkty. Mnoho společností zabývajících se vývojem softwaru na zakázku má rozsáhlé zkušenosti v oblasti kybernetické bezpečnosti, které získaly během práce na různých projektech, a to zaručuje, že zajistí robustní zabezpečení vašeho řešení na míru. Navíc získáváte kontrolu nad tím, jaké bezpečnostní technologie se budou do vašeho produktu integrovat.
  • Spolehlivá podpora a údržba – společnost zajišťující vývoj softwaru na zakázku vám poskytne specializované týmy servisní a technické podpory, které jsou připraveny vyřešit jakýkoli problém, který se může objevit.
  • Optimalizace nákladů – významnou výhodou softwaru na zakázku jsou optimalizované náklady. Ty se nemusí projevit v investičních nákladech (které jsou zpravidla vyšší než u běžného softwaru), ale v provozních nákladech, kdy specifické funkce zakázkového softwaru zvyšují efektivitu a šetří čas zaměstnanců.

 

V Algotechu vyvíjíme software na míru, a to od architektury přes testování až po integraci s nejrůznějšími systémy. Do reálného produktu dokážeme přetvořit i to nejméně konkrétní zadání a každý IT projekt vždy dokončíme. Neváhejte se na nás obrátitdíky seniornímu týmu vývojářů si poradíme i s nejsložitějšími projekty.

Rozviňte naplno potenciál vašeho IT ještě dnes
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podobné články

Najdeme řešení i pro vás
KONTAKT

Kontaktujte nás

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci? Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám do 3 hodin.
- Ozveme se vám do 3 hodin
- Non-stop podpora v češtině i angličtině
- Předběžnou nabídku máte do týdne
- Garance dostupnosti dat 99,99 %
Zavolejte nám
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo
+420 225 006 555
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.