Rozhovor se zaměstnancem: Petr Loužecký

Rozhovor se zaměstnancem: Petr Loužecký
Rozhovory se zaměstnanci

Jsme česká IT společnost s více než 100 zaměstnanci – a našich zaměstnanců si velice vážíme. Nechceme být chladný korporát. I to je jeden z důvodu, proč si zakládáme na lidském přístupu, pochopení a vstřícnosti. Ale kdo jsou naši zaměstnanci? Jaké je pracovat pro Algotech? A co dělají naši lidé ve svém volném čase? To vše se můžete dozvědět v našem menším seriálu rozhovorů se zaměstnanci. Dnes si popovídáme s Petrem Loužeckým, který v Algotechu pracuje na pozici ředitele pro cloudové služby).

Jsme česká IT společnost s více než 100 zaměstnanci – a našich zaměstnanců si velice vážíme. Nechceme být chladný korporát. I to je jeden z důvodu, proč si zakládáme na lidském přístupu, pochopení a vstřícnosti. Ale kdo jsou naši zaměstnanci? Jaké je pracovat pro Algotech? A co dělají naši lidé ve svém volném čase? To vše se můžete dozvědět v našem menším seriálu rozhovorů se zaměstnanci.

Dnes si popovídáme s Petrem Loužeckým, který v Algotechu pracuje na pozici ředitele pro cloudové služby).

 

Jak dlouho pracuješ pro Algotech? Na jaké pozici?

V Algotechu jsem teprve 10 let :-) Většinu této doby se věnuji cloudu a jeho rozvoji.  V průběhu doby jsem však měl i příležitost spouštět a mít roky odpovědnost za oddělení Service Desku, pomoci integrovat nově koupenou společnost zabývající se CRM systémy a nastavit její fungování v rámci Algotechu. Rád vzpomínám i na dobu s odpovědnosti za část velkou TELCO služeb.  Doba přinesla i výzvu ve formě novinky GDPR a šanci postavit produkt ve formě poradenství či auditů.  Dlouhodobě se zajímám o kybernetickou bezpečnost, která je i jedním z podproduktů AlgoCloudu.

V cloudu mám aktuálně absolutní prioritu. Není to technologiích, ale hlavně o lidechkvalitě, presales, produktu, marketingu či vazbě na sales tým, což hodně souvisí s rolí v managementu firmy, kde nám jde o stejné hodnoty napříč firmou. Věděli jste, že máme v Algotechu 4 hodnoty? Je to Pomoc, Kreativita, Řemeslo a Lidé.

 

Chtěl jsi vždycky dělat v této oblasti?

U mě se z koníčku stalo povolání, díky tomu mě práce stále baví a těším se na nové výzvy, které rychle se měnící doba přináší. S počítači jsem začal už na základní škole, a od nějaké roku 1993 to byl hlavní koníček, kdy jsem od základního programování a skládání počítačů pro kamarády přešel k tvorbě webů a následně již jako zaměstnanec prošel uživatelskou podporou, tj. helpdeskem, podporou bankovních treasury systémů, přes sítě a ústředny přes projektového manažera až k dnešní práci. Jinak abych odpověděl na otázku, nebyla to původní profesní cesta, jsem vystudovaný odhadce nemovitostí :-)

 

Co přesně máš jako ředitel cloudových služeb na starosti?

Hodně jsem již napověděl v předchozích otázkách. Hlavní odpovědnost mám za spokojenost našich zákazníků, našich zaměstnanců a pochopitelně i ekonomickou stránku věci.  Hodně se snažím, aby byl náš cloud technologicky na špičce a dokázal nabídnout služby s přidanou hodnotou. Mám velkou radost, že toto máme ve firmě hodně společný názor a je to spíše o směřování energie na správné věci než o denní kontrole. Odpovědnost máme všichni tak nějak přímo v DNA, je to tako AlgoDNA. 

 

Pamatuješ si, jak jsi v Algotechu začínal?

Jasně, i pohovor s Františkem (CEO Algotechu) :) Hlásil jsem se na pozici projektového manažera, v té době jediného, byla to super zkušenost. Je skvělé vidět, jak se firma za roky změnila a rozrostla

 

Co tě v práci nejvíc baví?

Dělat něco, co má cíl a smysl, s partou skvělých lidí – a to myslím i včetně zákazníků. Není den, kdy bych nepotkal někoho zajímavého, neřešil zajímavé téma či nedostal zajímavou nabídku. Mám rád interakci s lidmi, a té mám většinu dnů opravu hodně :-)

 

Jak vypadá tvůj běžný pracovní den?

Jsem ranní typ, tak bývám v kanceláři celkem brzy, kolem 7 ranní. Denní plán už mám většinou rozmyšlen předem, tak pokud se neděje něco mimořádného (přeci jen cloud jede 24 hodin denně), tak odbavím administrativu a věnuji si naplánovým činnostem. Ať už jsou to zákaznické či interní schůzky, spolupráce s obchodem a presales. Nebo se věnuji  adhoc věcem v rámci provozu firmy.  Snažím se vyhradit i čas na tvůrčí práci. Jsem hodně zvyklý plánovat, proto kalendář vypadá někdy trochu hrozivě, ale má to celkem systém :-)

 

Jak naopak trávíš čas mimo kancelář?

Většinově s manželkou, ať jsou to procházky, výlety (což je nyní trochu složitější) nebo vyrazím občas sám na kolo či moto projížďku. Velkým koníčkem se staly naše dvě rozmazlené kočky, kterým pokorně doma sloužíme a bydlíme u nich (vtip :-)). Duší jsem autíčkář, takže když to jde, čtu nebo sleduji něco o autech, studuji motory nebo dávám postupně do 100% stavu starší auto, se kterým si pak náramně užíváme výlety. 
 

Rozviňte naplno potenciál vašeho IT ještě dnes
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podobné články

Najdeme řešení i pro vás
KONTAKT

Kontaktujte nás

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci? Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám do 3 hodin.
- Ozveme se vám do 3 hodin
- Non-stop podpora v češtině i angličtině
- Předběžnou nabídku máte do týdne
- Garance dostupnosti dat 99,99 %
Zavolejte nám
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo
+420 225 006 555
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.