Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

Rozhovor se zaměstnancem: Petr Loužecký

27. 03. 2020
Jsme česká IT společnost s více než 100 zaměstnanci – a našich zaměstnanců si velice vážíme. Nechceme být chladný korporát. I to je jeden z důvodu, proč si zakládáme na lidském přístupu, pochopení a vstřícnosti. Ale kdo jsou naši zaměstnanci? Jaké je pracovat pro Algotech? A co dělají naši lidé ve svém volném čase? To vše se můžete dozvědět v našem menším seriálu rozhovorů se zaměstnanci. Dnes si popovídáme s Petrem Loužeckým, který v Algotechu pracuje na pozici ředitele pro cloudové služby).
Rozhovor se zaměstnancem: Petr Loužecký

Jsme česká IT společnost s více než 100 zaměstnanci – a našich zaměstnanců si velice vážíme. Nechceme být chladný korporát. I to je jeden z důvodu, proč si zakládáme na lidském přístupu, pochopení a vstřícnosti. Ale kdo jsou naši zaměstnanci? Jaké je pracovat pro Algotech? A co dělají naši lidé ve svém volném čase? To vše se můžete dozvědět v našem menším seriálu rozhovorů se zaměstnanci.

Dnes si popovídáme s Petrem Loužeckým, který v Algotechu pracuje na pozici ředitele pro cloudové služby).

 

Jak dlouho pracuješ pro Algotech? Na jaké pozici?

V Algotechu jsem teprve 10 let :-) Většinu této doby se věnuji cloudu a jeho rozvoji.  V průběhu doby jsem však měl i příležitost spouštět a mít roky odpovědnost za oddělení Service Desku, pomoci integrovat nově koupenou společnost zabývající se CRM systémy a nastavit její fungování v rámci Algotechu. Rád vzpomínám i na dobu s odpovědnosti za část velkou TELCO služeb.  Doba přinesla i výzvu ve formě novinky GDPR a šanci postavit produkt ve formě poradenství či auditů.  Dlouhodobě se zajímám o kybernetickou bezpečnost, která je i jedním z podproduktů AlgoCloudu.

V cloudu mám aktuálně absolutní prioritu. Není to technologiích, ale hlavně o lidechkvalitě, presales, produktu, marketingu či vazbě na sales tým, což hodně souvisí s rolí v managementu firmy, kde nám jde o stejné hodnoty napříč firmou. Věděli jste, že máme v Algotechu 4 hodnoty? Je to Pomoc, Kreativita, Řemeslo a Lidé.

 

Chtěl jsi vždycky dělat v této oblasti?

U mě se z koníčku stalo povolání, díky tomu mě práce stále baví a těším se na nové výzvy, které rychle se měnící doba přináší. S počítači jsem začal už na základní škole, a od nějaké roku 1993 to byl hlavní koníček, kdy jsem od základního programování a skládání počítačů pro kamarády přešel k tvorbě webů a následně již jako zaměstnanec prošel uživatelskou podporou, tj. helpdeskem, podporou bankovních treasury systémů, přes sítě a ústředny přes projektového manažera až k dnešní práci. Jinak abych odpověděl na otázku, nebyla to původní profesní cesta, jsem vystudovaný odhadce nemovitostí :-)

 

Co přesně máš jako ředitel cloudových služeb na starosti?

Hodně jsem již napověděl v předchozích otázkách. Hlavní odpovědnost mám za spokojenost našich zákazníků, našich zaměstnanců a pochopitelně i ekonomickou stránku věci.  Hodně se snažím, aby byl náš cloud technologicky na špičce a dokázal nabídnout služby s přidanou hodnotou. Mám velkou radost, že toto máme ve firmě hodně společný názor a je to spíše o směřování energie na správné věci než o denní kontrole. Odpovědnost máme všichni tak nějak přímo v DNA, je to tako AlgoDNA. 

 

Pamatuješ si, jak jsi v Algotechu začínal?

Jasně, i pohovor s Františkem (CEO Algotechu) :) Hlásil jsem se na pozici projektového manažera, v té době jediného, byla to super zkušenost. Je skvělé vidět, jak se firma za roky změnila a rozrostla

 

Co tě v práci nejvíc baví?

Dělat něco, co má cíl a smysl, s partou skvělých lidí – a to myslím i včetně zákazníků. Není den, kdy bych nepotkal někoho zajímavého, neřešil zajímavé téma či nedostal zajímavou nabídku. Mám rád interakci s lidmi, a té mám většinu dnů opravu hodně :-)

 

Jak vypadá tvůj běžný pracovní den?

Jsem ranní typ, tak bývám v kanceláři celkem brzy, kolem 7 ranní. Denní plán už mám většinou rozmyšlen předem, tak pokud se neděje něco mimořádného (přeci jen cloud jede 24 hodin denně), tak odbavím administrativu a věnuji si naplánovým činnostem. Ať už jsou to zákaznické či interní schůzky, spolupráce s obchodem a presales. Nebo se věnuji  adhoc věcem v rámci provozu firmy.  Snažím se vyhradit i čas na tvůrčí práci. Jsem hodně zvyklý plánovat, proto kalendář vypadá někdy trochu hrozivě, ale má to celkem systém :-)

 

Jak naopak trávíš čas mimo kancelář?

Většinově s manželkou, ať jsou to procházky, výlety (což je nyní trochu složitější) nebo vyrazím občas sám na kolo či moto projížďku. Velkým koníčkem se staly naše dvě rozmazlené kočky, kterým pokorně doma sloužíme a bydlíme u nich (vtip :-)). Duší jsem autíčkář, takže když to jde, čtu nebo sleduji něco o autech, studuji motory nebo dávám postupně do 100% stavu starší auto, se kterým si pak náramně užíváme výlety. 
 

FB in
Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci?
Napište nám! Kontaktujeme vás obratem. Konzultaci zvládneme rychle a efektivně.
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2022 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - cookies