Telefon
non-stop podpora
Facebook Youtube LinkedIN

Český cloud: Mějte svá data pod kontrolou

Český cloud: Mějte svá data pod kontrolou

K čemu je dobrý cloud?

Hlavními důvody, proč se podniky pro cloudová řešení rozhodují, jsou zpravidla flexibilita a dostupnost dat. Cloudové služby se dokáží přizpůsobovat potřebám firmy prakticky bez prodlení a nejsou závislé na omezujících parametrech hardwaru. 

Podle toho, kdo spravuje server, na kterém se data ukládají, rozlišujeme cloudy veřejné, hybridní a privátní. Každý z nich nabídne jinou úroveň zabezpečení i finanční nákladnosti. Dále můžeme cloudy rozdělit na české a zahraniční.

Chcete vědět, jaké jsou hlavní výhody cloudu a jestli má smysl zrovna pro vás? Přečtěte si náš článek Co je cloud computing. 

 

Jsou vaše data v cloudu v bezpečí?

Přestože jsou cloudové služby dnes již dobře dostupné a spolehlivé, ne všechny vám poskytnou stejnou jistotu a bezpečnost. V případě cloudů spravovaných z druhého konce světa máte nad svými daty mnohem omezenější kontrolu. Nastane-li jakýkoliv problém, mohou se objevit komplikace s podporou, řešení se prodlužuje a společnosti vznikají zbytečné škody. Citlivou oblastí je také ochrana osobních údajů a s ní spojená legislativa

 

Výhody českého cloudu

Uvažujete-li o cloudovém řešení pro svou firmu, pečlivě vybírejte poskytovatele. Ten by měl být schopen nejen přizpůsobit se vašim požadavkům, zaručit maximální zabezpečení vašich dat, ale také zajišťovat okamžitý a kvalitní servis. Pokud se vám nelíbí představa, že se vaše data ukládají „někde“ ve světě a zcela mimo vaši kontrolu, vyberte si český cloud. Kromě fyzické blízkosti datového úložiště získáte v případě českého cloudu i pohotovější komunikaci a zákaznický servis v češtině.

 

Maximálně bezpečné cloudové řešení 

Algotech splňuje všechna zmíněná kritéria. Jsme česká firma, která si zakládá na maximálním standardu bezpečnosti a zákaznické podpory. Máme vlastní datové centrum v České republice a dokážeme vám zajistit rychlý a stabilní přístup k vašim datům. Ozvěte se nám, rádi vám sestavíme řešení na míru. 

 
01.10.2021
[ zpět ]
Algotech ve dvou minutách - video
Sledujte nás na Facebooku

Copyright © 2022 - Algotech a.s. - all rights reserved - Zpracování osobních údajů - všeobecné obchodní podmínky - cookies