Service desk aneb definitivní tečka za problémy v IT

Service desk aneb definitivní tečka za problémy v IT
Články a zajímavosti

Moderní organizace jsou stále více závislé na informačních technologiích a IT systémech, a to ve všech oblastech činnosti. S růstem složitosti IT infrastruktury a zvýšením počtu uživatelů však roste i pravděpodobnost vzniku chyb, selhání a technických problémů. Jak mohou organizace řešit tyto problémy rychle a efektivně? Odpovědí je service desk.

Co je to service desk a jak funguje?

Service desk je zjednodušeně řečeno vzdálená IT správa. Je to technická podpora pro uživatele IT systémů a jedno centrální místo, kde mohou nahlásit a řešit své potíže a dotazy týkající se IT infrastruktury. Rozhraní service desku může umožnit také sledovat stav požadavku a poskytuje uživateli aktualizace o jeho řešení.

V případě outsourcingu service desku jde o centralizovanou službu, na kterou se uživatel obrací obvykle skrze e-mail, webové rozhraní nebo telefonicky, když narazí na problém, případně má dotaz. Pracovníci service desku v ticketovacím systému přidělí jednotlivým incidentům a požadavkům tickety a začnou je řešit podle definovaných postupů a procesů. Technická podpora je poskytována na základě typu problému a priority, kterou má problém pro uživatele a pro organizaci.

Kvalita service desku je dána především rychlostí komunikace a samotného řešení, ale i dostupností. Dobrý service desk reaguje na požadavky v řádu minut, většinu zvládá vyřešit do desítek minut, a to včetně složitějších problémů. Uživatelé se také na některé service desky mohou obrátit 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

Hlavní výhody outsourcingu service desku

  1. Úspora vlastních zdrojů: Podstatou service desku je tým administrátorů, kteří jsou znalí problémů a dokáží požadavky efektivně řešit. Právě proto se firmy pro outsourcing rozhodují. Zajistit si vlastní IT správu v takovém rozsahu a dostupnosti z vlastních zdrojů by bylo příliš náročné.
  2. Zvýšení produktivity: Service desk zvyšuje produktivitu organizace tím, že umožní uživatelům rychle řešit problémy s IT. To znamená méně ztraceného času na řešení problémů a více času na práci, kterou mají uživatelé vykonávat.
  3. Samoobsluha: Vedle samotného řešení administrátory poskytuje service desk také informace uživatelům formou „knowledgebase“ samoobsluhy. V ní si uživatelé najdou svojí situaci s popsaným řešením.
  4. Průběžná aktualizace systémů: Service desk může také proaktivně kontrolovat stav IT systémů společnosti a dbát na jejich pravidelnou aktualizaci. Nestane se tak, že by uživatelé pracovali se zastaralým softwarem.
  5. Udržování přehledu: Service desk vykazuje statistiky a přehledy o tom, jaké problémy řeší a jak dlouho řešení trvají. Na základě těchto informací se pak může aktualizovat knowledgebase nebo dále zefektivňovat chod firmy.
  6. Zvýšení uživatelské spokojenosti: Tím, že service desk poskytuje rychlou a efektivní technickou podporu, mají uživatelé pocit, že jejich problémy jsou brány vážně a řešeny co nejdříve.

Chcete udělat tečku za svými problémy s IT? Outsourcujte jejich řešení na náš service desk! Naši zkušení administrátoři se postarají o vše a vy i vaši zaměstnanci abyste se se můžete věnovat tomu, co je pro vaší práci skutečně důležité.

Rozviňte naplno potenciál vašeho IT ještě dnes
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podobné články

Najdeme řešení i pro vás
KONTAKT

Kontaktujte nás

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci? Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám do 3 hodin.
- Ozveme se vám do 3 hodin
- Non-stop podpora v češtině i angličtině
- Předběžnou nabídku máte do týdne
- Garance dostupnosti dat 99,99 %
Zavolejte nám
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo
+420 225 006 555
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.