Priority rozvoje ERP systémů Oracle JDE v roce 2023

Priority rozvoje ERP systémů Oracle JDE v roce 2023
Články a zajímavosti

ERP systémy pomáhají řídit celou společnost – akvizice, prodej, skladování, finance nebo třeba HR. Jak je ale můžete využívat skutečně efektivně a na maximum? Máme pro vás 5 priorit, na které se zaměří většina společností. Přečtěte si, jaké to jsou.

ERP Oracle JD Edwards EnterpriseOne (dále JDE) je ERP systém pro plánování podnikových zdrojů, který je vysoce ceněný zejména pro svou schopnost integrovat obchodní operace mezi různými odděleními společností. ERP systém Oracle JDE se využívá napříč průmyslovými odvětvími od výroby a distribuce až po finanční služby a maloobchod. Jak se komunita uživatelů ERP Oracle JDE neustále vyvíjí a roste, společnosti se zaměřují na konkrétní projekty řešení firemních procesů v ERP, které jim pomohou zůstat konkurenceschopné a zefektivnit jejich provoz.

Nedávný průzkum společnosti Quest, která sdružuje uživatele ERP Oracle po celém světě, zjistil, že se podniky v příštích 12 až 18 měsících zaměří na následujících pět hlavních priorit.

 

1. Orchestrace v ERP systému

Oracle JDE Orchestrator je výkonný nástroj, který umožňuje společnostem integrovat externí aplikace a rozhraní s obchodními daty a logikou ERP systému. Díky němu mohou zefektivnit své obchodní procesy a zlepšit uživatelskou zkušenost. To je důvod, proč 44 % respondentů v průzkumu Quest uvedlo implementaci nebo rozšiřování orchestrací jako svou nejvyšší prioritu. Samotný Orchestrator prošel v posledních letech významnými aktualizacemi a vylepšeními, díky nimž je pro zákazníky ještě cennější.

 

2. Automatizace podnikových procesů

Zlepšení automatizace podnikových procesů – zejména těch obchodních – prostřednictvím funkčnosti JDE je pro mnoho podniků prioritou na prvním místě (byť se podle průzkumu umístila na místě druhém). Funkce procesních toků nové generace v JDE umožňují obchodním analytikům navrhovat a nasazovat automatizované obchodní procesy bez hlubokých vývojářských dovedností nebo složitých úprav.

Tip: Mohlo by vás zajímat, jak dosáhnout vyšší efektivity optimalizací firemních procesů v ERP.

 

3. Používání nejnovější verze ERP Oracle JDE

Chcete, aby váš ERP systém JDE držel krok s nejnovějšími inovacemi a současně byl dokonale zabezpečený aktuálními záplatami proti hackerským útokům? Nejlepším řešením je využívání poslední verze JDE. Používání nejnovější verze JDE zůstává kritickou oblastí zájmu téměř 35 % společností, které se zúčastnily průzkumu Quest.

 

4. Prozkoumávání nástrojů low-code a no-code

Dalších 30 % respondentů průzkumu uvedlo, že krátkodobou prioritou jejich společností je zapojení nástrojů za využití nízké, nebo dokonce žádné znalosti kódu. Jde o minimalizaci a eliminaci programových úprav, tzv. low-code resp. no-code. S logickými rozšířeními v Oracle JDE Release 23 mohou zákazníci rozšířit aplikační logiku způsobem, který je rychlý a jednoduchý. Je možné, že principy low-code a no-code nakonec způsobí, že zastarají tradiční metody přizpůsobení ERP systémů.

Tip: Přečtěte si více o no-code a low-code vývoji aplikací.

 

5. Vydání ERP Oracle JDE verze 23

Upgrade na JDE Release 23 je horkým tématem asi pro jednu třetinu respondentů. Nová verze přináší inovativní řešení, která pomáhají zákazníkům snáze dosáhnout svých stanovených cílů. Verze 23 obsahuje:

  • vylepšení v oblasti automatizace firemních procesů,
  • vylepšení řešení pracovních postupů a orchestrací,
  • rozšíření logiky pro snazší automatizaci,
  • vizualizaci firemních dat
  • a mnoho dalšího.

Díky těmto vylepšením mohou uživatelé ERP systému JDE i nadále využívat platformu pro digitální transformaci a zůstat na špici ve svých odvětvích.

Tip: Mohl by vás zajímat pohled na budoucnost ERP systémů od Oracle.

 

Závěr

Výsledky průzkumu Quest ukazují, že zákazníci využívající ERP Oracle JDE se v letošním roce zaměří na různé projekty, od vylepšení automatizace firemních procesů až po upgrade na aktuální verzi 23. Tyto priority odpovídají současným trendům v odvětví ERP, jako je digitální transformace, vývoj s nízkým nebo žádným kódem a integrace ERP systémů do cloudu.

Rádi byste zařadili uvedené priority i na váš seznam? Nabízíme poradenství a podporu, a to od samotné implementace ERP systému až po rozvoj a podporu rozsáhlých řešení realizovaných na platformě JDE. Pokud uvažujete o implementaci nového ERP systému nebo máte problémy s probíhajícím projektem, obraťte se na nás. Náš tým seniorních konzultantů má více než 25 let praktických zkušeností s úspěšnými implementacemi ERP systémů pro společnosti všech velikostí a odvětví.

Rozviňte naplno potenciál vašeho IT ještě dnes
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Podobné články

Najdeme řešení i pro vás
KONTAKT

Kontaktujte nás

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci? Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám do 3 hodin.
- Ozveme se vám do 3 hodin
- Non-stop podpora v češtině i angličtině
- Předběžnou nabídku máte do týdne
- Garance dostupnosti dat 99,99 %
Zavolejte nám
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo
+420 225 006 555
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.