Případová studie v trendech ERP systémů Oracle

Případová studie v trendech ERP systémů Oracle
Podnikové systémy

Digitální transformace podniku je náročný proces, který má dopady na celou společnost. Neocenitelným pomocníkem digitální transformace jsou ERP systémy, které se stávají jakýmsi centrálním nervovým systémem firemních procesů. Následující případová studie se zaměřuje na průzkum současných trendů a priorit uživatelů i administrátorů ERP systémů Oracle.  

V dnešní době je efektivní řízení firemních procesů klíčové pro úspěšné fungování jakéhokoliv podniku. S rostoucími nároky na rychlost a přesnost v řízení podnikových operací se stávají ERP systémy stále důležitější součástí moderního podnikání. Pečlivý výběr a implementace ERP systému mohou přinést výrazné vylepšení v řízení firemních procesů a podpořit digitální transformaci společnosti.

Na proces digitální transformace pomocí ERP systémů se zaměřila i společnost Quest, která v průběhu posledních měsíců podnikla rozsáhlé dotazníkové šetření mezi profesionálními uživateli ERP systému Oracle JD Edwards (JDE) z celého světa. Smyslem studie bylo zjistit, jaké projekty budou uživatelé ERP systému JDE prioritizovat v následujících 18 měsících. Tato data vás mohou přinejmenším inspirovat k vlastním projektům v rámci automatizace a digitální transformace vaší společnosti.

 

Prioritizované trendy v ERP systémech JDE pro roky 2023 a 2024

Průzkum společnosti Quest odhalil následující klíčové oblasti ve využívání ERP JDE. Počet procent udává, pro kolik respondentů dotazníkového šetření je daná oblast na prvním místě v seznamu priorit.

 • Implementace či rozšíření orchestrace – 44 %
 • Automatizace firemních procesů – 40 %
 • Zachování aktuálního sestavení a zjednodušení aktualizací – 34 %
 • Low-code a no-code – 32 %
 • Přechod na verzi 22 a vyšší – 30 %
 • Zlepšení UX – 27 %
 • Upgrade infrastruktury na 64bitovou verzi – 26 %
 • Rozšíření na mobilní zařízení – 26 %
 • Integrace se systémy třetích stran – 18 %

 

Převládající prioritou č. 1 je integrace ERP systémů

Společnosti se snaží integrovat ERP s externími systémy nebo cloudovými aplikacemi, zefektivnit firemní procesy a zlepšit uživatelskou zkušenost. Prioritou č. 1 zůstává integrace, proto se v novějších vydání JDE dočkal značných vylepšení Orchestrator – nástroj pro propojení externích aplikací a rozhraní s obchodními daty s logikou JDE. Orchestrace se mezi respondenty používá zejména k:

 • automatizaci aktualizací směnných kurzů,
 • vytváření prodejních objednávek z CSV,
 • rychlému přihlášení zákazníků,
 • výpočtu nárůstu životních nákladů
 • a duplikování záznamů napříč pobočkami.

Masivně dochází také k orchestraci mobilních aplikací.

 

Optimalizace firemních procesů je top prioritou č. 2

ERP systémy pomáhají zákazníkům řídit digitální transformaci prostřednictvím funkcí, které automatizují, optimalizují a transformují firemní procesy (především v obchodní sféře). Funkce work-flow nové generace v JDE poskytují – bez nutnosti znalosti kódu nebo potřeby složitých úprav – návrh a následné zavedení obchodních procesů. Dochází tak k automatizaci firemních procesů v oblasti obchodu za minimální náklady.

 

Zjednodušení procesu aktualizace ERP a přechod na novou verzi

Na třetím místě (34 % respondentů) se umístila kritická oblast aktualizace ERP systému. Této skupině vycházejí vstříc vývojáři společnosti Oracle, kteří přicházejí s upgradem komponenty JDE Update Manager s cílem maximálně zjednodušit proces aktualizace a eliminovat většinu ručních zásahů.

V souvislosti s udržováním aktuální verze JDE je trochu zvláštní, že priorita přechodu na novější verzi 22, resp. 23, se umístila v žebříčku priorit až na čtvrté příčce. JDE Release 23 přitom přichází s celou řadou inovací a dílčích vylepšení zahrnující mimo jiné vylepšení v oblasti automatizace firemních procesů, vylepšení řešení pracovních postupů a orchestrací, rozšíření logiky pro snazší automatizaci či pokročilejší vizualizaci firemních dat.

Rozviňte naplno potenciál vašeho IT ještě dnes
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Najdeme řešení i pro vás
KONTAKT

Kontaktujte nás

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci? Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám do 3 hodin.
- Ozveme se vám do 3 hodin
- Non-stop podpora v češtině i angličtině
- Předběžnou nabídku máte do týdne
- Garance dostupnosti dat 99,99 %
Zavolejte nám
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo
+420 225 006 555
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.