Cloudová infrastruktura pro hladký běh audioportálu Českého rozhlasu

Cloudová infrastruktura pro hladký běh audioportálu Českého rozhlasu
Cloud

Zajistili jsme cloudové řešení založené na vlastním datovém centru Algotechu. Z původního cloudového prostředí jsme nejprve přesunuly webové stránky nejnáročnější z hlediska výkonnostních požadavků. Postupně se pak do nového virtuálního prostředí přesunulo i aplikační rozhraní.

Pružné navyšování výkonu
Výkon serverů se pružně přizpůsobuje neustále rostoucí základně posluchačů a klientů.
 
Úspory na infrastruktuře
Díky fungování z cloudu nemusí Český rozhlas investovat do vlastní infrastruktury.
 
Vyšší dostupnost a spolehlivost
Audioportál mujRozhlas.cz a ostatní aplikace Českého rozhlasu mohou díky dostatečnému výkonu a nepřetržité podpoře lépe fungovat.

 

Audiportál mujRozhlas.cz v cloudovém prostředí

Český rozhlas provozuje 22 stanic a zahraniční vysílání a své pořady pravidelně umisťuje i k on-line poslechu na audioportál mujRozhlas.cz. S rostoucím množstvím pořadů i posluchačů je celý systém velmi náročný na požadovaný výkon i jeho neustálé změny. Běh z vlastních serverů by představoval nejen nutnost vysokých investic do infrastruktury a její údržby, ale také potíže a neefektivity spojené s jejím průběžným rozšiřováním.

 

Jaké řešení jsme v rámci naší spolupráce zajistili?

Zajistili jsme cloudové řešení založené na vlastním datovém centru Algotechu. Z původního cloudového prostředí jsme nejprve přesunuly webové stránky nejnáročnější z hlediska výkonnostních požadavků. Postupně se pak do nového virtuálního prostředí přesunulo i aplikační rozhraní. Nově vytvářené aplikace a služby se podle potřeby již testují a zprovozňují přímo v novém virtuálním prostředí.

 

V jakém stavu je naše spolupráce právě teď?

Český rozhlas díky novému cloudovému řešení ušetřil na zvyšování výkonu a konektivity oproti původnímu prostředí a získal vyšší výkon pro plynulý chod svých internetových projektů, hlavně projektu mujRozhlas.cz. S rostoucí posluchačskou základnou se pak daří pružně navyšovat výkon a díky cloudovému řešení je navíc možné aplikaci rychleji modernizovat a upravovat souběžně s provozem.
 
 
„Spolupráce se společností Algotech byla od začátku na špičkové úrovni. Zejména jsme se obávali náročné migrace více než 70ti serverů z původního prostředí, ale díky profesionálnímu a proaktivnímu přístupu ze strany Algotechu vše proběhlo nad očekávání hladce." Jindřich Kubelík, vedoucí Oddělení vývoje aplikací

Rozviňte naplno potenciál vašeho IT ještě dnes
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Najdeme řešení i pro vás
KONTAKT

Kontaktujte nás

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci? Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám do 3 hodin.
- Ozveme se vám do 3 hodin
- Non-stop podpora v češtině i angličtině
- Předběžnou nabídku máte do týdne
- Garance dostupnosti dat 99,99 %
Zavolejte nám
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo
+420 225 006 555
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.