Efektivní přechod na cloudové řešení

Efektivní přechod na cloudové řešení
Cloud

Společnost 404.cz se specializuje na vývoj profesionálních e-shopů a e-marketing. Ústředním záměrem společnosti je poskytovat výkonná, efektivní a kompletní řešení pro e-shopy s cílem maximalizovat návratnost klientských investic. Klienti také mají možnost využít služeb vlastního servisního poradce, který je k dispozici každý pracovní den, aby zaručil úspěšnou implementaci a dlouhodobou udržitelnost e-shopového řešení.

Jaké problémy firma řešila?

Společnost 404.cz se vypořádávala s výzvami, které přináší náročná údržba a zajištění dostupnosti více než dvaceti dedikovaných serverů v různých datových centrech. Zároveň se snažila najít skutečné řešení založené na cloudové technologii, které by nabízelo vysokou míru dostupnosti, bezpečnosti i škálovatelnosti. Tento proces byl komplexní a náročný, vyžadoval pečlivou analýzu a testování různých možností, aby bylo možné najít nejvhodnější řešení pro potřeby společnosti a jejích klientů.

 

Jak jsme klientovi pomohli?

V prvním kroku jsme spolu se zákazníkem navrhli základní konfiguraci cloudového prostředí, které se zakládalo na využití procesorů AMD vhodných pro daný provoz. Původní konfigurace využívala různé hardwarové typy od různých poskytovatelů, což ztěžovalo určení přesných zdrojů pro výkonné cloudové prostředí. Proto jsme navrhli sestavu prostředků pro bezpečný provoz s plánem postupné optimalizace.

Po provedení testů se potvrdilo, že výkon Algotech Cloudu je mnohonásobně větší než u původního řešení založeného na dedikovaných serverech. Současně se v Algotech Cloudu provozuje e-commerce prostředí rychleji a využívá méně systémových prostředků, přičemž finanční náklady jsou výhodnější.

 

Výsledek naší spolupráce

Díky úspěšné spolupráci s Algotechem získala společnost 404.cz robustní a bezpečné cloudové prostředí s možností snadné správy a nepřetržité podpory. Výkonnost cloudu umožňuje růst bez omezení a bez potřeby složitě škálovat řešení přes dedikované servery, to vše za nižší finanční náklady. Kromě toho společnost získala:

  • kvalitní zálohování,
  • možnost obnovy v případě havárie
  • a stálý monitoring prostředí.

To vše poskytuje společnosti 404.cz bezpečnost, výkonnost a flexibilitu, které jsou klíčové pro efektivní provoz jejich e-commerce řešení.

 

Naše spolupráce dále pokračuje

Algotech bude flexibilně zvyšovat výkon cloudu společnosti 404.cz v závislosti na potřebách klienta a sezónní poptávce po e-shopových řešeních. Toto zvýšení výkonu bude zohledňovat aktuální poptávku klientů a budeme ho poskytovat dynamicky a efektivně, abychom zajistili, že e-shopy budou dostatečně rychlé a spolehlivé, i když narostou nároky na výkon.

 

 

Rozviňte naplno potenciál vašeho IT ještě dnes
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Najdeme řešení i pro vás
KONTAKT

Kontaktujte nás

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci? Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám do 3 hodin.
- Ozveme se vám do 3 hodin
- Non-stop podpora v češtině i angličtině
- Předběžnou nabídku máte do týdne
- Garance dostupnosti dat 99,99 %
Zavolejte nám
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo
+420 225 006 555
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.