České aerolinie vlétly do AlgotechCloudu!

České aerolinie vlétly do AlgotechCloudu!
Cloud

České aerolinie stály před rozhodnutím, jak nově provozovat podnikový systém a hledaly spolehlivé a nákladově efektivní řešení. Vybudování vlastní infrastruktury by bylo velmi nákladné, jak z pohledu investice, tak i provozu.

České aerolinie vlétly do AlgotechCloudu!

Z důvodu zabezpečení kontinuity podpory a provozu ERP systému v souvislosti se změnou vlastnické struktury bylo třeba oddělit podnikový ERP systém, data a systémové prostředky Českých aerolinií od mateřské společnosti.

Migrace podnikového Oracle e-Business Suite systému k AlgoCloudu byla nejvhodnější variantou z pohledu času, rizika a investic.

Czech airlines

České aerolinie přechodem do cloudu získaly:

  • bezpečné provozování podnikového informačního systému formou služby bez počáteční investice,
  • stálou profesionální podporu z oblasti ERP a cloudu,
  • vysokou dostupnost služby zajištěnou nejmodernějšími technologiemi AlgoCloudu.

 

Czech airlines

Co České aerolinie řešily?

České aerolinie stály před rozhodnutím, jak nově provozovat podnikový systém a hledaly spolehlivé a nákladově efektivní řešení. Vybudování vlastní infrastruktury by bylo velmi nákladné, jak z pohledu investice, tak i provozu. Z těchto důvodu ČSA zvolily prostředí AlgoCloudu, které poskytuje systémům vysoce dostupné, bezpečné a profesionální zázemí. Pro samotnou realizaci si ČSA vybraly společnost Algotech, protože poskytuje ojedinělou kombinaci dlouholetých znalostí s podnikovými systémy a zároveň provozuje vlastní moderní datové centrum.

 

Jak jsme zakázku realizovali?

Czech airlinesProjekt byl rozdělen na dvě části. Cílem první etapy bylo oddělení dat ČSA od mateřské firmy tak, aby nebyla narušena jejich struktura a současně bylo možné data provozovat v nově připraveném prostředí. Druhá etapa obnášela samotný přesun podnikového systému Oracle e-Business Suite do cloudového prostředí.

Velmi zajímavou a ojedinělou částí migrace byla změna platformy a operačního systému ze Sun Ultra SPARC (OS Solaris) na dnes nejběžnější platformu x86 a OS LINUX. Nově připravený systém je napojen na všechny interně provozované aplikace v prostředí Českých aerolinií.

 

 

Děkujeme Českým aeroliniím za projevenou důvěru a součinnost v průběhu migrace a náběhu ostrého provozu. Vstup ČSA na palubu AlgoCloudu považujeme za velkou příležitost a možnost ukázat i jiným velkým společnostem, že cloud je bezpečná a dostupná platforma i pro jejich data a aplikace. Přejeme ČSA mnoho šťastných mil a pokaždé klidný let.

 

"Virtualizace infrastruktury a využívání cloudových služeb je strategickým směrem, kterým se bude ubírat IT Českých aerolinií. Realizace tohoto projektu nám umožnila zhmotnit ve velmi krátkém čase záměr, který je pro ČSA jedním ze základních kamenů budoucího uspořádání ICT v naší organizaci. AlgoCloud nám přináší výhody profesionálního zázemí a přístupu s garancí vysoké bezpečnosti a dostupnosti. Přechod podnikového systému Oracle e-Business Suite do cloudu pro nás znamená i změnu přístupu k provozu interních aplikací, který nám pomůže se více soustředit na klíčové oblasti v našem oboru podnikání.“

Juraj Liška, ředitel Českých aerolinií pro Informační technologie

O společnosti ČSA:

České aerolinie jsou vlajkovým leteckým dopravcem České republiky, působíci v oboru od října 1923. Patří tak k pěti nejstarším leteckým společnostem na světě. Specializují se na pravidelnou přepravu cestujících. Zajišťují spojení z Prahy a/nebo přes Prahu do významných destinací v Evropě, Asii či Severní Americe, a to jak vlastními letadly, tak ve spolupráci s jinými leteckými partnery. K dalším aktivitám Českých aerolinií patří provozování speciálních charterových letů, pronájem volné kapacity letadel jiným leteckým dopravcům, a přeprava zboží a zásilek.

Společnost je zakládajícím členem IATA a od roku 2001 také součástí mezinárodní aliance SkyTeam.

České aerolinie jsou od roku 2005 pravidelně certifikovány podle požadavků IOSA (IATA Operational Safety Audit), které představují nejpokročilejší bezpečnostní standardy v letecké dopravě. Společnost je také držitelem certifikátu systému environmentálního managementu podle standardu ISO 14001.

Rozviňte naplno potenciál vašeho IT ještě dnes
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Najdeme řešení i pro vás
KONTAKT

Kontaktujte nás

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci? Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se vám do 3 hodin.
- Ozveme se vám do 3 hodin
- Non-stop podpora v češtině i angličtině
- Předběžnou nabídku máte do týdne
- Garance dostupnosti dat 99,99 %
Zavolejte nám
Nechcete čekat na odpověď?
Zavolejte nám na číslo
+420 225 006 555
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.